Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #10

Generation X #10

Generation X #10

"Death Wail" - part 1

Postacie
Cytat

M: "Tell me again Jono... what is a "Pearl Jam""?

Streszczenie

Skin dokonuje przed lustrem poprawek swego garnituru, zaś Husk ponagla go jednocześnie, aby nie spóźnili się na przyjęcie wydane na cześć Mondo. Wreszcie gdy Angelo słyszy od Paige, iż jego kolerem jest szarość, decyduje się zejść na dół. Po drodze rozmawiają o szkole, stwierdzając iż pomimo są w niej od jakiegoś czasu, wciąż nie mogą uznać jej do końca za swój dom. Paige wciąż wspomina swą farmę, a Angelo barrio w którym dorastał. Wreszcie docierają do holu, gdzie wita ich Mondo który po ostatnich wydarzeniach przebywa w Massachusetts [Gen X Annual'95].


W holu zebrała się już reszta grupy, a Angelo wita Mondo wśród nich prosząc o przybicie piątki i po chwili pod wpływem ciosu Mondo ląduje wśród antycznych mebli, ku rozpaczy Emmy. Monet proponuje aby udali się po Seana, lecz Jubilee odmawia jej, przybita zachowaniem Penance, która wciąż nie może otrząsnąć się po niewoli u Emplate'a. Prosi M aby sprawdziła co u niej. Monet leci sprawdzić czemu Banshee się spóźnia, a gdy dociera do jego domku widzi porozbijane meble. Natychmiast zawiadamia White Queen. Nagle dostrzega Seana, leżącego na podłodze.


Monet przebija ścianę szkoły wpadając z rannym do medlabu. Zamierza rozpocząć reanimację, gdy Emma powstrzymuje ją. Wyczuwa w nim życie, więc wnika telepatycznie w jego mózg, jednocześnie padając bez czucia na ziemię. Jono wyjaśnia iż trzyma go telepatycznie, do czasu aż pozostali nie odkryją co stało się z Seanem. Proponuje, aby odszukali osobę, która przyprawiła go o takis stan, bowiem Synch wyczuwa aurę obcego mutanta. Jubilee i Mondo pilnują Seana i Emmy zaś pozostali ruszają na poszukiwania.


W Londynie lady Gayle Edgerton siedząc na wózku inwalidzkim pyta jak długo jej "goście" zamierzają jeszcze pozostać w jej domu. Ma z Emplate'm jeden jedyny wspólny cel - zemstę na Chamberze. Emplate stwierdza że Jono jest dlań jedynie pokarmem.


W Massacusetts Skin, Synch, Husk i Chamber podążają samochodem śladem aury tajemniczego mutanta, który odwiedził Seana. Tymczasem w umyśle Banshee'go Emma widzi moment sprzed 20 lat. W Paryżu Sean w podrzędnym hoteliku stoi nad ciałem kobiety, zastanawiając się głośno kiedy Interpol zaakceptuje prawdę, iż po Europie krąży seryjny morderca.


Przez drzwi wpada oddział inspektor Deveraux, która na widok Seana przypomina mu iż został odsunięty od sprawy. Zmierza go aresztować, bowiem dośc ma już jego samowoli. Cassidy strzela w sufir i wyskakuje przez okno. Deveraux wygląda przez okno i widząc, że Sean zniknął każe swym ludziom zabezpieczyć miejsce zbrodni, zaś sama rusza za Seanem. Emma obserwuje wszystko niewidoczna.


Samochód Gen X zaczyna ścigać policja. Angelo nie zamierza się zatrzymać, bowiem nie ma prawa jazdy. Zamiast tego woli wykonać skok przez remontowany most. Samochód w locie przechwytuje M unosząc w siną dal, a policja spogląda bezsilnie za uciekinierami, stwierdzając w końcu iż jest teraz stanowi problem kontroli lotu.


20 lat wcześniej Sean jedzie pociągiem, gdy pojawia się jego informator, siwowłosy człowiek używający magnetycznych mocy, na którego Emma spogląda z niedowierzaniem. Człowiek ów każe Seanowi dotrzeć o świcie do zamku Cassidych, bowiem ten którego ściga musi zostać powstrzymany. Oznajmia także iż nadchodzi wojna genetyczna.


W medlabie Jubilation spogląda na pogrążoną w śpiączce Penance zastanawiając się czy na świecie jest ktoś, kto mógłby jej pomóc. Na myśl przychodzi jej jedynie Emplate.


Reszta Generacji X dociera do miejsca gdzie urywa się ślad osobnika który zaatakował Seana. Czeka tam Omega Red.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.