Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #75

Generation X #75

Generation X #75

"Brand New Day"

Postacie
Cytat

Chamber: "What are you going to do then?"
Jubilee: "Whatever. Leaving"

Streszczenie

Adrienne śmieje się w twarz, mówiąc swej kochanej siostrzyczce co uczyniła. Emma tym razem nie zamierza jej puścić tego płazem. W chwili gdy wybucha bomba, która zabija Syncha [Generation X #75], Emma strzela do Adrienne z pistoletu który trzyma w ręku i ją zabija. Pół roku później budzi się w łóżku, bowiem właśnie przyśniło się jej to co uczyniła kilka miesięcy wcześniej.


Nad Akademią wstaje świt, a Jubilee w kuchni strofuje Angelo który właśnie wypił mleko z kartonu i głośno beknął. Rzuca w niego fajerwerkami, a Angelo wysuwa kolce ze skóry, gdy w kuchni pojawia się Sean prosząc oschłym głosem o spokój. Nalewa sobie kawy i wychodzi, a Jubilee pyta Skina czy on także poczuł od Seana zapach alkoholu. Ten stwierdza, iż najwyraźniej Banshee wciąż nie może sobie poradzić ze śmiercią Moiry McTaggert. Jakiś czas później Husk przekonuje Generację X do swego nowego projektu. Tym razem mieliby ocalić drzewa, w miejscu gdzie grupa ekologów protestuje przeciwko planom ich zagospodarowania przestrzennego. Gen X mieliby im pomóc przed ewentualnym atakiem kompanii przemysłowych. Monet stwierdza, że ma nadzieję iż Sean i Emma zaakceptują ten projekt. Dwójka nauczycieli pojawia się, a Emma radzi Paige pośpieszyć się bowiem ma konferencję. Sean założył ciemne okulary i wyraźnie nie interesuje go to co się dzieje, zaś Emma po wysłuchaniu Paige odmawia autoryzowania misji w celu uratowania drzew. Emma wychodzi, wraz z pozostałymi członkami Gen X, a Husk złości się że najwyraźniej tylko jej zależy na uratowaniu środowiska naturalnego.


Sean rozmawia z Emmą w gabinecie, mówiąc iż w takim stanie jest nieprzydatny. Rozmowę przerywa Monet wchodząc do gabinetu, informując Emmę telepatycznie iż na dole czeka na nią policjant, chcący porozmawiać o śmierci Adrienne Frost. Sean mówi do M, iż niezbyt uprzejme jest używać telepatii w obecności kogoś innego. Monet odcina się stwierdzeniem, iż to Sean zachowuje się ostatnio niezbyt uprzejmie. Następnie pyta się Emmy o zniknięcie Adrienne, ta jednak nie zamierza udzielić jej żadnej informacji, mówiąc iż jej siostra nie będzie już problemem. Monet podsłuchuje rozmowę Emmy z policjantem, który oznajmia iż po zniknęciu Adrienne ktoś wyczyścił jej konta bankowe używając znanych tylko jej kodów. Emma telepatycznie ucisza policjanta, a gdy pochyla się nad nim widzi iż obserwowała ją M. Ta ucieka na dół. Tam informuje siedzących przed telewizorem członków Generacji X co właśnie zaszło w gabinecie Emmy. Oznajmia, iż jej zdaniem White Queen wymazała wspomnienia detektywa, a za zniknięciem Adrienne kryje się dużo większa tajemnica niż mogliby przypuszczać.


Jubilee wpada do pokoju Chambera i orientuje się, że czyta on jakiś list, mający nagłówek szkoły Xaviera. Wyrywa mu go z ręki, dowiadując się z treści iż Jono został zaproszony do zostania członkiem X-Men. Cieszy się z tego co go spotkało, pytając czemu on nie jest uradowany. Jono odpowiada, że wcale nie jest pewny czy chce odejść, zaś Jubilation przekonuje go iż nie powinien żałować M, czy Paige i dołączyć do X-Men, bowiem przeżyła ona z nimi swe najlepsze chwile. Jono oznajmia, iż już zdecydował i zamierzał im powiedzieć później. Uda się do Londynu, a następnie dołączy do X-Men. Później informuje o tym całą Generację X, lecz Paige nie cieszy się wraz z nim. Wyjaśnia, że nie chodzi o uczucia które do niego żywi, lecz o fakt że Chamber opuszcza rezydencję, pytanie zaś jak długo oni będą musieli czekać na to by stać się członkami X-Men. Wywiązuje się dyskusja, dotycząca faktu iż reszta z nich pozostanie w rezydencji z pijącym Seanem i niebezpieczną Emmą. Cała grupa zastanawia się czego jeszcze może nauczyć ich ta dwójka, zwłaszcza że Sean nie może pozbierać się po śmierci Moiry, zaś Emma prawdopodobnie zabiła własną siostrę. Chamber pyta co w takim razie zamierzają uczynić, zaś Jubilee oznajmia że odchodzi. Zamierza udać się do Los Angeles, a Angelo decyduje iż pojedzie tam wraz z nią. Husk oznajmia, iż dołączy do ekologów protestujących w obronie drzew, zaś Monet stwierdza że w takim razie powróci do domu. Decyzja zapadła, grupa zastanawia się jedynie jak powiedzieć o tym swym nauczycielom. Udają się do Seana, który widząc ich mówi że rozumie ich decyzję. Przeprasza za to co działo się z nim ostatnio i zauważa, że wie iż powinien być lepszym nauczycielem. Życzy im wszytkiego dobrego, a Generacja X prosi go aby powiedział o ich decyzji Emmie, bowiem oni zaczęli się jej bać.


Wkrótce Generacja X po raz ostatni razem stoi pod szkołą i czeka na taksówki. Wszyscy żegnają się ze sobą, Jono ściska Paige, mówiąc iż napisał do niej list pożegnalny który zostawił w torbie. Monet stwierdza, że Husk wiele osiągnie, ma także nadzieję że Jubilee nauczy się kiedyś dobrze ubierać. Husk ściska Jono i Jubilee, a wszyscy udają się w swoją stronę. Emma obserwuje wyjazd przez okno, gdy dzwoni telefon od Charlesa Xaviera. Po chwili przed rezydencją ląduje helikopter ze znakiem X-Men do którego wsiada Emma, udając się na spotkanie z Xavierem. Jako ostatni z rezydencji wychodzi Sean, stwierdzając że jego uczniowie dorośli. Pora wracać do domu.Uwagi:

- Emma Frost znalazła nowych uczniów w Genoshy, jej dalsze losy opisuje New X-Men #115

- Sean Cassidy założył organizację znaną jako X-Corp, której losy opisane są począwszy od Uncanny X-Men #401; należały do niej również Jubilee i Monet

- dalsze losy Chambera w Londynie opisuje Uncanny X-Men #395

- dalsze zamiłowania ekologiczne Husk opisuje Uncanny X-Men #417

- tragiczny koniec Skina przedstawia Uncanny X-Men #422

- Leech znalazł się Neverlandzie co można zobaczyć w Weapon X #5, losy Artiego i Penance od kiedy udali się do Maroka pozostają nieznane

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #75

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.