Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #36

Generation X #36

Generation X #36

"Strange"

Postacie
Cytat

Banshee: "You just left a stranger all by herself in the biosphere?"
Husk: "She's not a stranger. We know her"

Streszczenie

Generacja X zgromadziła się pod drzewem, zaś White Queen wyjaśnia iż wyczuwa obecność Pooki, nadanturalnej istoty która żyła tu uprzednio, a którą przegnał Wolverine [Wolverine #94]. Najparawdopodobniej uprowadziła ona Trace. Sean poleca wszystkim aby się rozdzielili i jej poszukali. Niewidzialna istota trzymająca Trace krąży za ich plecami, lecz jej obecność wyczuwa jedynie Jubilation. Gdy pozostali się odwracają, niczego już tam nie ma, więc nie za bardzo wierzą opowieśći Jubilee. Sean poleca rozpocząć w grupach poszukiwania, bowiem im szybciej odnajdą zaginioną dziewczynę, tym szybciej będą mogli przystąpić do poszukiwania Syncha.


Jono dopytuje się Jubilee czemu sprowadzili córkę miejscowego policjanta do szkoły, lecz Jubes ucina rozmoę mówiąc iż to skomplikowana historia. W innej części lasu White Queen ruga Angelo za nieostrożność jaką popełnili. Z kolei Husk odpowiada Seanowi, iż gdy przybyli z Trace do szkoły trwała właśnie bitwa i biosfera wydawała się najbezpieczniejszym miejscem. Jono i Jubes niespodziewanie docierają do miejsca, którego wcześniej z całą pewnością nie było w biosferze. Przed nimi rozpościera się labirynt z żywopłoru, w który po chwili wahania wkraczają. Krążą alejkami, dochodząc do miejsca w którym czeka na nich Pooka.


Tymczasem w miasteczku Eamon ucieka przed dwoma znanymi mu osiłkami. Obaj dopadają go, oznajmiając iż chłopak nie może wycofać się z zawartej z nimi umowy. Prowadzą go na tyły sklepu, gdzie wrzucają go do środka przez niewielkie okienko. Eamon ma okraść właściciela. Czekających mężczyzn zastaje szeryf i dopytuje się co robią. Jednocześnie wewnątrz Eamon natyka się na właściciela, pana Timmonsa.


Banshee, Husk i Penance poszukują Trace, a Paige stwierdza iż rozdzielenie się nie miało sensu, bowiem nie odnajdą śladu dziewczyny bez pomocy telepatii White Queen. Po tych słowach Husk potyka się odcisk stopy dinozaura. W tymczasie Pooka demonstruje Jono i Jubilee urządzenie, dzięki któremu pozostawił takie ślady. Przedstawia się jako Elwood, informując ich iż Trace porwała istota znana jako Token. Z pewnych względów Elwood nie może im pomóc odnaleźc Trace, lecz może doprowadzić ich do Syncha. Nagiął reguły pozostawiając fałszywe ślady, które doprowadzą Seana do Tokena. Zaprasza Chambera i Jubilee do swego dziwacznego pojazdu, po czym kieruje się wraz z nimi ku najbliższej bramie międzywymiarowej.


Tymczasem w miasteczku szeryf pyta pana Timmonsa czy złapał Eamona na kradzieży, bowiem pod sklepem kręciło się dwóch zatrzymanych przez nigo osiłków. Pan Timmons oświadcza, iż właśnie przyjął Eamona do pracy, a ten jest mocno zaskoczony. Szeryf dopytuje się czy Eamon nie widział jego córki, bowiem nie pojawiła się ona na lekcjach i słyszy, iż umówiła się z dzieciakami ze Szkoły Xaviera. Szeryf postanawia się tam udać i porozmawiać z właścicielką Akademii.


Jono i Jubes odnajdują się w Nowym Jorku, lecz okazuje się że po drodze zaginął gdzieś Pooka. Zaczynają go szukać. Pewien mężczyzna radzi im, aby wjechali na 13 piętro budynku pod którym wylądował ich dziwaczny pojazd. Tymczasem w biosferze pozsotałe grupy idąc po śladach spotykają się w tym samym miejscu, przy wejściu. Dobiega ich strzał, po czym pojawia się szeryf który zabił właśnie wielkiego szczuta. Wręcza Seanowi urządzenie, które szczur trzymał w żebach, a Banshee rozpoznaje maszynerię, którą D.O.A. otwierał międzywymiarowe przejścia. Pędzi do szkoły, pozostawiając szeryfa Emmie, która robi wielkie ze zdziwienia oczy, słysząc iż Trace zniknęła. Szeryf ze zdumieniem spogląda na wielkie ślady, po czym kieruje się w stronę domku na drzewie. Wchodzi po drabince, nie wiedząc że w środku znajdują się schwytani przez Tokena Trace, Leech i Artie. Tymczasem do Seana odzywa się jak się wydawało martwy szczur, którego trzymał w ręku. Oznajmia, iż może pomóc im odnaleźc Everetta.


W Nowym Jorku Pooka pojawia się z powrotem, prowadząc Chambera i Jubilee do zrujnowanego mieszkania, w którym jak oświadcza nie tak dawno Wolverine starł się z Venomem. Pooka otwiera jedne z dzwi skąd bije blask, a mautanci wkraczają za nim do srodka. Jednocześnie Sean i Paige oraz Penance dzięki szczurowi otwierają przejście na ścianie rezydencji i przechodzą przez nie wraz ze szczurem Widzi to dóch osiłków, którzy śledzili ich z krzaków.


W innej rzeczywistości Chimera oznajmia iż wyczuła zakłócenie czasu i przestrzeni, co oznacza iż najprawdopodobniej są ścigani. Synch usiłuje dotrzeć do uwięzionej wewnątrz M-Plate Monet. M-Plate oświadcza, iż Monet już nie istnieje. Teraz zmierza do cytadeli na krańcu rzeczywistości, gdzie będzie mógł dokonać ostatecznego połączenia z wszystkimi żywymi istotami we wszechświecie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.