Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #33

Exiles #33

Exiles #33

"A Second Farewell" - part1

Postacie
Cytat

Sasquatch: "Morph, did you know that you have no scent? At least I've never been able to detect one. On your world, did Wolverine ever said anything like that?"
Morph: "Oh yeah, he used to tell me that my 'squishy odourless bod' made him nervous."

Streszczenie

Gdzieś w kanadyjskiej tajdze, Morph i Sasquatch, samotnie stają naprzeciw Logana, który właśnie uciekł z ośrodka Weapon X. Zmiennokaształtny zauważa, że nie mogli gorzej trafić. Zastanawia się, co się stało z resztą grupy i, co ważniejsze, jak wyjść z tego cało? Heather każe mu przede wszystkim nie okazywać strachu, Lagan na pewno to wyczuje. Słuszna uwaga. Niestety, on już ich zauważył; warczy i wysuwa pazury. Pozostaje tylko przygotować się.


Wolverine skacze na nich. Sasquatch chwyta go w locie i rzuca na ziemię, ale wtedy adamantowe pazury przebijają jej ramię. Kolejny cios powala ją, lecz wtedy zjawia się Morph. Upodabniając swoje ręce do kamiennych pięści Thinga, okłada Logana, zmuszając, by odpuścił na chwilę. Kiedy odwraca się, by sprawdzić, co z Heather, Wolverine atakuje ponownie i przecina go... na pół.


Morph nie przejmuje się za bardzo (najwyraźniej już kiedyś mu się to zdarzyło), ale Heather wpada w szał. Jej ryk wypełnia las, kiedy daje upust zwierzęcej wściekłości legendarnego Sasquatcha. Atakuje Logana, rzucając nim o drzewa, lecz on nie pozostaje dłużny. Rozpoczyna się walka na pazury. W tej chwili żadne z nich nie jest bohaterem, którym było lub mogło być. W tej chwili są tylko dzikimi bestiami tajgi. W powietrzu latają strzępy futra i krew.


Heather opanowuje się w końcu i postanawia zakończyć pojedynek. Rzuca Logana na ziemię i przytrzymuje stopą, szykując się do zadania ostatniego ciosu. Lecz w tej chwili on wbija swoje pazury w jej łydkę. Tym razem Sasquatch krzyczy z bólu, ale zanim Wolverine zdąży zadać kolejny cios, chwyta go i wyrzuca daleko ponad drzewami.


Morph właśnie zdążył poskładać się do kupy, ale wciąż jest za słaby, żeby uciekać o własnych siłach, więc Heather zarzuca go sobie na plecy i, mimo ran, biegnie w głąb lasu. Wolverine już ich wytropił, więc szybko muszą coś zrobić. W tej chwili jedynym wyjściem jest skok nad kanionem. Logan zatrzymuje się na skraju przepaści, kiedy Sasquatch i Morph wpadają na drzewa po drugiej stronie.


Teraz mają około godziny, zanim Wolverine przeprawi się przez kanion. Morph dopiero zauważa, jak poważna jest rana jego towarzyszki. Dr Hudson stawia diagnozę: uszkodzona tętnica, szybka utrata krwi. Każe Moprhowi uformować palce w narzędzia chirurgiczne i zaszyć ranę przy pomocy cienkich korzonków.


Trochę później. Operacja udała się, chociaż Morph podkreśla, że było to wyjątkowo obrzydliwe. Mimo to, Heather ledwie może chodzić, a o skokach zupełnie nie ma mowy. Zmiennokształtny proponuje, że mógłby spróbować zmienić się w coś latającego i zabrać ich oboje, ale Sasquatch protestuje. Jeśli może, powinien ratować siebie. Na to znowu on nie może się zgodzić. Heather jednak nalega, twierdząc, że zna sposób, by zatrzymać Logana. Na pytanie, jaki to sposób, odpowiedź jest krótka: "Zabiję go. Już raz to zrobiłam."


Po chwili wahania, Morph postanawia jednak zostać z nią. Sasquatch zgadza się, ale to wymaga ustalenia planu. Twierdzi, że nigdy nie wyczuła zapachy Morpha i pyta, czy Wolverine, którego znał, też go nie wyczuwał? Zmiennokształtny potwierdza. Na to Heather uśmiecha się i... ogłusza go. Następnie, nieprzytomnego, przykrywa gałęziami, by Logan nie mógł go odnaleźć i samotnie rusza na poszukiwanie Wolverine'a.


Idąc przez las, wspomina swoje życie. Po ukończeniu studiów medycznych, Heather McDaniel Hudson pracowała w zespole najlepszych genetyków, zajmujących się analizą różnicowania DNA w aspekcie antropologicznego rozwoju człowieka. Podczas eksperymentu z promieniami gamma zdarzył się wypadek, który zmienił ją w Sasquatch. Wkrótce skontaktował się z nią nowopowstały zespół Alpha Flight. We współpracy z nimi mogła na równi wykorzystywać swoje zdolności naukowe, jak i moc bestii. Jej pierwsze zadanie, Projekt Lazarus, polegało na wyleczeniu zdziczałego człowieka, odnalezionego w tajdze. Tym człowiekiem był Logan. Dzięki niej wrócił do rzeczywistości; wkrótce zostali partnerami, potem przyjaciółmi, a w końcu kochankami. Wzięli ślub i żyli szczęśliwie przez ponad rok. Potem Logana odnaleźli zwierzchnicy programu Weapon X. Uruchomili ukryty w jego ciele procesor, który doprowadził go do szału. Heather musiała powstrzymać swojego męża w jedyny skuteczny sposób. Długo rozpaczała po tej tragedii, aż znalazła pocieszenie w ramionach Jamesa Hudsona, lecz wspomnienia nigdy nie przestały jej prześladować.


W rzeczywistości, Wolverine właśnie ją odnalazł. Stają naprzeciw siebie i przyglądają się sobie wzajemnie. Sasquatch wzbrania się przed walką, a Logan... Najwyraźniej jego instynkt coś wyczuł, bo opanowuje się i podchodzi do niej. Heather wraca do ludzkiej postaci i również zbliża się do niego. Dotyka go delikatnie i uśmiecha się, wymawiając jego nazwisko. Logan chowa pazury i wyciąga dłoń, by dotknąć jej twarzy. W tej chwili ona znowu zaczyna zmieniać się w Sasquatcha, a jednocześnie zaczyna rozpływać się w teleportacji. W myślach dziękuje, że nie doszło do tej walki, bo nie wie, jak by się zachowała. Znika, a Logan zostaje sam w środku lasu.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Exiles #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.