Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #48

Generation X #48

Generation X #48

"Foxes & Scorpions"

Postacie
Cytat

Jubilee: "When I was with the X-Men..."
M: "Oh please!"

Streszczenie

W Akademii Massachusetts trwa kolejny trening. Tym razem holoprojekcja toczy się na statku kosmicznym, który utracił szczelność. Jubilation zmierza w stronę dziury, wysysana w próżnię, najwyraxniej dobrze się przy tym bawiąc, gdy ostatkiem sił łapie ją swą długa ręką Angelo. Po skończonym ćwiczeniu Sean przypomina wszystkim, a zwłaszcze Jubilee, iż ćwiczenia nie są zabawą. Gdyby to czego doświadczyli przed chwilą działoby się naprawdę, byliby martwi.


Emma wścieka się przez telefon na swego maklera. Jak wyjaśnia Seanowi, okazało się iż dokonał on kilku złych inwestycji, przez co Emma a wraz z nią Akademia zaczyna odczuwać teraz problemy finansowe. White Queen zna sposób na rozwiązanie tej sytuacji, zamierza telepatycznie zmotywować inwestorów Frost Enterprises aby dokonali odpowiednich posunięć.


Na korytarzu Jubilee złości się na M, która traktuje ją wyniośle. Monet oznajmia, iż czuła się tak gdy zamknięta byłą w ciele Penance, a traktowanie przez Jubes odbierała podobnie jak ona teraz. Poruszona do granicy wytrzymałości Jubilee proponuje aby swe problemy wyjaśniły sobie same w sali ćwiczeń.


Jono prosi Angelo aby nie opuszczał go na lotnisku, gdzie odbiorą Paige, bowiem przed jej wyjazdem do Kentucky [Generation X #44] powiedział jej pewne poważne rzeczy, wskutek których boi się pozostać z nią sam na sam. Angelo obiecuje, iż nie zostawi swego przyjaciela, lecz na lotnisku gdy Husk rzuca się w ramiona Jono dyskretnie wycofuje się z bagażami, pomimo iż widzi przerażony wzrok Chambera.


Sean rozmawia z Emmą, pytając czy planowane posunięcia są w porządku w stosunku do nauk jakich udziela członkom Generacji X, którym ma świecić przykładem. Sean rozumie, że to życie nauczyło Emmę tak postępować, lecz stwierdza iż najwyższa pora aby się zmieniła. White Queen zastanawia się głęboko, po czym stwierdza że mogłaby zwrócić się o pomoc finansową i nie używać przy tym swej mocy, tylko do jednej osoby. Swej siostry Adrienne.


W sali ćwiczeń Jubilee i Monet walczą z trolami, używając pełnej gamy swych mocy. Gdy Jubilation złości się, iż M porzuciła ją i w odpowiedzi słyszy, iż po walce u boku X-Men Jubes nie powinna mieć problemów wyrzuca Monet, iż jest niesprawiedliwa po tym co dla niej uczyniła.


Na zewnątrz Jono wymiguje się Husk ze spaceru, mówiąc iż obiecał spotkać się z Angelo. Paige spogląda za nim z bólem w oczach. Tymczasem Emma wyjaśnia Seanowi, iż Adrienne jest najbardziej niezależną spośród sióstr Frost i zwrócenie się do niej o pomoc będzie pewnym poniżeniem, bowiem zapewne będzie oczekiwać czegoś w zamian.


W sali ćwiczeń Jubilee i M zaczynają ze sobą walczyć. Monet wykrzykuje, iż gdy była w ciele Penny Jubes traktowała ją jak zwierzątko. Jubes odkrzykuje, iż biorąc pod uwagę fakt iż znajdowała się w ciele o skórze ostrym jak żyletka, powinna się cieszyć. Nieopodal nieświadome toczącej się walki rozmawiają Gaia i Husk. Paige mówi o swych problemach z Jono, słyszy jednak iż Gaia nie jest w stanie dać jej porady. Walka w sali ćwiczeń dobiega końca, gdy M przydusza Jubilation do ściany, opowiadając jej legendę o skorpionie, który miał swą naturę. M ma także taką naturę i daltego traktuje tak Jubes. Jubilation uprzedza, iż zadarła z nią raz, za drugim razem wynik będzie inny. M prycha pogardliwie, a Seanowi który je widzi obie dziewczyny tłumaczą iż trenowały.


Przed bramę Akademii Massachusetts podjeżdża taksówka, z której wysiada Maggot.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #48

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.