Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #15

Generation X #15

Generation X #15

"Death in the Family"

Postacie
Cytat

M: "Follow me!"
Husk: "Oh yeah, flying girl. That's real inconspicuos"

Streszczenie

Synch pochyla się nad łóżeczkiem swej maleńskiej 8 miesięcznej siostrzyczki kierując w jej stronę swą aurę. Szmery dochodzące z pomieszczenia budzą rodziców Everetta, którzy wbiegają do pokoju małej i widzą swego syna. Ten kieruje ku nim swą aurę i naręczne paszcze Emplate'a, wykrzykując iż wrócił do domu. Dr Thomas unosi kij baseballowi w stronę syna, krzycząc że nie wie co się z nim dzieje, ale ich straszy. Everett zakłopotany wyskakuje przez okno.


Na miejscu znajdują się funkcjonariusze policji, którzy nie wierzą zbytnio w bajeczkę o włamaniu do mieszkania. Dociekliwi detektywi zadają pytania, o Everetta którego widzą na zdjęciach, bowiem nie podoba im się historyjka o włamaniu. Wreszcie czując kłamstwo jeden z nich oznajmia, iż może małymi dziećmi państwa Thomas powinien zająć się ktoś bardziej odpowiedzialny. Wówczas ich mózgi zostają wyłączone.


Emma nie wytrzymała słów wypowiadanych przez fukcjonariuszy i sparaliżowała ich umysły. Wraz z Seanem stają się widoczni dla państwa Thomasów. Dr Thomas chce wiedzieć co się dzieje, bowiem z tego co widział chyba źle wybrał szkołę dla Everetta. Sean wyjaśnia, iż Synch znalazł się pod wpływem czegoś bardzo złego, zaś Generacja X tropi go już od kilku dni. Bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wszytko co się wydarzyło Everettowi, lecz zapewnia że gdy go odnajdą uda im się go ocalić. Emma zaciera z pamięci policjantów wizytę w domu państwa Thomas i nakazuje fukcjonariuszom wyjść.


Na zewnątrz Husk, M i Jubilee spoglądają na funkcjonariuszy opuszczających dom Thomasów. Stwierdzają, iż trochę nie w porządku ze strony White Queen i Banshee'go było pozostawienie Skina i Chambera w Massachusetts dlatego, że ich wygląd nie przypomina ludzkiego. M oznajmia, iż w ten sposób nie wzbudzają niczyich podejrzeń, a następnie startuje do lotu mówiąc aby obie dziewczyny udały się za nią.


W Massachusetts Angelo siedzi na czacie, gdy pojawia się Chamber mówiąc iż coś jest nie w porządku. Po tym jak Gateway przeniósł go na spotkanie z Onslaughtem [X-Men #49], pamięć Chambera o wyglądzie tajemniczej istoty została wymazana. Jono zapytuje czy nie stało się tak dlatego, że mógłby on rozpoznać Onslaughta.


W Saint Louis Everett znajduje się w swej dawnej szkole, pochłaniany przez aurę, wciąż pod wpływem Emplate'a przeklina swój los. Odnajduje go Giovanni, dozorca ze szkoły, który stwierdza iż mu pomoże. Nie widzi szalonego wzroku Syncha.


Emma i Sean wyjaśniają państwu Thomasom, iż emocje ich syna zostąły zaprogramnowane przez Emplate'a. Pytają o ulubione miejsca Everetta, w których mógł się on ukryć. Państwo Thomas opisują swego syna jako utalntowanego chłopca, zaś takie idealizowanie jest czymś zbyt dużym dla Emmy. Wreszcie Banshee uzyskuje informację, iż Synch może znajdować się w swej dawnej szkole, bowiem lubił on spędzać tam czas, jako iż pociągała go nauka.


Everett zamierza właśnie zaatakować Giovanniego. Wykrzykując iż wcale nie chce tego robić, lecz musi unosi naręczne paszcze Emplate'a i wysuwa swą aurę. Wówczas uderzają weń fajerwerki Jubilee, M zabiera Giovanniego zaś metalowa Husk zadaje mu silny cios. Everett błyckawicznie zrywa się na nogi, a M nie widzi iż nie zdąży ostrzec już towarzyszek. Znalazły się one bowiem w zasięgu aury Everetta, który dysponuje teraz ich mocami i oznajmia iż to nie on zginie tej nocy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.