Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #31

Generation X #31

Generation X #31

"Rites of Passage"

Postacie
Cytat

Tores: "I'm still going to kill you"
Skin: "I love you too"

Streszczenie

Prime Sentinels wdzierają się przez ściany do budynku w którym ukrywa się Generacja X. Skin zasłania Tores mówiąc iż to jak za dawnych czasów, gdy obydwoje walczyli przeciwko przeważającym siłom wroga. Przerażona Tores eksploduje nagle energetyczną mocą powalając jednego z napastników. Zdziwionej dziewczynie Angelo wyjaśnia iż najwyraźniej uaktywniły się jej mutacyjne moce, a ich walka stała się teraz także jej walką. Sentinele przegrupowują się zmieniając taktykę i rozpoczynają ostrzał. Skin i Tores ukrywają się za przewróconym stołem, a Angelo mówi iż najwyraźniej roboty zostały mocno zaskoczone. W takim razie należy iść za ciosem. Wraz z Tores wyskakują ze swej kryjówki i rzucają się do ataku. Sentinele zamierzają stawić im czoła, a wówczas z flanki atakuje reszta Generacji X. Plan Monet aby Angelo i Tores przyciągnęli uwagę robotów się powiódł i teraz cała grupa stawia im czoła. Miesiące szkolenia nie poszły na marne, bowiem wreszcie działają jak drużyna. Husk morfuej się w kamień i zaczyna siać zniszczenie wśród Sentineli. Nie dostrzega jednak jednego z robotów który skrada się za nią. Jono atakuje swa mocą, lecz Sentinel uchyla się i biokinetyczny ładunek trafia w Paige. Chamber zamiera widząc jak Husk upada, co wykorzystują Sentinele wyłądowując w niego moc swych laserów. Monet zostaje rzucona na Syncha, który został już ranny. Mówi doń, iż jedyną szansą jest aby zsynchronizował się z jej mutacyjną niezniszczalnością. Synch pomimo wątpliwości używa swej aury i wóczas odkrywa prawdziwą naturę mocy Monet i jej samej. Atak Sentineli zostaje odparty, a Synch i Monet ruszają do ataku. Całą walkę obserwuje kuzyn Angelo i widzi dla nich tylko jedną szansę na zwycięstwo. Rozlewa benzynę z samochodów, po czym odjeżdża na skuterze. Zapłon sprawia iż iskra spada na rozlaną benzynę i następuje eksplozja.


Na Florydzie Sean odzyskuje przytomność, akurat w chwili gdy Emplate pojawił się na miejscu we własnej postaci i przejmuje od Emmy Penance. White Queen naciska żądając aby najpierw wskazał jej miejsce gdzie znajdują się jej studenci. Banshee zrywa się z ziemi i uderza ją pięścią w twarz, a następnie spogląda złowrogo na Emplate'a. Ten nakazuje D.O.A. odwrót, bowiem jest zbyt osłabiony aby móc stawić czoła Seanowi. Krzyk Banshee'go wyrywa dziurę w ścianie budynku, bowiem stojący na jego drodze Emplate zdołał już zniknąć. Następnie mówi do Penance iż nigdy jej nie odda, bowiem za bardzo przypomina mu własną córkę. Wraz z nią odnajdzie resztę studentów. Odchodzą, a Emma przytomniejąc woła za nim iż nie zamierzała oddać Penny wampirowi.


W Nowym Meksyku Bastion spogląda w ślad za Darią odlatującą wraz z Jubilation. Nakazuje Prime Sentinels podjąć pościg. Roboty zaczynają powoli doganiać Darię, która kluczy pomiędzy kanionami, aż wreszcie w jednym z nich porzuca Jubilation. Sentinele podążają w ślad za Darią, a Jubilee ukryta między skałami spogląda w ślad za nimi wiedząc iż Daria poświęciła się dla niej.


W Kalifornii ekipy ratunkowe przeczesują gruzy budynku który wyleciał w powietrze mając nadzieję iż uda się im znaleźc kogoś kto przeżył. Jako pierwszy zostaje odnaleziony Synch, który odzyskawszy przytomność używa swej aury aby zlokalizowac pozostałych. Odnajduje pod gruzami Monet orientując się iż teraz są już dwie z nich. Zamiast M wyciąga z ruin dwie identycznie wyglądające bliźniaczki.


Emma usiłuje przekonać Seana iż wcale nie zamierzała oddać Penance, ten jednak jej nie wierzy. Mówi, iż nie zmieniła się od czasów gdy była w Hellfire Club każąc jej trzymać się z dala od niego, dzieciaków i szkoły. Odlatuje wraz z Penance pozostawiając Emmę samą.


W Nowym Meksyku Jubilation wśród kanionów zaczyna poszukiwać drogi prowadzącej do cywilizacji.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.