Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #53

Exiles #53

Exiles #53

"The Living Planet" - part 2

Postacie
Cytat

Ego: "They try to kill us, Earth! Now fight for your life!"

Streszczenie

"Dwa tysiące okresów temu, rasa Trinarian podjęła próbę skolonizowania mnie. Za tę zniewagę, zepchnąłem ich ojczysty świat w czarną dziurę. I chociaż odwet mój był uzasadniony, zjednał mi wrogość dwóch Celestian: Gammenona, który gromadzi i Jemiah, który analizuje. Zdaje się, że bogowie kosmosu, z dawna zainteresowali się Trinarianami, a ja zniszczyłem ich długoterminowy eksperyment genetyczny. Orzekli, że za to przewinienie, Ego - żyjąca planeta - musi umrzeć!"


Zbliżając się do Ziemi, Ego opowiada swoją historię. Gdy pierwszy raz Celestianie zbliżyli się do niego, uciekł im i przybył do tej części Wszechświata. Spotkał już wcześniej przybyszów z Ziemi i uznał, że jest to planeta wyjątkowa, która mogłaby okazać się cennym sojusznikiem. Dlatego też pozwolił się pokonać bohaterom i wycofał, wcześniej zostawiając na planecie ziarno świadomości. Sam ukrył się za Jowiszem i czekał, aż Ziemia przemieni się na jego podobieństwo. Czas jednak nagli, bo Celestianie zbliżają się. Tym razem jednak, będą musieli stawić czoła dwóm żyjącym planetom.


Reed Richards dokładnie powtórzył słowa przekazane przez Ego, dzięki temu, że jego umysł został połączony z kształtującym się umysłem planety. Teraz wszyscy obawiają się, że będzie próbował zmusić Ziemię do zniszczenia rodzaju ludzkiego, jako zagrożenia. To jednak już się dzieje, a stworzone podświadomie Antyciała atakują nie tylko Avengers, ale też zwykłych ludzi. Gdy na niebie pojawia się wielka twarz Ego, wybucha panika. Gdy zaś zaczyna wzywać Ziemię, by się przebudziła, Susan próbuje odłączyć Reeda od jej mózgu. On jednak prosi, żeby tego nie robiła, bo stracą ostatnią szansę. Ego rozkazuje Ziemi otworzyć oczy i spojrzeć na swojego ojca, a po chwili na przeciwnych wybrzeżach Ameryki Północnej otwierają się dwie świetliste szczeliny. Ziemia jednak uważa, że jej ojcem jest ten, który znajduje się w jej mózgu i naucza - Richards. Ego zaś przekonuje ją, że to tylko infekcja, którą powinna zwalczyć, tak samo jak plagę szkodników na powierzchni. Reed traci kontakt z Ziemią, a po chwili pojawiają się Antyciała, gotowe ich zniszczyć. Exiles obiecują zająć się nimi, podczas gdy Richards ma coś wymyślić.


Na powierzchni bitwa trwa i Avengers przegrywają. Doom postanawia się wycofać, ale w tej chwili odbiera sygnał od swojego implodera. Był przekonany, że Blink go zniszczyła, ale ona tylko przeniosła go na orbitę. Wzywa więc maszynę do siebie i szykuje się do wykonania pierwotnych zamierzeń planu.


Tymczasem Celestianie dotarli już w pobliże Ziemi i są mocno zdziwieni widokiem dwóch żywych planet. Ego natychmiast atakuje ich, przekonując Ziemię, że jeśli mu nie pomoże, zginą oboje.


W mózgu Ziemi również rozgrywa się bitwa i Exiles nie radzą sobie najlepiej. Morph każe Beakowi schować się w pojeździe, gdzie siedzą Reed, Sue i Blink. Nagle Richards zaczyna mówić, że wszyscy są skazani na zagładę, bo Ziemia potrzebuje energii do ataku i zamierza zniszczyć całą biosferę. Nie daje się przekonać, że to byłoby złe, bo jest jak przestraszone dziecko i kieruje się emocjami. Wtedy Beak zauważa, że jeśli Reed czuje emocje planety, ona również może czuć jego emocje. Powinien pokazać jej, że ludzie nie są plagą, ale jej dziećmi, a sam wie, jakie to uczucie, kiedy własnemu dziecku grozi śmierć. Reed i Sue przypominają sobie o Franklinie.


W tej chwili, również Ziemia wymawia to imię. Ego każe jej walczyć, ale niespodziewanie Ziemia atakuje jego, bo zrozumiała, że chciał ją nakłonić do zniszczenia własnych dzieci. Do ataku dołączają Celestianie.


Wszystkie Antyciała zatrzymują się, a Blink radośnie oświadcza, że plan zadziałał. Nagle wszystko zaczyna się trząść i zjawia się Doom ze swoim świdrem. Każe mu zniszczyć mózg Ziemi, ale w ostatniej chwili Clarise przenosi maszynę i siebie wysoko, na granicę atmosfery. Chociaż zaczyna zamarzać i brakuje jej tlenu, ostatkiem sił odnajduje walczących i teleportuje imploder wprost do mózgu Ego. Ten natychmiast zamiera i zaczyna się unosić bezwładnie. Celestianie są trochę zdziwieni, ale szybko odnajdują przyczynę i sięgają po nieprzytomną Blink.


Clarise budzi się w siedzibie Fantastic Four, trzy dni później. Obecni tu Mimic i Richards, wyjaśniają, że po śmierci Ego, Celestianie sprowadzili ją na Ziemię i odeszli. Obaj dziwią się, jak mogła to przewidzieć, ale ona twierdzi, że nie miała żadnego planu i to tylko szczęście. Gdy zjawia się reszta grupy, pytają czy Tallus potwierdza, ze wykonali zadanie. Blink mówi, że zaraz stąd znikną i nagle przypomina sobie, że Celestianie ostrzegli ją, by nie ufała Timebreakerowi, bo nie jest tym, za kogo go uważają. Zanim jednak ktoś zdąży zapytać, co to znaczy, znikają.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Exiles #53

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.