Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #4

Exiles #4

Exiles #4

"Old Wounds, New Battles" - part 2

Postacie
Cytat

Blink: "Y'know, I've heard some really nice things about you, and you just aren't living up to them."
Dark Phoenix: "Really? Well, I just can't stand the idea of you living with the disappointment, so I'll just have to kill you quickly."

Streszczenie

Wolverine słabym głosem opowiada Xavierowi i Nightcrawlerowi jak został zaatakowany przez hordę przeciwników. Niestety, nie zapamiętał wyglądu żadnego z nich. Każąc mu pozostać w statkowej klinice, towarzysze wychodzą. Lekarz Shi'ar mówi Charlesowi, że wykrył zaburzenia fal mózgowych Logana. Profesor dodaje, że miał kłopoty z sondowaniem jego umysłu. Jest jasne, że ktoś bardzo chce przeszkodzić w udziale Wolverine'a w pojedynku. Mimo to Xavier prosi swoich uczniów, żeby zachowali spokój. Za nimi oczy Logana świecą dziwnym blaskiem. Z jego ciała wychodzi Nocturne i po cichu wymyka się z sali.


Później, w kwaterze zespołu T.J. zapewnia Blink, że Logan pozostanie nieprzytomny około doby. Clarice jest zaciekawiona mocami przyjaciółki. Nocturne mówi, że oprócz przejmowania ciał miota także hex-pociski, uwalniając porcje energii z innego wymiaru. To kombinacja mocy jej ojca i matki - Scarlett Witch. Wszyscy przyglądają się rannemu Mimicowi. Calvin zapewnia, że nie grozi mu wykrwawienie się dopóki pozostaje w metalowej formie a czynnik gojący powinien zaleczyć jego rany do świtu. Wyrzutkowie rozmyślają o czekającym ich zadaniu. Zabijanie nie leży w ich naturze a teraz będą musieli zgładzić osobę bliską dla wielu z nich.


Poranek. Mutanci w towarzystwie Manty, Hussar i Oracle ze Straży Imperialnej oraz obserwatorów przenoszą się na Błękitny Obszar Księżyca. Mają nad X-Men pewną przewagę, gdyż wiedzą jak wszystko się potoczy. Dlatego zaraz po przybyciu Thunderbird nokautuje Raksora i przedstawiciela Kree, budząc zdumienie Straży. Drużyna rozdziela sę na dwie grupy, dokładnie przewidując ruchy przeciwników. Po chwili Blink, Sunfire, Morph, Oracle i Manta atakują z zasadzki Cyclopsa, Jean Grey, Angela i Beasta. Mc Coy pada w pierwszym starciu.


Mimic, Nocturne, Thunderbird i Hussar zauważają Storm, Nightcrawlera i Colossusa. T.J. jest zaskoczona obecnością ojca; według historii miał być z grupą Cyclopsa. Calvin podejrzewa, że to przez wyłączenie z walki Logana. Nocturne bierze Wagnera na siebie. Po chwili cios bicza Hussar powala Storm a T.J. rzuca się z tyłu na ojca. Ten próbuje zastosować manewr z seryjnym teleportem, mającym wyczerpać napastniczkę Na jego nieszczęście Nocturne jest wprawiona w jego skoki i w rezultacie to Kurt traci przytomność. Talia ze smutkiem przytula go.


Mimic i Thunderbird wspólnie powalają Colossusa. Tymczasem Sunfire wyłącza z gry Angela. Jedynymi pozostałymi na placu boju są Scott i Jean, razem wychodzący naprzeciw wrogom. Oracle, Manta i Sunfire nie dają im szans i historia wydaje się podążać właściwym torem. Przyparta do muru Jean manifestuje moc Phoenix.


Blink podchodzi do Mimica, z zadowoleniem mówiąc mu, że wykonali zadanie. Cała drużyna na czas usunęła się z miejsca wybuchu. Niestety, członkinie Straży Imperialnej miały mniej szczęścia. Calvin oczekuje na atak X-Men na Phoenix i jej samobójstwo, ale zamiast tego widzi, jak Dark Phoenix zabija Cyclopsa. Wygląda na to, że prawdziwe piekło dopiero się zaczyna.


Storm podlatuje do przyjaciółki, próbując przemówić jej do rozsądku. Jean bezlitośnie pali ją żywcem, mówiąc że jest boginią. Trafiając ją jej własną mocą, Mimic krzyczy, że jest zwykłą morderczynią. Dark Phoenix z uśmiechem przyjmuje atak. Niestety, moc Calvina dorównuje tylko połowie jej potęgi. Zamiast walczyć, zastanawia się, jak najboleśniej upokorzyć przeciwnika.


Morph i Thunderbird starają się przez kłęby dymu dojrzeć, co się dzieje. Nagle Wolverine przystawia pięść do głowy zmiennokształtnego i każe mu wytłumaczyć co tu robią. Sunfire prosi, żeby postarał się uwierzyć w ich wyjaśnienia. Na widok Mariko Logan zastyga w bezruchu.


Na polu bitwy Blink, Nocturne i Mimic wspólnie wytrącają Dark Phoenx z równowagi. Tymczasem Wolverine i Angel na widok martwego ciała Cyclopsa przekonują się, że ich przyjaciółki już nie ma; została bezduszna bogini. Logan wie, co należy zrobić aby to zakończyć.


Mimic przyciska Jean do ziemi, próbując zaabsorbować jak najwięcej jej mocy. Odrzuca nawet skrzydła, żeby powiększyć swe możliwości, ale w pewnym momencie osiąga limit. Znowu panując nad potęgą Phoenix, bogini odrzuca go od siebie. Telepatycznie wyczuwa atak Blink i chwyta dziewczynę w momencie, kiedy ta wyskakuje z teleportu. Dark Phoenix wyraża zdziwienie, że ktoś taki jak Clarice przewodzi Exiles. Wywołując zwalający z nóg wstrząs, Proudstar wyjaśnia, że ten atak miał ją tylko rozkojarzyć. Po kolei do walki włączają się Sunfire i Morph. Dark Phoenix mimowolnie czyta ich myśli i ogarnia ją obrzydzenie na widok tej troski i zawodu, jaki im sprawiła. Zaczyna wpadać we wściekłość i planuje zniszczyć ich wszystkich jedną ogromną eksplozją mocy. Płomienie wzbierają. Tymczasem wysoko w górze Angel i Wolverine podążają na spotkanie przeznaczenia. Przed atakiem przyznają się sobie wzajemnie, że kochali Jean. Phoenix zauważa ich i strzela żywym ogniem. Blink jest szybsza. Otwarty przed X-Manami portal przenosi ich za Jean, z dala od ognia. Logan zadaje cios i olbrzymi płomienny feniks po raz ostatni wykwita nad powierzchnią Księżyca.


Exiles patrzą na martwe ciała Wolverine'a i Angela. Na nieruchomego Colossusa i spaloną Storm. Na Cyclopsa, którego oczy wypełnione są przedśmiertnym bólem. I na Dark Phoenix. Mimic pyta Clarice, czy to koniec Blink oznajmia, że według Tallusa wykonali zadanie. Calvin stwierdza, że to dobrze, bo nie zniósłby naprawiania innych zakłóceń w tej rzeczywistości. Błysk energii zabiera Wyrzutków do kolejnego świata.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Exiles #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.