Avalon » Serie komiksowe » Generation X » Generation X #47

Generation X #47

Generation X #47

"She Got Game"

Postacie
Cytat

Paradox: "Deactivate? Isn't that euphemism for kill?"

Streszczenie

Generacja X znajduje się w sali gimnastycznej, przerobionej po zniknięciu biosfery na salę ćwiczeń, gdy uruchamia się scenariusz w którym pomiędzy nimi pojawia się Sentinel. Grupa rusza do walki. Skin obwiązuje nogi robota swą skórą, a synchronizujący się z nim Everett oplata skórą ramię. Drugie usuwa Penance, zaś Monet przelatując od tyłu ciosem powala robota na ziemię. Jego szczątki niszczy Chamber. Scenariusz dobiega końca, a jednocześnie test holoprojektorów, które na prośbę Emmy i Seana zainstalował na sali Forge. Indianin uprzedza, iż nie ustawił urządzenia na łatwy poziom, lecz Jono chełpliwie zapewnia, iż poradzi sobie nawet z najwyższym. Forge ucina te przechwałki wyjaśnieniem, iż prawdziwy Sentinel uczyłby się na swoich błędach i jego pokonanie nie byłoby już tak łatwe. Kończy swą wypowiedź, mówiąc iż nie przybył tu udzielać nauk. Sean pyta się go, czy ma jakąś teorię na temat zniknięcia biosfery. Forge stwierdza, iż jedyne co przychodzi mu na myśl, to fakt iż biosfera była niegdyś częścią Krakoi, żywej wyspy [Giant Size X-Men], która zapewne ponownie zbiera się w całość. Obaj wychodzą z sali, gdzie Jubilee dopytuje się Emmy czemu Gaia choć cwiczy z nimi nie nosi uniformu Generacji X. Sean pyta Forge'a jak wpadł na pomysł tej niesamowitej technologii, a w odpowiedzi słyszy iż zetknął się z nią całkiem niedawno. Choć imponująca powinna być całkowicie bezpieczna, dopóki nikt nie zacznie grzebać w kodach. Forge wymazał całą pamięć z obwodów, także nie będzie żadnych problemów. Sean ma do niego jeszcze jedną prośbę.


Emma wyjaśnia grupie, iż Gaia znajduje się na swego rodzaju okresie próbnym. Tymczasem na strychu Artie i Leech sprzątają swój nowy dom, który podoba im się dużo bardziej niż domek na drzewie. Pojawia się White Queen mówiąc iż nadeszła pora aby obaj zaczęli się uczyć. Przygotowała dla nich specjalny program.


W sali lekcyjnej Sean przekazuje głos Forge'owi mówiąc iż jako szamana poprosił go o przeprowadzenie lekcji z Gen X. Zajęcia dotyczyć będą mocy, odpowiedzialności i etyki, co M od razu komentuje mówiąc iż z wielką mocą przychodzi wielka odpowiedzialność. Tymczasem na sali gimnastycznej Gaia usiłuje wrzucić piłkę do kosza. Nie udaje się jej, więc zirytowana używa swej mocy aby powiększyć obręcz. Udaje się jej trafić i oznajmia, iż gra się skończyła. Myli się, bowiem po jej wyjściu kosz będący częścią maszynerii oznajmia iż gra się dopiero rozpoczęła.


Gen X usiłuje odpowiedzieć Forge'owi na pytanie o etykę używania mocy. Nagle ścianę przebija cybernetyczna istota, rzucając się na Forge'a. Indianin broniąc się wyjasnia, iż to cybermorf, którego przeprowagramował tworząc ich salę ćwiczeń, który nie jest żadnym testem, za to jest śmiertelnie niebezpieczny. Fakerwerki Jubilee okazują się nań nieskuteczne, istota unika także z łatwością ognia Chambera. Sean posyła go na ziemię dzięki swemu krzykowi, zaś Synch podbiega do Forge'a prosząc go o podanie kody binarnego stwora. W trakcie gdy Indianin wyświetla go holograficznie, stwór zwany Pradoxem podnosi się i atakuje. Czoła stawia mu teraz cała Generacja X, a do pomieszczenia wpada zdziwiona hałasem Emma. Everett synchronizuje się z nią i rozpoczyna telepatyczny download kodu do pamięci Paradoxa, dzięki czemu przemienia go na powrót w tablicę do kosza. Gen X oddycha ciężko gdy w tablicę uderza piłka. Pojawiła się zdziwiona ich spojrzeniami Gaia.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation X #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.