Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #43

Generation X #43

Generation X #43

"An Eye for an Eye"

Postacie
Cytat

Gaia: "Is training always this rough?"
Monet: "Only when we have adult supervision"

Streszczenie

W Massachusetts, Sean zarządza rozpoczęcie ćwiczeń. Mają one pokazać, czy Emma i Jono poradzą sobie pomimo utraty swych telepatycznych zdolności. Gaia nie bierze w nich udziału, pomimo iż ona także utraciła swą moc, lecz, jak zauważa Synch, nie jest członkinią Generacji X. Banshee rozpoczyna ćwiczenie, rzuca w Chambera piłką do kosza , pytając jak ostrzeże on pozostałych, skoro został pozbawiony mocy. Jono niszczy piłkę płomieniem, pozbywając się zagrożenia a jednocześnie wybuchem ostrzegając pozostałych. Banshee kieruje swą uwagę na Emmę, którą atakuje, usiłując zadać cios. Ta odpiera jednak jego ataki i oddaje mu solidnym kopniakiem. Leżąc na ziemi, Sean stwierdza, iż musiała trenować od ostatniego razu.


Nad wybrzeżem Atlantyku dymiący pojazd obcych zawraca. Skrzaty odzyskały kontrolę, a Bianca nakazuje im powrót do Massachusettes. Poirytowane skrzaty powtarzają sobie, że gdy tylko przywróci im ich moc, będzie musiała mocno uważać.


Emma usiłuje kopnąć Seana, pytając czy rzeczywiście zamierzał ją uderzyć. Ten przerzuca ją na ziemię, przypominając Generacji X, iż przeciwnik nie koniecznie musi być pokonany. Emma zadaje mu cios, mówiąc, że przede wszystkim nie należy odwracać się do przeciwnika plecami.


Bianca poleca skrzatom krążącym nad Cape Cod odnalezienie drogi do Akademii. Przypomina sobie, czemu tak bardzo nienwidzi Emmy: W czasach gdy była właścicielką Laniege Industrial, stoczyła wojnę finansową z Emmą. Laniege przegrało i zostało przejęte przez Frost International, gdy Emma podkupiła prawników Bianki. Bianka użyła swego tajnego projektu, dzięki któremu miała nadzieję ocalić firmę. Za pomocą urządzenia międzywymiarowego, przedostała się na ciemną stronę księżyca, mając nadzieję zdobyć technologie które pomogą jej wyelimininować Forst International. Zamiast tego została uwięziona, choć zdobyła nieopisaną moc. Teraz nadszedł czas zemsty.


Przed szkołą pojawiają się Dorian i Weasel, kórzy przywieźli pizzę. Drzwi otwiera im Everett, na którego widok pytają czy mają wrócić i dokończyć robotę. Synch pyta czy ubezpieczyli samochód, bowiem spada na niego właśnie statek kosmiczny. Pojazd wbija się w ziemię, przebijając powłokę biosfery. Ze środka wyskakują skrzaty, oraz prowadząca je Bianca Laniege. Na zewnątrz Weasel i Dorian rzucają się do ucieczki, stwierdzając iż nie będą czekali ani chwili, gdy obcy rozprawią się z mutantami. Zdają sobie sprawę, iż i tak nikt im nie uwierzy. Synch kieruje się do wewnątrz, przypominając sobie o Gai. Wewnątrz Sean atakuje swym głosem, zaś Generacja X, otrząsnąwszy się z zaskoczenia, rusza do walki. Tymczasem Bianca dopada Emmę, która wycofała się do kuchni. White Queen chwyta patelnię i zadaje nią Biance cios. Obie kobiety zaczynają walczyć, a po chwili Emma zostaje rzucona na szafkę z jedzeniem. Udaje bezbronną, ale gdy Bianca pewna jest zwycięstwa otrzymuje silny cios. Emma spogląda na leżącą na kuchennej podłodze Biankę, i zrzuca jej na głowę arbuza. Tymczasem w biosferze skrzaty początkowo stawiające opór, poddają się gdy Generacja X przypuszcza atak. Oznajmiają, iż zostały do wszystkiego zmuszone przez Biankę, która przemieniła ich na ciemnej stronie księżyca. Nieprzytomną Biankę odnajdują w kuchni, a wraz z nią Emmę. White Queen odbiera właśnie telefon i podaje słuchawkę Seanowi, mówiąc że dzwoni jego córka, Siryn.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.