Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #43

Exiles #43

Exiles #43

"Blink In Time" - Part 1

Postacie
Cytat

Iliana: "Hey, you can morph into anyone, can't you? Well, I always wanted to be with..."
Morph: "Oh, man -- You had me believing there for a minute that you weren't really psycho! Let's not spoil the moment by being psycho, okay? Just because I show you some kindness doesn't mean I'm ready to get all touchy-feely with you!"

Streszczenie

Zaczynamy dokładnie w tym miejscu i czasie, gdzie zostawiliśmy Exiles przed pięcioma numerami: Blink wróciła. Stojąc wśród gruzów pyta, kogo zastąpiła i czy ten ktoś wrócił do domu? Dopiero teraz zauważa, że Morph trzyma martwą Mariko. Zmiennokształtny krzyczy, że zabił ją klęczący obok Mimic, w co Clarise nie chce uwierzyć, lecz Calvin prosi, żeby nawet na niego nie patrzyła... W tej chwili następuje teleportacja.


W innym miejscu, w innym świecie, osobnik ukrywający się w kanałach ściekowych, pyta swojego Tallusa, jak długo jeszcze będzie musiał czekać. Kiedy błysk oznajmia przybycie Exiles wie, że oczekiwanie dobiegło końca.


Morph wciąż nie opanował gniewu. Ma dość całej grupy - a zwłaszcza Mimica - i nie obchodzi go, co ma do powiedzenia Blink czy Tallus. Mimic jest mordercą, a Sunfire zginęła przez jego głupotę! Chociaż Blink odciąga go od Calvina, wykrzykuje, że ten zdradził ich jako drużynę i lepiej niech trzyma się od niego z daleka. Talia próbuje przekonać go, że to co się stało nie jest winą Calvina, ale embrionu Brood, który nim zawładnął [zapominalskich odsyłam do #37 - Gil], ale taki argument nie działa. Morph wciąż twierdzi, że w takiej sytuacji powinien się zabić, bo on zrobiłby to, żeby ratować życie przyjaciół - nawet Mimica. Po tych słowach znika w głębi tunelu.


W tej chwili Iliana zauważa ukrywającego się w cieniu osobnika. To nikt inny jak Gambit - przywódca Weapon X. Przedstawia się i twierdzi, że muszą porozmawiać, ale nikt go nie słucha, bo Magic właśnie biegnie za Morphem, Mimic zaś w przeciwną stronę, a za nim rusza Clarise. Talia próbuje zatrzymać Ilianę, ale Heather radzi jej się nie wtrącać - może trafi na Morpha, to on potraktuje ją odpowiednio. Gambit zwraca na siebie ich uwagę, proponując poczęstunek z połamanych chipsów i roztopionych lodów, które znalazł.


Blink znajduje Mimica i tylko dzięki szybkiej teleportacji unika trafienia promieniem optycznym. Przechodząc od wściekłości do rozpaczy, Cal prosi, żeby odeszła i wyjaśnia, co się stało. Clarise mówi, że nie mają wpływu na pewne zdarzenia, ale on znowu się wścieka i w opancerzonej postaci niszczy kolejną ścianę. Krzyczy, że ma dość ciągłych porażek i poświęcania tego w co wierzy. Przedkładał misję naprawiania rzeczywistości nad pokojowe ideały Xaviera, ale teraz zrozumiał, że tak dłużej być nie może. Przyznaje też, że chociaż jest mu przykro z powodu śmierci Mariko, cieszy się, że Clarise wróciła. Ona przytula się do niego i obiecuje, że wszystko będzie dobrze.


W innym tunelu Iliana dogania Morpha. Próbuje powiedzieć, że jest jej przykro z powodu Mariko, ale słyszy, że jest morderczynią, gorszą nawet niż Mimic. Innym niż zazwyczaj tonem, Magic wyznaje, dlaczego tak się zachowuje: Jeśli nie wypełni misji i wróci do swojego świata, wymorduje całą swoją rodzinę. Może zachowuje się jak szalona, ale jest zdecydowana zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić. Morph obejmuje ją i uspokaja, że pomogą jej, jak tylko się da. Iliana szepcze, że czuła się tak samotna, kiedy nikt jej nie rozumiał i całuje go. Zaskoczony Morph krzyczy, że to nie jest właściwy moment. Iliana na to uśmiecha się i mówi, że mógłby się zmienić w faceta, o którym zawsze marzyła. On stwierdza, że jednak jest wariatką. Przypomina jednak, że Mariko zginęła i prosi, żeby nie posuwała się za daleko naraz.


Mimic sprawdza, czy czynnik gojący wyleczył już jego oko. Clarise dopiero teraz zauważyła, że wrócił do niej Tallus. Cal mówi, że zawsze była najwłaściwszą osobą do roli przywódcy i pyta, gdzie była przez cały ten czas? Okazuje się, że została wysłana do świata, w którym pozostał Sabretooth [Exiles #13 - Gil], ale nie chce o tym mówić teraz, bo powinni wracać do reszty. Mimic stwierdza, że skoro Tallus jeszcze nie przekazał żadnych instrukcji, mają trochę czasu dla siebie.


Morph i Magic siedzą pod ścianą. Ona stwierdza, że musiał naprawdę kochać Mariko, mimo że wolała kobiety. On chłodno odpowiada, że chyba powinien się cieszyć z potwierdzenia teorii, że miłość i sex nie muszą iść w parze. Na pytanie, czy naprawdę obwinia Mimica, odpowiada, że wiedząc, jak niebezpieczna jest rasa Brood, nigdy nie naraziłby na takie niebezpieczeństwo nikogo z drużyny. Nawet jej. Ilianie nie podoba się to co usłyszała, ale Morph argumentuje, że w obecnej sytuacji najważniejsze dla grupy jest zaufanie. Nie wiedzą jeszcze, czy mogą jej ufać, ale jest nowa, więc to może się zmienić. Mimic zaś zdobył ich zaufanie i zdradził je. Teraz chce wrócić do reszty, bo doszedł do wniosku, że nie może opuścić ich tylko dlatego, że Calvin pokpił sprawę. Iliana jednak zatrzymuje go i prosi, żeby zostali jeszcze chwilę. Przy nim pierwszy raz od dawna poczuła się normalnie i chce jeszcze trochę się tym nacieszyć. Morph zgadza się, ale zastrzega: "Żadnych dowcipów - to moja działka."


Gambit opowiada, że zaczął okłamywać Hyperiona co do celów misji, żeby podstępem zmusić go i jego stronników do ich wypełniania. To był jedyny sposób, żeby wrócić do domu, do ukochanej Storm. Niestety udało się tylko dwa razy. Hyperion przejrzał go i próbował odebrać Tallusa, odstrzeliwując promieniem optycznym lewą rękę. Na pomoc ruszyli mu Hulk i Firestar, ale zostali zaatakowani przez Spidera i Carol Denvers, a wtedy Remy wczołgał się do kanału i odnalazł tunele Morlocków, w których ukrywał się od tej pory. "Na szczęście" promień Hyperiona wypalił ranę i nie doszło do zakażenia, a Tallus przeniósł się na drugą rękę. Heather chce obejrzeć jego ranę, ale Gambit nie pozwala na to. Co więcej, jego Tallus właśnie przekazał cel misji w tym świecie: Z obu grup, dalej przejść może tylko jedna - druga musi zginąć.


Na Manhattanie, Spider informuje Hyperiona o przybyciu Exiles. Ten, siedząc na tronie, wśród martwych ciał superbohaterów tego świata, wyraża zadowolenie. "Zrobiło się już nudno."

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Exiles #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.