Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #42

Exiles #42

Exiles #42

"A Nocturne's Tale" - part 2

Postacie
  • * Nocturne
  • * X-Men: Nightcrawler, Wolverine, Thunderbird, Armageddon
    * Kitty Pryde, Moira MacTaggert, Lucien, Warlock, Keiko, Truddy i inni młodzi mutanci
    * Brotherhood: Cyclops, Rogue, Blob, Hyve, Radioactive Man, White Dwarf
Cytat

Blob: "I'm da immovable Blob!"
Talia: "You're also the easily distracted Blob! And how can anyone be so proud of the fact that his butt is way too fat to budge?"
Blob: "Oh, anudder blue fuzzy one! Girl, if ya make dat purple smoke... I swear, da stink!"

Streszczenie

"No, dobra - zachowałam się, jak dzieciak, kiedy prysnęłam wściekła z rezydencji X-Men - ale miałam siedemnaście lat i nie wiedziałam nawet, kim jestem. Musiałam się przekonać, ale tato ciągle próbował mnie zmienić w taką, jaką chciał mnie widzieć. Myślałam, że nie obchodzi go, co ja czuję. Tak naprawdę, nigdy mu nie powiedziałam. Dusiłam to w sobie, aż w końcu nie wytrzymałam i urządziłam mu Hiroshimę. Żałowałam tych słów, jak tylko wychodziły z moich ust. Ale i tak musiałam wyrwać się stamtąd i trochę ochłonąć. Oczywiście, właśnie wtedy wszystko musiało się poważnie spaskudzić..."


Cyclops i jego nowi koledzy właśnie weszli przez ścianę do Instytutu. Podczas gdy część X-Men i studentów od razu atakuje napastników, Scott pogardliwie wita się z Kurtem i Loganem. Nightcrawler szybko zabiera Wolviego do laboratorium i informuje Moirę o ataku, sam zaś wraca na pole walki, które przed chwilą było jeszcze salonem.


Tymczasem Talia zabrała Kitty na próbę swojego zespołu - Butt Monkey. Jak sama twierdzi, ich neo-techno trashowa muzyka służy tylko wyładowaniu się bez szkody dla nikogo i niczego, za wyjątkiem bębenków w uszach. Mina Kitty zdecydowanie to potwierdza. Bitwa w szkole trwa. Rogue walczy z Warlockiem: Korzystając ze zdolności Fantastic Four, rozrywa jego techno-organiczne ciało, a atakującego Thunderbirda powala płomieniami. Kurt próbuje przekonać Scotta, że nie powinni walczyć ze sobą, ale ten oskarża go o sprzymierzanie się z mordercami. W tej chwili atakuje go Hyve, składający się z roju kleszczy, ale kiedy Kurt wycofuje się, okazuje się, że robactwo rozpada się podczas teleportacji.


T.J. pokazuje Kitty celtycki wzór tatuażu, jaki chciałaby sobie zrobić, ale wie, że ojciec by jej tego nie darował. Nawet, kiedy nie ma go w pobliżu, decyduje za nią. Tak samo było w sprawie X-Men: Talia została członkiem zespołu i już. Kitty mówi, że to normalne ojcowskie zachowanie. A co do X-Men - co może być fajniejszego od bycia członkiem grupy mutantów, naprawiających świat?


Logan zdążył już wbić się w swój egzoszkielet, ale z wściekłością odkrywa, że Summers zakłócił działanie chipa komunikacyjnego. Obawia się, że Kurt nie poradzi sobie i zginie, próbując dogadać się z Cyclopsem. W tej chwili przez ścianę wpadają walczący Armageddon i Radioactive Man, a za nimi wchodzą Rogue i Cyclops, który oświadcza, że może nie tylko zakłócać działanie chipa, ale także go namierzyć. Przed nim pojawia się Kurt, krzycząc, że to musi się skończyć. Scott przyznaje mu rację, kiedy ktoś z boku wita się z nim...


Talia i Kitty siedzą w salonie fryzjerskim. Ta pierwsza właśnie postanowiła zapleść sobie warkoczyki, a ta druga zastanawia się w tym czasie nad sensem jednego z powiedzonek T.J. Na widok jej nowej fryzury stwierdza: "Twój tata się wścieknie." Cyclops z trudem rozpoznał Luciena i pyta, co mu się stało. Żywy szkieletor odpowiada, że wszystko jest w porządku i Moira się nim zajmuje. Nagle rzuca się na niego Hyve, ale jedno dotknięcie wystarczy, żeby cały rój zmienił się w popiół.


