Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #49

Exiles #49

Exiles #49

"Mission: Impossible!"

Postacie
Cytat

Naukowy dowcip Morpha:
Two atoms are walking along, and one says: "Hey, I think I lost an electron".
The other says: "Are you sure?"
And the first atom says: "Yes, I'm positive!"

Streszczenie

Exiles właśnie zjawili się w kolejnej rzeczywistości. Już na pierwszy rzut oka, sprawy nie wyglądają dobrze: kopuła Capitolu została zmieniona w wielką muszlę klozetową, a Avengers wiszą w powietrzu bez świadomości, połączeni rękami jak wycięte z papieru ludziki. Przerażony Beak pyta, czy zawsze trafiają na takie rzeczy, więc Blink wyjaśnia mu, że zazwyczaj celem ich misji jest powstrzymywanie wydarzeń, ale zdarz się też, że muszą naprawić coś, co już się stało. Nigdy wcześniej jednak nie trafili na coś podobnego. Mimic zauważa, że reszta miasta także została zmieniona: wszędzie jest pełno wielkich lizaków, uśmiechniętych buziek i gumowych żyraf, nie widać za to, ani nie słychać żadnych ludzi. Clarise każe mu rozejrzeć się po okolicy, a kiedy tylko wzlatuje w powietrze, zauważa niedaleko rozbity Hellicarrier - latającą bazę SHIELD.


Po chwili reszta grupy udaje się na miejsce katastrofy, żeby poszukać ocalałych albo informacji. Po drodze Namora pyta, czy Tallus nie mówi nic o celach misji? Tak się składa, że Blink właśnie otrzymała tę informację: Ich zadaniem w tej rzeczywistości jest uwolnienie Impossible Mana. Słysząc to imię, Morph zaczyna szaleć z radości. W jego rzeczywistości, Impy (jak go pieszczotliwie nazywa) był jego najlepszym kumplem i idolem. Nikt nie mógł mu dorównać jeśli chodzi o morfowanie - nie tylko potrafił zmienić swój wygląd, ale także sprawić, że wszelkie urządzenia w które się zmieniał, naprawdę działały, co do najmniejszej części. Namora podejrzewa więc, że w tym świecie albo spotkał kogoś lepszego od siebie, albo ktoś używa jego zdolności do zmiany rzeczywistości. Morph z góry odrzuca drugą możliwość, tłumacząc, że Impossible Man może dowolnie zmieniać tylko siebie samego. Dla rozluźnienia atmosfery chce opowiedzieć dowcip, ale Księżna Atlantydy ucisza go, nazywając bezużytecznym błaznem.


W pobliżu dawnego grobowca Lincolna, Mimic znajduje pięcioro ludzi - żywych, choć stojących nieruchomo i zielonych. Lądując między nimi, pyta czy wszystko w porządku, bo wyglądają zabawnie. W tym momencie ludzie zmieniają się w dłoń, która go ściska. Ujawniając się, Impossible Man pyta, co uważa za zabawne. Wygląda jednak trochę inaczej, niż opisywał to Morph - jakby był zahipnotyzowany - i coś ma przyczepionego do czoła.


Reszcie Exiles udało się dostać na mostek Hellicarriera i uruchomić główny komputer. Na dużym ekranie obserwują jak Impossible Man zmienia Waszyngton i jego mieszkańców w różne dziwne rzeczy. Morph jest zdziwiony, widząc, że zdolności jego idola najwyraźniej się rozszerzyły. Heather uważa, że może Impy z tego świata od początku taki był, ale jej zmiennokształtny towarzysz podejrzewa, że to raczej wpływ nieznanego urządzenia, które zauważył na jego czole. Tymczasem Blink udało się uruchomić system łączności i próbuje wywołać kogokolwiek. Po chwili na ekranie pojawia się wściekły Nick Fury, żądając wyjaśnień. Clarise przedstawia grupę i prosi o jakieś informacje. Pułkownik z początku nie ufa im, ale nie widząc innego wyjścia opowiada, co się wydarzyło: tego ranka Impossible Man niespodziewanie zaczął szaleć i zmieniać miasto oraz jego mieszkańców, a potem nagle postanowił przenieść wszystkich do Disneylandu. Niewiele o nim wiadomo, poza tym, że pochodzi z innego wymiaru, w którym wszyscy mają takie same zdolności, ograniczone tylko przez własną wyobraźnię. Był nieszkodliwym kawalarzem, dopóki nie natknął się na Controllera, który próbował podporządkować go sobie, używając jednego ze swoich urządzeń, które zamiast zamienić go w bezmyślnego niewolnika, spowodowało, że wpadł w szał.


Impossible Man ostrzeliwuje Mimica lodami, wciąż dopytując się, co jest śmieszne? Calvin przyjmuje opancerzoną formę, a w końcu strzela w przeciwnika promieniem optycznym, rozchlapując go po okolicy. W tej chwili Blink teleportuje resztę grupy. Mimic jest trochę zszokowany i tłumaczy, że nie chciał go zabić, ale jakoś tak wyszło, i że już nigdy nie będzie zabijał. Morph uspokaja go, mówiąc, że nie tak łatwo zabić Impossible Mana. Problem w tym, że nagle otacza ich cała masa jego karłowatych kopii, które zaczynają okładać Exiles rękawicami bokserskimi, dopytując się, czy to jest śmieszne? Po chwili Impy składa się do kupy i wpada na nowy pomysł: Zamienia Sasquatch w pluszową maskotkę. Wkrótce także Blink, Mimic i Namora zostają zmienieni w lalki, a Beak w kubełek smażonych udek z kurczaka. Stojąc pod drzewem, zastanawia się, gdzie podział się jeszcze jeden członek grupy, gdy nagle jedna z gałązek zmienia się w rękę i próbuje oderwać chipa od jego głowy. Morph zostaje zdemaskowany, więc zmienia się w stylistę i zaczyna żartować, że kontrolujące mózgi chipy wyszły już z mody. Przez chwilę Impy śmieje się, a urządzenie na jego czole zaczyna iskrzyć, zaraz jednak wraca do poprzedniego stanu i tworzy smoka, żeby pożreć zmiennokształtnego. Upatrując swojej szansy w rozśmieszaniu przeciwnika, Morph zaczyna sypać dowcipami. Impossible Man zaczyna tarzać się ze śmiechu, aż w końcu chip na jego czole przepala się i wybucha. Impy wreszcie jest sobą i ze łzami w oczach mówi, że chciał tylko być zabawny, a to złe urządzenie sprawiło, że zapomniał co to znaczy.


Czterdzieści parę minut zajęło naprawienie wszystkiego, co zmienił Impy pod wpływem chipa, wciąż jednak jest smutny, bo naraził wielu niewinnych ludzi na niebezpieczeństwo. Morph i kompania pocieszają go, że to wszystko nie było jego winą. Powinien raczej być dumny, że jakaś cząstka jego świadomości oparła się kontroli i próbowała walczyć, by stać się sobą.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Exiles #49

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.