Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #11

Generation X #11

Generation X #11

"Death Wail" - part 2

Postacie
Cytat

Omega Red: "What are you going to do Irishman? Kill me ? Again?!"

Streszczenie

Omega Red powalił właśnie feromonami większość Generacji X, jedynie Chamber stoi dalej nieruchomo na wprost niego. Omega Red stwierdza, iż jak sądził to właśnie Jono będzie dlań najtrudniejszym przeciwnikiem. Chamber stwierdza, iż miał rację jednocześnie wyładowując weń potężny ładunek psioniczny. Arkady zostaje rzucony poprzez las, a Jono podbiega do Paige mając nadzieję, że żyje.


Przytomność odzyskuje Skin, mówiąc do Jono iż nic im się nie stanie jeśli dopadnie Omegę. Wówczas jego moc przestanie działać i członkowie Generacji X ockną się wraz z Seanem. Angelo dodaje iż Omega Red najwyraźniej obawia się Chambera, bowiem nie przywykł iż ktoś opiera się jego mocy. Jono rusza w pościg przez las.


20 lat wcześniej Sean staje przed bramą prowadzącą do swych włości. Zamierza użyć broni, aby zniszczyć kłódkę, lecz uprzedza go Magrite Deveraux. Wyjaśnia, iż zdecydowała się mu pomóc, po tym jak Interpol utajnił raport na temat wczorajszego zabójstwa. Sean wyjaśnia, iż dzieje się tak dlatego iż ktoś używa mutantów jako żywej broni. Deveraux niezbyt w to wierzy, bowiem mutanci są dla niej mitem równie realnym jak UFO.


W Massachusetts Mondo zapewnia Jubilee, iż z Penance wszystko będzie w porządku. Wyjaśnia jej, że tam skąd pochodzi to że ktoś się nią troszczy tak jak Jubilee, jest ważniejsze dla wyzdrowienia niż cała medycyna. Kilkanaście mil dalej Omega Red wbiega na zaporę, na której obezwładnia strażników wypuszczając swego wirusa fermonowego. Wówczas dogania go Chamber trafiając swymi psionicznymi pociskami. Omega Red skacze na niego w chwili gdy wieża na której się znajdował wybucha.


20 lat w przeszłości Sean i Magrite stają pod drzwiami prowadzącymi na blanki zamku Cassidych i po chwili milczenia wkraczają do środka. Na murze siedzi Arkady Russovitch, na długo przed tym nim został Omegą Red. Wykrzykuje iż Sean go dopadł i może zabić, bowiem to on stał za zabójstwami w całej Europie.


Arkady wyjaśnia iż w zamian za swe usługi cieszył się wolnością i wypuszczono go z ZSRR, bowiem potrzebowano wyszkolonego mutanta zabójcy, który mógłby wykonywać zlecenia dla możnych tego świata. Teraz czeka aż Sean zakończy jego egzystencję. Cassidy nie zamierza jednak tego uczynić, bowiem chowa pistolet oznajmiając iż doprowadzi mordercę przed oblicze sprawiedliwości. Arkady śmiejąc się, że Seanowi brak motywacji zmusza feromonami Magrite, aby rzuciła się z blanków. Seanowi nie udaje się jej złapać i wściekły otwiera ogień do Arkadego.


Omega Red przytłacza Chambera krzycząc że i tak wygra, zaczynając go dusić. Żar Jono zanika, a Omega cieszy się ze zwycięstwa. Lecz jak wyjasnia mu Jono potrzebuje nieco czasu aby ponownie się naładować i wolną ręką chwyta kamień, którym uderza Omegę Red w głowę. Zamroczony Arkady odsuwa się a wówczas Chamber uderza weń swą pełną mocą. Psioniczna eksplozja odrzuca Omegę Red daleko do tyłu.


Na blankach zamku Sean rozmawia z Emmą. Wyjaśnia jej, iż choć wydał aresztował wówczas Arkadego przejęła nad nim kontrolę jakaś grupa specjalna. Emma stwierdza, iż skoro doszedł już do siebie moga opuścić już plan astralny. Po chwili budzą się w medlabie, zaś wkrótce do szkoły powraca reszta grupy. Sean dziękuje grupie za to co zrobiła.


W tej samej chwili w Anglii Emplate stwierdza iż czas już zacząć. Nic nie stanie pomiędzy nim a Penance.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.