Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #25

Exiles #25

Exiles #25

"With an Iron Fist" - Conclusion

Postacie
Cytat

Gambit: "Look alive! Wait for my command to move in!"
Angel (salutując): "Aye Aye!"

Streszczenie

W Attili Susan usiłuje uzyskać od niemego Black Bolta odpowiedź, czemu wciąż czyta książki o rasach i ludziach, którzy zostali zmasakrowani w swych twierdzach, a w szczególności o Masadzie, której wszyscy obrońcy nie mogąc wygrać popełnili samobójstwo, aby nie skapitulować przed Rzymianami. Wówczas przychodzi wiadomość od dr Strange i Scarlet Witch iż klucz do bariery wpadł w ręce Starka. Kolejny atak na Attilę jest teraz kwestią czasu.


Waszyngton. Stark oznajmia Gambitowi, aby wraz ze swą grupą poprowadził atak na miasto. Powód jest oczywisty: chcąc wydostać się z tej rzeczywistości Wepaon X muszą pomóc Iron Manowi pokonać Inhumans, co sprawia iż mutanci mają najsilniejszą oprócz Starka motywację aby tego dokonać. Pomogą im w tym obdarzeni nadludzkimi zdolnościami najemnicy, których naprędce zebrał Prezydent. Niepodziewanie zebrani zostają poinformowani, że Attila się przemieszcza. Miasto podąża w kierunku rafy koralowej na środku oceanu, aby z dala od lądu i cywili przyjąć walkę z siłami Starka.


W kilka godzin później oddziały USA, najemnicy i Weapon X docierają do Attili. W mieście Black Bolt żegna się z Susan. Oboje mają własne plany, których wzajemnie nie akceptują. Invisible Woman odlatuje. Black Bolt spogląda zaś na Inhumans kierujących się w stronę bariery.


Pole ochronne opada na 15 sekund. Wówczas Inhumans wychodzą przed nie i czekają ze spokojem na przybycie oddziałów Starka. Prezydent nie ma pojęcia co knują Inhumans, nakazuje jednak z Owalnego Gabinetu swym wojskom, aby słuchały rozkazów obecnego na miejscu Gambita. Ten wydaje najemnikom i Weapon X rozkaz ataku.


Mutanci i superludzie spadają na Inhumans, a celem Weapon X jest bariera, do której muszą dotrzeć, aby ją zdeaktywować. Na drodze stają im nieprzebrane rzesze mieszkańców Attili, którzy zaciekle się bronią. Drużyna podąża naprzód razem, taranem jest Colossus, zaś z powietrza osłania ich Storm. Dostrzega ich członek królewskiego rodu, Karnak i rusza w stronę Weapon X. Na drodze staje mu Vision i wfazowuje dłoń w jego ciało, oznajmiając że nawet niepowstrzymanego Nieczłowieka pokona jego dłoń, po czym ją zestala wewnątrz ciała Karnaka. Ten upada u jego stóp, lecz android traci przy tym całą rękę, która odrywa się od ciała wskutek spięcia.


Pod barierą są już Gambit i Colossus. Remy nakazuje Rasputinowi przygotować disruptor z kluczem do działania, kiedy osłaniający ich tyły Grimm pada pod ciosem Gorgona.


Wewnątrz miasta Black Bolt zebrał wszystkich jego mieszkańców, którzy czekają na rozstrzygnięcie walki. Są tam wszyscy Inhumans, patrzący na zasmucone oblicze swego króla. Przed barierą Gambit pokonał właśnie Gorgona, co kwituje stwierdzeniem, iż jest mu przykro, lecz pragnie jedynie powrócić do domu. Vision i Colossus używają disruptora, a bariera opada. Teraz Weapon X mogą zaatakować miasto. Gambit rusza do Attili, prowadząc swoje oddziały i przekazując najnowsze informacje przez radio Starkowi. Lecz gdy wkraczają do miasta widzą leżące wszędzie trupy... Tak jak żydowscy obrońcy świątyni w Jerozolimie Inhumans zdecydowali się popełnić samobójstwo. Dla Gambita jest oczywiste również co innego. Widzi jak na dłoni pułapkę, rozkazuje więc swym ludziom natychmiastowy odwrót i wówczas Weapon X znika, przenoszona do kolejnej rzeczywistości. Choć nie pokonali Inhumans, musieli zapewne wprawić rzeczy w ruch.


Nad Attilą szybuje Black Bolt. Zaczyna promieniować błękitnym światłem, po czym wykrzykuje: "Masada!" Wszystko wokół eksploduje wyładowaniem energii.


W ogrodzie różanym wściekły Stark opuszcza głowę. Inhumans mu się wymknęli, nie ma nawet ich ciał. Myli się jednak, sądząc że żaden z nich nie przeżył. Black Bolt polecił swej żonie aby zamaskowała i wyprowadziła z miasta 300 z nich. To mówi Starkowi Susan w chwili gdy zabija. I choć sama pada później ofiarą ochrony prezedenta, dokonała swej zemsty, pomimo iż jej mąż kazał jej panować nad ostatnimi Inhumans. Weapon X nigdy nie zrozumieli swej prawdziwej roli w tym świecie, lecz przyczynili się do upadku Starka, kórego sprawki miały wyjść po latach na światło dzienne, a poświęcenie Black Bolta i Susan sprawiło, że Ziemia stała się lepszym miejscem, gdzie Inhumans, ludzie i mutanci mogli żyć obok siebie w pokoju.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Exiles #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.