Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #4

Generation X #4

Generation X #4

"Between the Cracks"

Postacie
Cytat

M: "Looks like trouble people"
Jubilee: "Figures that out all by yourself, Monet?"

Streszczenie

Pewnego zimowego poranka dżip prowadzony przez Seana, w którym znajdują się członkowie Generacji X natrafia na policyjną blokadę. Funkcjonariusz nieufnie spogląda na dokumenty pochodzące ze szkoły w Salem, po czym oznajmia iż muszą skorzystać z objazdu, bowiem most prowadzący do miejscowości Faybrook został zamknięty. Gdy dżip rusza M oznajmia pozostałym, iż policjant kłamał, bowiem z map które przestudiowała wynika iż w tej okolicy nie ma żadnego mostu.


Szkoła w Faybrook została otoczona, bowiem młody mutant wziął uczniów za zakładników. Snajper usiłuje wypatrzeć jego pozycję, mając jednocześnie wraz z szeryfem nadzieję iż cel nie ma kuloodpornej skóry. Wewnątrz budynku zniekształcony mutant denerwuje się faktem, iż szkoła została otoczona. Przybył tu się uczyć i pragnąłby aby pozostawiono go w spokoju. Nie słucha sugestii nauczyciela, aby wypuścił część uczniów i nakazuje mu aby kontynuował lekcję.


W Massachusetts w biosferze Jono udaje się do Penance, mówiąc do niej swym psionicznycm głosem i uspokajając ją. Jednocześnie oferuje jej pokrojone jabłko. Wszystko to obserwuje przez monitory Husk, a gdy zaskakuje ją White Queen, zaczyna się nerwowo tłumaczyć.


W Faybrook szeryf dowiaduje się, iż niedługo przybędą rodzice młodego mutanta imieniem Elliot, którego uważa za potowora. Nieopodal szkoły stoi furgonetka z lodami, w której ukrywa się Orphan Maker. Kontaktuje się Nianią, nie rozumiejąc czemu mutant nie jest widoczny na ich skanerach. Ta wyjaśnia mu, że nie dysponują już technologią jaką posiadali niegdyś przed starciem z Gambitem i Storm [Uncanny X-Men #267]. Orphan Maker przygotowuje się do akcji. Na dachu budynku Banshee ogłusza snajpera, nakazując Synchowi użyć swej mocy i odkryć jaką moc posiada znajdujący się w szkole mutant. Na sąsiednim dachu Skin krępuje pozostałych snajperów swą skórą, a Sean spoglądając na zebrany arsenał ma nadzieję iż nie dojdzie do rozlewu krwi. Na dole wmieszana w tłum Jubilation dowiaduje się, że mutant zamierzał zacząć uczyć się w szkole, pomimo iż mieszkańcy Faybrook nie zamierzali do tego dopuścić. Wtargnął do szkoły i uwięził nauczyciela, który optował za jego przyjęciem do grona uczniów. Nadjeżdżają rodzice Elliota i proszą przez megafon, aby opuścił szkołę, zanim komuś stanie się krzywda. Słowa te rozwścieczają zniekształconego mutanta. Na dachu Synch oznajmia, iż z jego aurą dzieje się coś dziwnego, po czym zdumiony stwierdza że najbliższy mutant znajduje się nie wszkole, a w zaparkowanej poniżej furgonetce z lodami. Jubilee przekrada się tymczasem kanałami do szkolnej piwnicy, zaś wewnątrz budynku Elliot nie zamierza słuchać już głosu rozsądku. Chwyta nauczyciela i pojawia się z nim w oknie.


Z furgonetki wyskakuje Orphan Maker wyciągając broń. Jak zwykle zamierza zabić rodziców, którzy źle opiekują się dziećmi. Przeszkadza mu w tym soniczny krzyk Banshee'go, którym Sean niszczy wystrzelone pociski. Chwyta je w dłoń, zdumiony orientując się iż trzyma kawałki kości. Orphan Maker natychmiast rozpoznaje członka X-Men, pojawia się jednak Monet wykrzykując iż stanąl na wprost Generacji X. Po chwili zostaje odrzucona ciosem przeciwnika do tyłu. Skin atakuje oplatając hełm Orphan Makera skórą, a Sean uderza swym krzykiem.


Wewnątrz szkoły Jubilation wpada do pomieszczenia, w którym Elliot więzi nauczyciela. Widzi, iż młody mutant płacze, bowiem stracił najlepszego przyjaciela. Jak wyjaśnia Jubilation i przybyłemu właśnie Everettowi, nauczyciel najwyraźniej z nadmiaru wrażeń doznał ataku serca. Na zewnątrz Skin musi puścić przeciwnika, bowiem jego skóra powoduje zwarcie w zbroi. Orphan Maker wykorzystuje uciekając do samochodu, którym natychmiast teleportuje się w nieznane.


Everett wyjaśnia zebranym, iż najsmutniejszy w tym co się stało, jest fakt, iż Elliot nie jest mutantem. Po prostu urodził się zniekształcony. Gdy Generation X opuszczają miasteczko fala uderzeniowa kryształu M'kraan dociera do Ziemi. Teraźniejszość ulega krystalizacji, bowiem nigdy nie miała miejsca. Generacja X nigdy nie powstała w wieku Apokalipsy...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.