Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #53

Generation X #53

Generation X #53

"Land of the Raising Sons" - part 1

Postacie
Cytat

Jubilee: "Monet St Croix doesn't have a good reason for anything"
Paladin: "Jubilee, can we and this session of the 'Monet Fan Club' and get down to business?"

Streszczenie

Mężczyzna znaleziony przez Jubilee, najemnik zwany Paladynem, opowiada jak w Madripoorze ścigała go organizacja Powstających Synów. Wymknął im się udając martwego i dotarł do Massachusetts, gdzie znalazła go Jubilee. Jak się okazuje do Madripooru najemnika posłała Adrienne, wynajmując go aby odzyskał należący do niej miecz samurajski. Jubes prosi o wyjaśnienia, przypominając iż dawno temu była tam wraz z Wolverinem [Uncanny X-Men #261] i wie, iż miejsce to pełne jest przestępców. Chce wiedzieć jak Adrienne wplątała się w interesy w takim miejscu. Ta zrzuca wszystko na swą przeszłość, mówiąc iż była równie barwna jak Emmy. Miecz ma zaś dla niej olbrzymią wartość sentymentalną. Nie zamierza odpowiadać na dalsze pytania Jubilee, która czuje iż coś jest przed nią ukrywane. Adrienne wypycha ją z pokoju, zaś Paladin oznajmia, iż gdy tylko nabierze sił, powróci do Madripooru po miecz. Po tych słowach Jubilee nie może przez cały dzień się skupić, wreszcie wieczorem powraca do leżącego w łóżku Paladyna, mówiąc iż nie chciałaby aby znowu stała mu się krzywda. Wpadła na pomysł jak do tego nie dopuścić.


Generacja X leci swym samolotem w stronę Madripooru wraz z Paladinem, zamierzając mu pomóc w odzyskaniu miecza. Nie ma z nimi Monet ani Penance i choć Adrienne dała im zgodę na wylot na weekend, czują się niezbyt pewnie przyzwyczajeni do tego, iż Sean i Emma zakazywali im takich eskapad. M spędza czas z Penny, pragnąc pobyć trochę ze swymi siostrami, które są teraz uwięzione w ciele, które poprzednio było dla niej więzieniem. Po za tym, jak stwierdza, w przeciwieństwie do pozostałych nie zamierza się podlizywać nowej dyrektorce. Tymczasem w samolocie Paladin krótko opisuje Gen X organizację Synów, z którą przyjdzie się im zmierzyć. Ich liderem jest Dragonwing, mogący częściowo zmienić swe ciało w smoka zionącego ogniem. Spoilsport posiada niezwykłe umiejętności akrobatyczne, prawdziwym problemem jest jednak posługujący się magicznymi znakami Sign. Prcz nich jest jeszcze cyborg Jet-Black, ninja Nighwind i siłacz Toughlove. Miecz jest w posiadaniu osobnika imieniem Noy, którego najłatwiej zaskoczyć im się uda w publicznym miejscu.


W Madripoorze Jubes wkłada suknię wieczorową i wraz z Paladynem udaje się do restauracji, w której stołuje się otoczony ochroniarzami Noy. Paladyn informuje o tym Husk, która decyduje iż wraz z Synchem i Skinem zejdzie przeszukać apartament Noya, na dachu wieżowca pozostanie zaś Chamber obserwujący okolicę, który dzięki telepatii będzie mógł ich ostrzec jeśli pojawi się jakieś niebezpieczeństwo. Gen X schodzą w dół, a gdy Chamber zostaje sam w jego stronę zaczyna skradać się Nightwind. Atakuje go, a Jono ostrzega pozostałych iż wpadli w pułapkę. W chwili gdy powracają na górę ninja zrzuca Chambera z dachu. Skin skacze za nim wydłużając swą rękę, łapie go a przedłużonymi nogami chwyta się neonu ratując im życie. Na dachu Nightwind nie czeka na atak Syncha i Husk. Skacze z dachu rozpływając się w powietrzu. Husk informuje Paladyna, iż nie mieli szansy przeszukać apartamentu. Paladyn i Jubes śladem Noya wsiadają do superszybkiego pociągu, a Husk zastanawia się jak uda im się ich dogonić.


W Massachusetts Emma żąda wyjaśnień, chcąc wiedzieć gdzie podziała się Generacja X. Na pewno nie ma jej z Seanem, który wciąż znajduje się u Siryn w San Francisco. Adrienne zaczyna ją zwodzić.


W Madripoorze w pociągu Jubes i Paladyn natykają się na Noya, który oczekuje ich wraz z resztą Synów.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #53

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.