Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #13

Exiles #13

Exiles #13

"Another Rooster In The Henhouse" - part 2

Postacie
Cytat

Iron Man: "Listen, could you please just push my reboot button? It's under my lef armpit."
Morph: "Nope."
Iron Man: "Please?"
Morph: "Be quiet or I'll let the kids spit in your eye-slots again."

Streszczenie

Członkowie Exiles oraz Weapon X obserwują bawiące się dzieci. Wśród nich jest David Richards - chłopiec, którego początkowo mieli uwolnić z rąk Sentineli. Dopiero po wykonaniu tej części zadania Tallus ujawnił całą prawdę. David, gdy dorośnie, pokona Sentinele, jednak nie będzie to oznaczało końca zniewolenia ludzkości. Richards stanie się morderczym tyranem. Zadaniem Exiles i Weapon X jest zapobiec takiemu rozwojowi wypadków. Aby tego dokonać muszą zabić Davida.


Gdy Sabretooth odchodzi, by rozdzielić szamoczących się chłopców, do wyraźnie przybitej Blink podchodzi Mimic. Calvin stara się wybadać co ją tak przygnębiło. Clarice wyjawia szeptem, że Tallus rozkazał im zabić wcześniej uratowanego chłopca. Słowa Blink przechwytuje Vision, android informuje Deadpoola, że ich misja nie zakończyła się gdyż muszą zlikwidować Davida Richardsa. Wade konfrontuje Creeda z tym co usłyszał. Victor stara się uspokoić sytuację jednak członkowie Exiles i Weapon X nie dają mu dojść do głosu. Sunfire i Morph nie zgadzają się na zabicie dziecka, podczas gdy Hulk i Spider nie mają nic przeciwko temu - jeśli tego nie zrobią nie "skoczą" dalej. Deadpool wypomina Creedowi, że przez kilka miesięcy musieli czekać, bo on nie chciał zabijać Gambita, a w końcu i tak musieli to zrobić. Wade, zdenerwowany ociąganiem się reszty, wyciąga broń i chwyta dzieciaka. Nocturne rusza na pomoc, lecz pada powalona przez Sabretootha. Creed mówi zaskoczonej Clarice, że "to nie jest jakieś przeklęte polowanie na króliki". Victor ciągnie dalej, że to polowanie nie jest dla niego, dzieci ani reszty Exiles. Creed nagle łapie zaskoczonego Deadpoola i łamie mu kark. Spider i Hulk rzucają się do ataku. Creed trzymając Davida krzyczy do Clarice, by zrobiła to "teraz", nagle wszystkie dzieci oraz Exiles nikną w portalach teleportacyjnych Blink.


Clarice wykonuje kilka błyskawicznych teleportacji, by wyjść poza zasięg czujników Visiona. W końcu wszyscy lądują na pustynnym pustkowiu. Clarice wyjaśnia zaciekawionemu Calvinowi co znaczy "polowanie na króliki". To słowo-kod, którego używali jeszcze w jej rzeczywistości, gdy zaszła nagła potrzeba teleportowania wszystkich. Sasquatch zauważa, że mają "towarzystwo". Właśnie przybył Timebroker.


Exiles zostają poinformowani, że tym razem naprawdę "wdepnęli". Nocturne oponuje mówiąc, że Timebroker nie mógł się od nich spodziewać, że zamordują sześcioletniego chłopca. Twór ich zbiorowej wyobraźni jest zadowolony słysząc to. Ich misja wcale na tym nie polegała. Oni i Weapon X zostali umieszczeni na tej Ziemi z różnych powodów, które miały naprawić linię czasową. Członkowie grupy, której przewodził Creed posiadali agresję potrzebną do wykonywania zadań innych niż te, które "dostawali" Exiles. Oni nie są ani źli, ani dobrzy - są po prostu potrzebni. Blink nie zgadza się z tym, dla niej Creed nie jest taki jak reszta. Timebroker zaprzecza, Victor może nie jest tak skory do krzywdzenia innych jak reszta Weapon X, co wcale nie znaczy, że nie jest twardy czy bezwzględny. Wystarczy zapytać Deadpoola, któremu Creed skręcił kark. Sprawa jest prosta - jeśli nie wykonają zadania to nikt nie opuści tej Ziemi. Ani Exiles, ani Weapon X. W końcu jednak wrócą do swoich zmienionych rzeczywistości. Mimic mówi, że musi być jakiś inny sposób. Timebroker przyznaje mu rację, lecz on go nie zna, gdyż jest tylko tworem ich zbiorowej świadomości. Z tego powodu on nie myśli. Sunfire pyta go, czy w żaden sposób nie może im pomóc. Odpowiedź brzmi "nie", lecz przed zniknięciem Timebroker informuje ich, że Weapon X namierzyli ich lokację. Grupa ma kilka minut...


Morph zamienia oczy w lornetkę i zawiadamia swych towarzyszy, że Deadpool już został zastąpiony. Na jego miejsce pojawiła się ulepszona wersja Iron Mana. Creed mówi Blink, że musi ewakuować dzieci. Clarice nie chce opuszczać drużyny, lecz Sabretooth wyjaśnia jej, że tylko ona jest w stanie zabrać Davida w bezpieczne miejsce, gdy on i Exiles stawią opór Weapon X. Dzieci znikają w portalu teleportacyjnym, a reszta wyrwanych z czasu mutantów przygotowuje się do walki. Mimic daje znak do ataku. Organiczna stal pokrywa jego ciało i wykorzystując super-prędkość Calvin uderza w Hulk. Sunfire szybko radzi sobie ze Storm. Nocturne atakuje Spidera, lecz nie chce zrobić mu zbyt dużej krzywdy. Parker wręcz przeciwnie, chce jak najszybciej zabić swą przeciwniczkę i potężnym ciosem powala ją na ziemię. Mimica odrzuca uderzenie Hulk, lecz kobieta nie może wykończyć swego przeciwnika, gdyż spada na nią z impetem Sasquatch. Heather chciała to zrobić od chwili gdy usłyszała, że Walters okaleczyła Dr Strange'a. Morph walczy z Visionem jako olbrzymia ośmiornica. Android fazuje swą rękę przez przeciwnika i częściowo materializuje ją. W zamierzeniu miało to wywołać niesamowity ból, lecz Kevinowi, z racji swej nietypowej budowy komórkowej, nic złego się nie dzieje. Promień optyczny Visiona to już całkiem inna sprawa. Spiderowi udaje się powalić Sabretootha, jednak z pomocą przychodzi mu Mimic. Walka rozgorzała już na dobre, gdy nagle Vision zostaje zdezintegrowany. Duża grupa Sentineli przybyła właśnie, by pochwycić drużynę niezidentyfikowanych mutantów. Oba zespoły starają się uciec, lecz wkrótce okazuje się to być niemożliwe. Nagle mutanci zaczynają znikać z charakterystycznym "blink" - Clarice wróciła i wcieliła w życie kolejne "polowanie na króliki".


Trzy godziny później i kilkaset mil dalej. Exiles uratowali dzieci, a Weapon X nie są w stanie dalej walczyć. Sabretooth informuje Clarice o swoim zamierzeniu. Zostanie on w tej rzeczywistości i dopilnuje, by David nie wrósł na tyrana. Tallus już się na to zgodził. Blink jest smutna, gdyż myślała, że gdy wykonają swe zadanie to pozostaną razem. Creed mówi, że raz już się odnaleźli i z pewnością uda im się to ponownie.

Autor: Idanow

Galeria numeru

Exiles #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.