Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #30

Exiles #30

Exiles #30

"Unnatural Instincts" - part 3

Postacie
Cytat

Morph: "Our father who art in Heaven, hallowed be thy name... Although why my father would be named 'Hallow Ed', I'll never know."

Streszczenie

Las, nieopodal Instytutu Xaviera. Nocturne, Sasquatch i obolały Mimic podążają za Nicky'm Gleasonem, niosącym odciętą rękę ich towarzysza. Chłopak informuje ich, że wyczuwa już zapach porozrzucanych kawałków Morpha. Z daleka dochodzi ich odgłos wybuchu, jednak Nicky nawołuje, że są już prawie na miejscu. Faktycznie, próbujący przysztukować swoją nogę do reszty ciała Morph wita ich i pyta Gleasona, czy zdaje sobie sprawę jak długo szukał tej ręki?


Gdzieś indziej. Nightcrawler i niosąca Cartera Annie przemierzają słabo poszyty las. Kurt nie jest w stanie określić, gdzie się znajdują. W panice teleportował ich na oślep. Wszystko wyjaśnia się, kiedy dostrzegają górujące nad drzewami wieżowce. Są w Central Parku.


Droga do Nowego Jorku. Havok strzela ładunkiem plazmy w sam środek sfory wilków. Maximus Lobo błyskawicznie uchyla się, i promień spopiela jednego z jego podwładnych. Wilkołak kontratakuje, ale rękawice Alexa wytrzymują uderzenie jego pazurów. Summers strzela po raz kolejny, zmuszając Lobo do odskoczenia do tyłu. Wykorzystując przewagę, Alex wypuszcza w jego kierunku podmuch za podmuchem, zapominając o pozostałych bestiach. Jeden z wilków wykorzystuje ten błąd i powala go ciosem od tyłu. Chcąc kontratakować, Havok z rozpaczą stwierdza, że właśnie wyczerpał swe zasoby energii. Maximus podchodzi, szykując się do wykończenia go.


W szpitalu w Nowym Jorku lekarz zaczyna badanie Cartera. Annie sugeruje mu, że syn może mieć wstrząs mózgu. Doktor pyta ją, czy chłopak jest mutantem. Kobieta potwierdza, trochę zdziwiona. Lekarz zgadza się przyjąć Cartera tylko dlatego, że ma ludzki wygląd. Żąda jednak, by pielęgniarka i Kurt zaczekali na zewnątrz aby swym wyglądem nie straszyć "normalnych" pacjentów.


Morph, Nocturne, Mimic i Sasquatch lecą w kierunku szosy. TJ mówi zmiennokształtnemu, że nie wiedziała o jego zdolności "składania się do kupy". Morph przyznaje, że on też nie. Cała czwórka zbliża się do miejsca wypadku i zauważa wilkołaki, zamierzające zabić "złego" Havoka. Przeszkadza im w tym Juggernaut, który w końcu odzyskał przytomność. Cain chwyta Maximusa i zaczyna nim po prostu okładać jego towarzyszy. Wolverine, o którym wszyscy zapomnieli, z wolna dochodzi do siebie. Exiles dostrzegają z góry, że Havok wykorzystuje zamieszanie i zaczyna się ładować. Postanawiają włączyć się do walki. Alex jest szybszy. Jego podmuch plazmy odrzuca Juggernauta na kilkanaście metrów. Havok z zadowoleniem przygląda się powalonym wilkom. Jego wzrok pada na nieprzytomną Husk i szykuje się do zabicia jej. Przeszkadza mu przybycie Archangela i Sunfire. Potężnym ciosem zabranego Magik miecza Warren powala go na ziemię. Z jego pomocą Paige podnosi się. Alex mamrocze pod nosem groźby. Archangel oznajmia mu, że wie iż nie jest "ich" Havokiem. Ten potwierdza i strzela w nich plazmą. Warren odruchowo zasłania się mieczem i ze zdziwieniem stwierdza, że ostrze wchłonęło całą energię. Alex jest równie osłupiały. Nie zauważa zachodzącego go z tyłu Icemana i Bobby zamyka go w bryle lodu. Do bohaterów dołącza czwórka Exiles. Mimic wysuwa pazury i prosi Icemana, aby odsunął się od Havoka. Bobby mówi, że przecież nie mogą go tak po prostu zabić. Bohaterowie, do których dołącza Nightcrawler, zaczynają dyskutować, przestając zwracać uwagę na Alexa. Ten wykorzystuje to by ponownie zebrać moc i uwolnić się z lodu. Ze złością obiecuje wszystkim śmierć. Mutanci rzucają się na niego, wciąż niepewni czy mają go zabić. Jak na razie tylko atomowa moc Sunfire ratuje ich samych przed śmiercią z jego rąk. Nocturne zastanawia się, czy może być inne wyjście. W końcu kojarzy, że mogłaby wykorzystać swoją moc opętania. Woła do właśnie przybyłego Juggernauta, żeby znowu wykonał z nią "fastball special". Cain zgadza się z przyjemnością. Alex właśnie szykuje się do zabicia Nicky'ego, kiedy "wlatuje" w niego TJ. I nagle "zła" świadomość odkrywa, że ponownie jest w międzywymiarowej pustce. Jednak nie jest tu sam. Czeka na niego uśmiechnięty Timebroker, niecierpliwy by go wyeliminować.


Na polu bitwy Mimic odbiera meldunek od Tallusa - misja wykonana. Rzeczywiście, prawdziwy Havok właśnie odzyskuje świadomość. Tymczasem Kurt pyta Nocturne, kim jest jej matka. Na wieść, że to Scarlett Witch stwierdza, że Wanda faktycznie jest atrakcyjną kobietą. Tallus daje Exiles pięć dni odpoczynku w tym wymiarze.


Kurt i TJ wykorzystują dany im czas na rozmowy i Calvin widzi, jak ta dwójka zbliża się do siebie. Kurt stwierdza nawet, że będzie musiał umówić się z Wandą. Nicky przeprasza wszystkich za swoje zachowanie a Wolverine obiecuje mu serię lekcji o panowaniu nad sobą. Powraca również Iliana, wesoła i przyjacielska jakby nic się nie stało. Prosi Warrena o swój miecz, jednak ten odmawia, nie tylko z powodu urazy. Czuje z ostrzem specyficzną więź. Nie przejmując się zbytnio, Magik przywołuje sobie nowy, jeszcze doskonalszy niż poprzedni. Exiles opuszczają ten świat w dniu, kiedy Havok ostatecznie wraca do zdrowia. Mimic zastanawia się, czy to koniec jego kłopotów, jednak stwierdza, że bardziej powinien martwić się o siebie.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Exiles #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.