Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #16

Generation X #16

Generation X #16

"Out of Synch"

Postacie
Cytat

Synch: "I'll kill you!"
Jubilee: "Allright allready, we get the point!"

Streszczenie

Banshee leci wraz z niesioną przez siebie White Queen na pomoc studentkom walczącym z Synchem. Utrzymująca z nimi telepatyczny kontakt Emma nagle nakazuje mu wylądować, a gdy Sean odmawia zmusza go do tego telepatycznie. Wyjaśnia, iż jeśli podlecą bliżej Everett zaabsorbuje ich moc, którą z łatwością pokona dziewczyny, gdyż dysponuje już mocą M, Husk i Jubilee. Jednocześnie walczy z wpływem Emplate'a. Tym razem Generacja X będzie musiała więc walczyć sama.


W budynku szkoły trwa zażarty bój. Everett rzuca w dziewczyny fajerwerki Jubilation, zaś Husk i M starają się go przekonać aby walczył z wpływem Emplate'a. Everett waha się, po czym potężny fajerwerk oślepia członkinie Gen X. Gdy odzyskują wzrok okazuje się, iż Synch uciekł przez dziurę którą wypalił w ścianie. Jubilation wpada na pomysł, iż jeśli nie uda się w pościg Synch straci jej fajerwerki i dysponować będzie jedynei metalową skórą Husk. Wówczas M będzie mogła się do niego zbliżyć i ogłuszyć go. M stwierdza, iż pomysł jest dobry, czuje się jedynie zazdrosna, iż to nie ona na niego wpadła.


W Massachusetts do drzwi szkoły puka mężczyzna mówiący, iż przyszedł w sprawie ogłoszenia z gazet. Skin zatrzaskuje mu drzwi przed nosem oznajmiając iż jest zatrudniony i każąc mu wrócić jutro. Następnie wraca do ukrywania płonących energią biokinetyczną ust i klatki piersiowej Chambera. Za każdym razem gdy Jono usiłuje przypomnieć sobie kim jest Onslaught jego ciało rozrywają eksplozje. Obaj decydują udać się po pomoc do jedynej osoby, która może im to wyjaśnić pod nieobecność Emmy i Seana - Charlesa Xaviera.


Synch usiłuje walczyć z wolą Emplate'a lecz nie jest tego w stanie uczynić. Znowu dogania go Husk, stając przed nim w pomieszczeniu z bojlerem w piwnicy. Everett rzuca się na nią podnosząc aurę. Następuje eksplozja słyszalna na górze szkoły. Jubilee chce rzucić się na pomoc, lecz powstrzymuje ją Giovanni, przypominając iż z tego co widział wydawało mu się, iż podjęła wraz z przyjaciółkami słuszną decyzję. Na dole Everett rzuca się na metalową Husk, która zaczyna się morfować. Zrywa jej włosy, a Paige transformuje swą skórę ponownie i wściekła oznajmia mu, iż dopiero teraz ją zirytował.


W połowie morfowania rzuca się na Syncha zaczynając go okładać, aż w końcu powala go na ziemię. Wówczas dopada ją ból.


Dosięga on telepatycznie Emmy, która wyjaśnia Seanowi, iż Paige przełamała opór swego ciała i pomimo braku sił walczyła dalej. White Queen jest pod wrażeniem.


Budynek zaczyna płonąć, a Synch wyciąga ku nieprzytomnej Paige naręczne paszcze, lecz cofa się walcząc sam ze sobą. Wówczas staje przed nim M, mówiąc iż jeśli chce walczyć z nią, powinien najpierw zsynchronizować swą aurę z jej mocą i odkryć czemu jej brat tak się jej obawia. Gdy dysponujący mocą Emplate'a Synch tak czyni, pada przerażony na ziemię gdy dociera doń okrutna prawda.


Giovanni gasi ogień w szkole, zaś Monet przynosi Husk i Syncha do Emmy i Seana, stwierdzając iż Everett znowu jest sobą. Jego naręczne paszcze zniknęły gdy wyzwolił się spod wpływu Emplate'a. Sean mówi mu, iż nie powinien czuć się winny tego co robił bedąc pod wpływem wampira. Emma oznajmia, iż to nie Everettem powinni się teraz martwić, lecz kimś innym. Spogląda przy tym na M.


Skin pędzi samochodem wioząc Chambera, którego coraz bardziej ogarnia bioenergia. Na drodze staje jakaś postać powodując wypadek. To X-Cutioner, który wykrzykuje iż Skin zapłaci za zabicie Angelo Espinozy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.