Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #51

Generation X #51

Generation X #51

"The Rescuers"

Postacie
Cytat

M: "Jubilee's right"
Jubilee: "What? Did Monet St. Croix just agree with me?"

Streszczenie

Mr Brawn, przywódca Mr Legaulta i ludzi, którzy schwytali Seana, usiłuje dowiedzieć się od niego kim jest i jak wpadł na ich trop. Związany Banshee nie ma pojęcia o co chodzi, oznajmia iż nie ma pojęcia w jaki sposób Brawn wszedł w posiadanie genoshańskiego inhibitora blokującego jego moc, lecz szybko to ustali. Brawn zostawia więźnia i udaje się do chłopca, którego ścigał helikopter. Jego wnukowi Tristanowi, nie podoba się, że zabrał go ze szkoły, do której miał właśnie zacząć chodzić. Dziadek wyjaśnia mu, iż uznał że szkoła ta będzie dlań nieodpowiednia, bowiem nie będzie się mógł rozwijać. Tristan zarzuca mu, iż nie wie nic o tej szkole i daje do przeczytania ulotkę, w której widnieje zdjęcie jednego z nauczycieli, Seana Cassidy.


W szkole Emma ścina się z Adrienne, usiłując ustalić gdzie podziewa się Sean. Z pomocą przychodzi Artie, który w jakiś sposób połączył się telepatycznie z Seanem i dzięki projekcji pokazuje pozostałym, iż został on przez kogoś uwięziony. Pokazuje Tristana Brawna, jednego z nowych uczniów ściganego przez helikopter i Seana biegnącego mu na pomoc, który chwilę później zostaje ogłuszony. Husk stwierdza, iż muszą wyruszyć mu na ratunek, lecz Emma sprzeciwia się temu, mówiąc iż najwyraźniej Sean został porwany przez profesjonalistów, którzy nie będą się obawiali ich zabić. Niespodziewanie Adrienne popiera Generację X. Podbudowani jej słowami, mutanci przebierają się w nowe kostiumy zaprojektowane przez Adrienne. Aby uniknąć rozpoznania w szkole, wszyscy noszą teraz maski. Nastrój psuje Gaia, oznajmiając iż po rozmowach z Natem Greyem doszła do wniosku, że szkoła nie jest miejscem dla niej. Odchodzi, pragnąc poznać świat w którym wciąż jest nowa. Wściekła na swą siostrę Emma, poleca Gai opuścić posiadłość przed jej powrotem. Zastanawia się co planuje jej siostra.


Generacja X podąża samodzielnie na wyprawę szkonym samolotem. Husk dzięki danym ze szkolnych komputerów znalazła adres rancza Brawnów. Grupa dociera tam, zastanawiając się co zrobić. Everett proponuje, iż część z nich mogłaby się dać złapać, aby wskazać pozostałym telepatycznie miejsce pobytu Seana. Nikt jednak nie pali się do tej roli, a żarty Angelo nie poprawiają atmosfery. Wkrótce do celi Seana straznicy wnoszą Jubilee i Husk. Jubilation widząc Banhee'go natychmiast rozrzuca wokół swe fajerwerki. Husk uwalnia Seana, zdejmując mu inhibitor i cała trójka rzuca się do ucieczki. Drogę zastępuje im jednak Brawn ze swoimi ludźmi. Husk morfuje się, a wówczas Brawn ujawnia swą moc, bowiem jak się okazuje on także jest mutantem. Widząc to dziewczyny telepatycznie wzywają pomocy pozostałych. Generacja X wkracza do akcji, a po chwili walka przenosi się na zewnątrz. Chamber atakuje Brawna, lecz pirokineza nie robi na nim wrażenia, bowiem osłania się swą energetyczną zbroją. Sean walczy z osiłkiem odzianym w dziwny kostium, zastanawiając się czemu wydaje mu się on znajomy. W powietrze unoszą go M i Synch. Jubies atakuje pozostałych strażników. Brawnowu udaje się schwytać Skina i grozi, iż zmiażdży go energetyczną łapą. Synch uprzedza, iż skręci kark osiłkowi. Brawn proponuje, aby wszyscy się uspokoili. Zdaje sobie sprawę, iż Sean przybył tu pragnąc ocalić Tristana, lecz on może udowodnić iż jest jego legalnym opiekunem. Wkrótce Tristan spotyka się z dziadkiem i Seanem, słysząc iż Mr Brawn zmienił zdanie i chłopak może wrócić do szkoły. Odwiezie go tam wraz z Cassidym prywatnym helikopterem. Gdy chłopak idzie się spakować, Sean oznajmia iż nie wie w co gra Brawn, lecz zamierza to odkryć. Ten przyjmuje wyzwanie.


Gen X powracają samolotem do szkoły. Ulga miesza się z niepewnością, zastanawiają się co dalej czeka ich ze strony Emmy, z którą zadarli.


Legault pyta Brawna czemu pozwolił Cassidy'emu odejść wraz z Trevorem. Ten wyjaśnia, iż skoro pragnie aby wnuk odziedziczył jego przestępcze imperium, musi być silny. A gdzie taki się stanie, jeśli nie wśród uczniów, ktorzy przybyli na ratunek swemu nauczycielowi? Szkoła dla super-bohaterów to zdecydowanie najlepsze miejsce.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #51

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.