Wracając do rezydencji, Talia i Kitty z daleka zobaczyły dym i prawie przejechały jednego z uciekających studentów. Od nich dowiadują się o ataku. T.J. uspokaja dzieciaki, powtarzając to, co wcześniej Kitty mówiła o byciu bohaterem i razem ruszają rozprawić się ze ścigającym ich Blobem. Grubas właśnie narzeka, że Summers nie pozwolił mu nikogo skrzywdzić, kiedy grupka młodych mutantów wyskakuje zza krzaka. Podczas gdy on wygłasza zwyczajowe oświadczenie o tym, że jest niewzruszony, Talia zakrada się od tyłu, skacze mu na kark i razi hex-boltem w czerep. Niewzruszony Blob pada bez przytomności.


W innym miejscu Summers właśnie zabił Luciena i próbuje wmówić Kurtowi, że to jego wina, bo uczynił z chłopaka zagrożenie dla całej planety. Tym w końcu wyprowadza Nightcrawlera z równowagi.


Obok Thunderbird walczy z White Dwarfem, a Armageddom wciąż mocuje się z Radioactive Manem, żartując sobie z jego imienia. Radioaktywny nie omieszkał poinformować przeciwnika, że właśnie uszkodził jego kombinezon bezpieczeństwa. Dziękując za podpowiedź, Armageddon całkowicie niszczy kombinezon i Radioactive Man wybucha, przy okazji ogłuszając też jego samego i Thanderbirda.


Summers ogłusza Kurta promieniem optycznym. Moira próbuje przemówić mu do rozsądku, przypominając o ideałach Xaviera, ale on każe Rogue ją uciszyć. Teraz staje przed Loganem, oświadczając, że nadeszła pora, by morderca zapłacił za swoje zbrodnie. Wolvie chce mu powiedzieć coś do słuchu, ale ktoś prosi, żeby uważał na słownictwo przy dzieciach. Talia i studenci przybyli z odsieczą.


Dzięki sztuczce, którą podpowiedziała jej T.J., Kitty ogłusza White Dwarfa. Sama zostaje jednak wyłączona z gry przez Rogue, którą z kolei powala Bobby Drake [młodsza wersja Ice Mana - Gil]. Talia próbuje przejąć ciało Cyclopsa, ale on przewidział taki manewr i zainstalował sobie osobiste pole ochronne, które chwilowo ją ogłusza. Scott znów zwraca się do Logana, niszcząc jego egzoszkielet.


"Byłam wtedy ledwie przytomna, więc nie słyszałam wszystkiego, co mówił Cyclops, ale to raczej bez znaczenia, bo była to typowa tyrada. Najpierw krzyczał coś o śmierci Profesora, ale kiedy zaczął obwiniać wujka Logana za śmierć cioci Jean, dotarło do mnie, co nim kierowało i co zakłóciło jego odbiór rzeczywistości. Winił wujka Logana za jej śmierć, co było zupełnie niemożliwe, bo wiem, że wujka Logana nie było tam, kiedy ona zginęła. Szczerze mówiąc, jeśli ktoś ponosił winę za to, to właśnie Scott. Wolverine przypomniał mu o tym, a Cyclops bardzo źle to przyjął. Zawsze myślałam, że to tylko przenośnia, że ktoś może się spienić... Że to się naprawdę nie zdarza, jak inne powiedzonka: 'jak świnie zaczną latać', albo 'współczujący konserwatyzm'... Tym razem Cyclops naprawdę się wkurzył. Wiedziałam, że wujek Logan nie ma dużo czasu. I chociaż ledwo mogłam się ruszać, miałam pewien pomysł".


Podczas, gdy Summers potrząsa sparaliżowanym Wolverinem, Talia próbuje obudzić Armageddona. Nie bardzo jej to wychodzi, a Cyclops już się szykuje do otwarcia wizjera, więc podejmuje błyskawiczną decyzję.


Nagle ramiona Logana unoszą się na wysokość klatki piersiowej Summersa. Pazury wysuwają się i chowają, a zdziwiony Cyclops osuwa się na ziemię. Logan prosi T.J. żeby go puściła. Ona znajduje się teraz w ciele Armageddona i używa jego telekinezy, by spełnić tę prośbę.


Później Talia tłumaczy ojcu, że musiała podjąć ryzyko, żeby uratować Logana. On mówi, że rozumie. Cyclops wyjdzie z tego, ale gdyby źle skierowała pazury, mogłaby go zabić. Talia zwraca mu uwagę. Po chwili Kurt przyznaje, że martwił się. Ale przyznaje też, że Talia dobrze się spisała. Teraz czas porozmawiać o tym, co zrobiła z włosami.


Leżąc na plaży, Talia kończy swoją opowieść stwierdzeniem, że wtedy pierwszy raz poczuła, że ojciec był z niej dumny. Leżąca obok Blink mówi, że na pewno był szczęśliwy od chwili, kiedy się urodziła i zawsze był z niej dumny. Mówi też, że Talia jest dobrym człowiekiem i tylko jedna rzecz jest w niej dziwna... "Czy Twój ogonek chowa się do środka?"

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Exiles #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.