Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #47

Exiles #47

Exiles #47

"Earn Your Wings" - Part 2

Postacie
Cytat

Zniecierpliwiona Heather: "It's been twenty minutes..."
Morph: "Maybe Beak took the visitor's tour. I heard they've got the way-cool trophy room with the Silver Surfer's skateboard and Doctor Doom's nuclear shoehorn..."

Streszczenie

Uwięziona w siedzibie Fantastic Four Namora właśnie powiedziała Reedowi, że kiedy ostatni raz spotkali się w jej rzeczywistości, zabiła go. To tylko denerwuje księcia Namora, który stara się przekonać Richardsa, że powinni jak najszybciej odnaleźć Exiles i powstrzymać ich przed zmianą tej rzeczywistości. Mr. Fantastic jednak hamuje jego zapał, gdyż zainteresowała go historia Namory i chce ją poznać. Księżna podejmuje wątek:


Już jako mała dziewczynka lubiła ryzykowne wyprawy poza tereny Atlantydy. Podczas jednej z takich wypraw, przekonała się, że różni się od reszty swego ludu - była pierwszym mutantem wśród Atlantów. Kilka lat minęło, nim okazało się, że nie jest jedynym, kiedy niejaki Attuma próbował przejąć władzę w podwodnym królestwie, zabijając panującą władczynię - Lady Dormę. Sam pokonał całą armię, nim trafił na silniejszą od siebie. Niestety Namora przybyła zbyt późno, żeby ocalić królową. Lud Atlantydy zaś okazał swą wdzięczność, obwołując bohaterkę władczynią, gdyż wszyscy uprawnieni do tego tytułu zginęli. Mijały dekady, a ludzie żyjący na powierzchni coraz brutalniej ingerowali w głębiny, przenosząc tan swoje wojny i prowadząc eksperymenty z bronią jądrową. W obronie swego królestwa, Namora przygotowała inwazję, jednak została powstrzymana przez jednego człowieka. Był nim Charles Xavier, którego wizja równości na ziemi, przekonała księżną. Kilkakrotnie pomagała Xavierowi i jego X-Men, między innymi w walce z Magneto, jednak wiara Charlesa zawiodła go, gdy on sam i jego podopieczni, a wkrótce też inni mutanci na ziemi, stali się obiektami prześladowań ze strony rządów. Tylko jeden człowiek otwarcie przeciwstawiał się takiemu postępowaniu - Reed Richards, tym właśnie zasłużył sobie na szacunek Namory.


Tymczasem, z sąsiedniego budynku, Thing i Johny Storm wyruszają na poszukiwanie Exiles. A ledwie wyruszają, w tym samym miejscu pojawia się drużyna, przeniesiona przez Blink. Od razu zaczynają się zastanawiać, jak odbić kłopotliwą towarzyszkę. Heather sugeruje, że Nocturne mogłaby przejąć ciało któregoś ze strażników Baxter Building i się rozejrzeć. Inna możliwość, to wykonanie pierwotnego zadania i automatyczny przeskok do następnego świata tylko, że zadanie to wciąż pozostaje zagadką. Towarzyszący grupie Beak nieśmiało proponuje, że mógłby zanieść wiadomość Reedowi, bo z tego, co słyszał, nie jest on porywczy i da sobie wszystko wytłumaczyć. Mimic dość brutalnie przypomina mu, że zabrali go tylko po to, żeby ich nie zdradził przed X-Men i powinien zachować swoje pomysły dla siebie. Talia jednak przyznaje chłopakowi rację.


W budynku, Susan zaczyna się denerwować i popiera stanowisko Namora. Dostrzega kilka nieścisłości w opowieści Namory i żąda wyjaśnień, chociażby odnośnie jej wieku. Księżna spokojnie wyjaśnia, że ma sto cztery lata, po czym przechodzi do dalszej części historii:


W odpowiedzi na prześladowania mutantów na powierzchni, jedynym słusznym rozwiązaniem wydała się jej zaniechana wcześniej inwazja. Przyznaje, że bohaterowie bronili się dzielnie i umierali z honorem, największym zaś przeciwnikiem okazał się ten, którego szanowała, a który teraz objął strategiczne dowództwo nad siłami ludzi. Wykorzystała więc to, co było największą siłą Fantastycznej Czwórki - ich niemal rodzinną więź - przeciwko nim, zastawiając pułapkę, która pogrzebała ich na dnie Rowu Mariańskiego. Gdy padła ostatnia linia obrony, objęła władzą nad światem i zaprowadziła Pax Atlantica, czyniąc go lepszym miejscem.


Namor słucha jej opowieści z dziwnym wyrazem twarzy, a dokładnie kiedy Namora kończy, Reed otrzymuje wiadomość o przybyciu Beaka.


Exiles czekają na rozwój wypadków. Mimic wyraźnie się niecierpliwi i żałuje, że nie uderzyli bezpośrednio. T.J. dziwi się takiej postawie, przypominając, że niedawno sam przekonywał do unikania rozwiązań siłowych. W tej właśnie chwili, zostają zaskoczeni przez Thinga i Human Torch, którzy nie mają ochoty słuchać wyjaśnień. Ben jednym ciosem posyła Calvina daleko, ale na drodze staje mu Heatcher w postaci Sasquatch.


Beak właśnie wykonał swoje zadanie i opowiedział zgromadzonym w Baxter Building o prawdziwych intencjach Exiles. Namor oczywiście nie ma zamiaru słuchać opierzonego smarkacza, ale Richards przypomina mu, że cała sytuacja jest w znacznej części wynikiem jego gorącego temperamentu. Teraz zamierza spotkać się z Exiles i znaleźć jakiś sposób, by uwolnić Namorę spod władzy Timebrokera, ale właśnie kiedy próbuje się skontaktować z Benem i Johnym, przez ścianę wpadają walczący Sasquatch i Thing. W zamieszaniu Susan zostaje ranna, a Thing niszczy urządzenie utrzymujące Namorę, i to w samą porę, żeby mogła powstrzymać swojego odpowiednika, atakującego Sasquatch. Jeszcze większy bałagan robi się, gdy Blink teleportuje resztę grupy, a za nimi zjawia się Torch. Reed próbuje wszystkich uspokoić, a Beak wpada w panikę i zarzuca sobie, że to jego wina, bo działał za wolno.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Exiles #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.