Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #2

Generation X #2

Generation X #2

"Searching"

Postacie
Cytat

Husk: "Tell mi a city mouse, what exactly am I?"
Skin: "I'm too much of a gentleman..."

Streszczenie

Na dachu Akademii Massachusetts w padającym deszczu Synch usiłuje powstrzymać rozzłoszczoną Jubilation, która stoi nad medytującym Gatewayem. Usiłuje wyciągnąć ona z nego jakieś słowa, żądając wyjaśnień czemu ingeruje wciąż w życie X-Men, z jakiego powodu niegdyś wciągnął ją na tę niebezpieczną ścieżkę, wreszcie kim jest tajemnicza Penance którą przeniósł do rezydencji i jaki jest jej związek z Emplate'm. Nie pomaga nawet groźba użycia przemocy. Synch zabiera Jubilee z powrotem do rezydencji, ta zaś dochodzi do wniosku że przeniesienie jej niegdyś do Australii przez Gatewaya nie było przypadkowe [Uncanny X-Men #244]. Gateway jak zwykle milczy.


Emma opatruje Seana, którego ręce zostały ranne w chwili gdy dotknął skóry Penance. Ucina on komentarze White Queen radząc, aby nie igrała z nim w ten sposób. Pojawia się M, mówiąc ma pewne wyjasnienia dotyczące przybłej, co dziwi Emmę, jako iż nawet ona nie była w stanie przeniknąć myśli czerwonoskórej dziewczyny. M wyjaśnia, iż pewne rzeczy udało się jej wydedukować. Na komputerze prezentuje symulację swej teorii, która wskazuje iż Penance poprzez budowę swego ciała powiązana jest z Emplate'm, z którym Generacja X starła się na lotnisku. Zamierzał on wyssać energię z Chambera, zaś stan Penance wskazuje iż przez długi okres czasu poddawano ją podobnemu procesowi. Najwyraźniej była ona źródłem pożywienia dla Emplate'a. Obecnie dziewczyna leży w ambulatorium, a nikt nie jest świadomy iż ma ona jeden jedyny cel - przetrwać.


Husk i Skin grają w scrabble'a, docinając sobie wzajemnie kolejnymi słówkami. Komentuje to stojący w deszczu za oknem Chamber, lecz po docinku Angelo znika. Pojawia się reszta Generacji X, zaś oglądający wiadomości Everett oznajmia, iż według prognozy znajdują się w samym centrum burzy. Wówczas rozlega się alarm informujący o zagrożeniu w ambulatorium. Gdy grupa dociera tam, okazuje się że Penance zniknęła, niszcząc ścianę, której nie dałby rady zdemolować nawet Logan. Jubilation oświetla fajerwerkami zdemolowane ambulatorium, a M oznajmia iż wszystkie szkody są dziełem Penance. Ucieka ona właśnie na zewnątrz, w deszczu, jak najdalej przed siebie, ku wolności i z dala od swego oprawcy.


Banshee organizuje poszukiwania Penance dzieląc Generację X na dwie grupy, które pod dowództwem jego i Emmy mają przeczesać ogród przylegający do rezydencji. Angelo pozostaje w środku, aby koordynować poszukiwania a także na wypadek, gdyby uciekinierka zdecydowała się powrócić. Sean przystaje na tan plan po telepatycznej prośbie Emmy, aby tak uczynić.


Nad rzeką zapomniany przez pozostałych Chamber moknie na deszczu. Tymczasem Sean i Paige przeszukują północną część kampusu. Banshee przypomina Husk, iż grupa powinnanauczyć działać się wspólnie. Używa swego głosu jak sonaru i namierza poruszający się obiekt. Paige natychmiast zawiadamia Angelo. Na południu Emma opamiętuje Monet, która niszczy leżące na jej drodze drzewo. Gdy Angelo informuje ich o odnalezieniu śladu Penance, M zrywa się do lotu, co Emma komentje stwierdzeniem iż zapewne Monet pragnie uniknąć tego co zdarzyło się na lotnisku, gdy została telepatycznie powstrzymana. Chwilę później M ratuje Emmę, która poślizgnęła się na leżącym drzewie nad jarem i przy okazji odpowieda na zadane wcześniej pytanie. Nie może stwierdzić z całą pewnością, iż nie lubi Emmy, bowiem prawie jej nie zna.


W Monako do rezydencji Cartera St Croix wdziera się odziany w technozbroję zamachowiec, zwany Orphan Makerem. Wycelowuje swa broń, po czym nagle rękawica jego zbroi odpada ujawniając plątaninę przewodów.


Husk i Sean docierają do miejsca w kórym ślad Penance ginie. Do Seana dociera nagle, iż dziewczyna zastawiła na nich pułapkę. Jest już jednak za późno. Paige zostaje wciągnięta pod ziemię, zaś nad Seanem staje Penance ze swymi ostrymi pazurami.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.