Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #7

Generation X #7

Generation X #7

"Night and Bolts"

Postacie
Cytat

White Queen: "Until the dorm is fixed..."
Banshee: "We're roomies. Aye!"

Streszczenie

Sean usiłuje złapać kobietę, która w deszczu spada z baszty zamku Cassidych. Na blankach staje ciemna postać, która pyta co Sean uczyni teraz, gdy już ją odnalazł. Banshee wyciąga pistolet zaczynając strzelać stwierdza, iż zabije ją jeszcze raz. Nagle pojawia się unosząca w powietrzu Emma Frost nakazując mu sie obudzić z tego koszmarnego snu. Wściekły Sean pyta, czy nawet w nocy musi grzebać w głowach innych, na co Emma oznajmia iż sam ją tu wciągnął. Sean budzi się na kanapie, stwierdzając iż jest w hallu i przypomina sobie, iż po ekplozji spowodowanej przez Chambera, która zniszczyła sypialnię Emmy Frost oddał jej swój własny pokój, aby miała gdzie spać.


Udaje się do niej, żądając wyjasnień. Emma pojawia się owinięta w kołdrę i wyjaśnia mu, iż sam wciągnął ją do swego snu, bowiem znalazła się w jego pokoju. Nie miała z tym nic wspólnego. Sean przeprasza ją za swe podejrzenia i przyznaje, iż ostatnio śpi bardzo źle. Emma pyta czy chciałby o tym porozmawiać, na co Sean stwierdza iż woli sam dać sobie radę ze swoimi demonami. Słysząc to Emma odwraca się tyłem ukazując mu swe nagie ciało i zamyka drzwi. Sean zastanawia się jak uda mu się teraz zasnąć.


Przed rezydencją Chamber spogląda na szkody które spowodował i stwierdza, iż powinien wiedzieć co się wydarzy po tym co stało się pierwszym razem w takiej sytuacji. Zniszczył część szkoły po tym jak Husk go pocałowała, lecz na szczęście zdążyła się sama zmienić, tak że nic się jej nie stało. W tej samej chwili pojawia się Paige, chcąc z nim porozmawiać. Nie chce wracać do tego co się wydarzyło i dziękuje mu, iż nie powiedział nikomu, co zaszło w budynku, bowiem spaliłaby się ze wstydu. Jono sądząc, że chodzi o wstyd związany z faktem iż miała pocałować takiego potwora jak on, odchodzi wściekły do lasu.


Przez okno obserwuje ich Jubilee, gdy dobiega ją głos Monet która także nie śpi, jak zawsze złośliwie komentującą jej zachowanie. Jubilation ma już dość przemądrzałej dziewczyny, która pokrzyżowała jej plany zostania przywódcą Generacji X i zaczyna wyrywać jej list, trzymany przez M w ręku. List drze się, a wówczas nadchodzi Husk. Widząc dziecięce rysunki, Jubilee usiłuje wyśmiać M, lecz słyszy od Paige kilka nieprzyjemnych słów, która orientuje się iż list najwyraźniej pochodzi z dzieciństwa M i jest dla niej ważny. Wściekła Monet wylatuje przez okno.


Przelatuje nad Skinem, który zmierza z młotkiem i gwoździami do biosfery. Wraz z Synchem budują tam domek na drzewie dla Leecha i Artiego. Jak zauważa Everett mogą wylecieć ze Szkoły za naruszenie bez wiedzy i zgody Emmy sterylnego środowiska, lecz nie przejmują się tym. Wsadzają obu chłopców na platformę, ciesząc się że mają oni gdzie zmaieszkac, bowiem od chwili pojawienia się w szkole nie opuścili biosfery. Everett usiłuje porozmawiać z Angelo o jego dorastaniu, Skin ucina jednak tę rozmowę mówiąc że było ono mroczne, a on nie miał gdzie się bawić. Leech i Artie dziękują im za zrobienie domku, co na twarzach obu mutantów wywołuje uśmiech.


Tymczasem w Irlandii przez burzę przedziera się pewna kobieta. Wbiega do pubu i chwyta za telefon, zamawiając międzynarodowe połączenie z USA. Musi jak najszybciej skontaktować się z Seanem Cassidy.


W Gatewaya uderza kawałek rysunku Monet. M pyta go, jak długo ma pozostawać tutaj z tymi dzieicakami, podczas gdy Gateway mógłby nauczać ją samodzielnie. Wzdycha i siada obok niego zaczynając medytować.


Obserwuje ich Sean, do którego podchodzi Emma. Wyznaje mu iż w tunelach Morloków kopnęła Leecha i teraz czuje się jak potwór. Rozmawiają o tym zdarzeniu przez chwilę, gdy Jubilation wzywa Seana do telefonu. Banshee nie może uwierzyć w to co właśnie usłyszał. Najwyraźniej Cassidy Keep zniknął.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.