Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #38

Exiles #38

Exiles #38

"King Hyperion" - part 1

Postacie
Cytat

Vision: "The Tallus has informed us of our next objective: complete extermination of all ramaining mutants on this world."
Spider: "Yeah, baby! Please, tell me there's a lot of ramaining mutants!"

Streszczenie

Podróżującą między wymiarami z misją naprawiania rzeczywistości grupę Weapon X, właśnie zastajemy w środku bitwy. Prawdopodobnie znajdują się w Bazie Gamma, a ich celem jest powstrzymanie Bruce'a Bannera przed popełnieniem bliżej nieokreślonego czynu. Bitwa zbliża się do końca: Ms. Marvel schwytała Bannera, podczas gdy Colossus i Spider powstrzymują ochronę bazy. Gambit trzyma w ramionach konającą Storm.


Parker radzi zlikwidować szybko Bannera i zmywać się stąd, to jednak nie podoba się Rasputinowi, który uważa, że wcale nie trzeba go zabijać, aby wykonać zadanie. Logika Visiona potwierdza jednak słowa Pająka: najskuteczniejszym sposobem powstrzymania Bannera jest jego śmierć. Carol Denvers jest wszystko jedno, bez mrugnięcia okiem skręca mu kark. Colossus pyta, czy naprawdę nie było innego sposobu, co Spider kwituje stwierdzeniem, że taki mięczak powinien trafić do Exiles.


Zadanie zostało wykonane i zaraz Weapon X opuszczą ten świat. Gambit prosi Storm, żeby wytrzymała jeszcze chwilę. Ona ostatkiem sił mówi, że nie chce umierać w takim miejscu i prosi, by zabrał ją do lasu. To życzenie jednak nie zostanie spełnione, gdyż reszta grupy znika, pozostawiając jej martwe ciało.


Pojawiają się w innym miejscu, a u ich boku jest już nowy członek - Hyperion - kosmita, obdarzony wieloma nadludzkimi zdolnościami. Gambit jest wściekły z powodu utraty Storm [Carol twierdzi, że był z nią blisko - Gil]. Wykrzykuje, że całą misją Weapon X kierują siły dość potężne, by rzucać ich z jednej rzeczywistości do drugiej, ale nie dość potężne, by uchronić ich od śmierci. Reszta grupy obserwuje go z mieszanymi uczuciami. Ms. Marvel pyta, co Tallus mówi o nowym zadaniu, ale Remy nie chce o tym mówić i znika w pobliskim lesie. Denvers nie przejmuje się tym, bo teraz jej uwagę przyciąga posągowa piękność Hyperiona. A kiedy ona podziwia nowego kolegę, Colossus znajduje coś w ruinach. To tablica z napisem "Charles Xavier's Institute For Gifted Students". Znajdują się w ruinach domu-bazy X-Men.


Na orbicie okołoziemskiej unosi się Asteroida M. Quicksilver informuje swego ojca, że Sentinels zniszczyły Instytut Xaviera. Odczyty jednak wskazują, że ktoś przeżył i Pietro rozważa możliwość udzielenia im pomocy, ale Magneto zdecydowanie odmawia. Xavier i jego ludzi sami byli sobie winni, gdyż odrzucili jego wcześniejszą ofertę i zdecydowali się pozostać wśród ludzi, co przypłacili życiem. Magnus przyrzeka, że wkrótce cała ludzkość i sprzyjający jej mutanci zostaną zgładzeni.


W ruinach Instytutu, Vision wyrusza, by odnaleźć Gambita, gdyż nie może pozwolić na zwłokę w wypełnianiu zadania. Spider żartuje, że nie może się już doczekać, kiedy wróci do swojego świata, gdzie musi odsiedzieć 67 wyroków dożywocia za morderstwa. Colossus jest zdziwiony, że Parker pomaga grupie, mimo takiej przeszłości. Spider poprawia go: On nie pomaga, ale dobrze się bawi! Poza tym, co by się stało, gdyby odmówił?


W pokoju obok, Hyperion zadaje Carol podobne pytanie: Co się stanie, jeśli odmówią wykonania misji? Właściwie nikt wcześniej się nad tym nie zastanawiał. Wykonywali misje i ruszali dalej. Ktoś wspominał, że jeśli zawiodą, wszystkie rzeczywistości mogą przestać istnieć i zapaść się pod wpływem nagromadzonych błędów. Hyperion chce wiedzieć, czy ona naprawdę w to wierzy, na co Carol odpowiada, że bardziej interesuje ją to, co dzieje się tu i teraz. Wyczuwając fizjologiczne zmiany czynności jej organizmu, Hyperion zgaduje, że Ms. Marvel pożąda go. To stwierdzenie zaskakuje Carol, ale nie zaprzecza (cóż, do wyboru ma psychopatę, mięczaka, androida i Cajuna, który właśnie się załamał...). Hyperion przyciska ją do siebie i pyta, czy pożąda go tu i teraz, wśród jeszcze ciepłych zwłok? Carol waha się, ale on całuje ją, po czym zdziera z niej część kostiumu. Teraz Ms. Marvel jest zszokowana, ale po chwili sama wpija się w usta Hyperiona.


Na zewnątrz. Vision właśnie przyniósł Gambita i informuje towarzyszy o celu misji. Polega on na eksterminacji wszystkich Mutantów, pozostałych na tym świecie. Spider szaleje z radości, a Colossus wzdycha ciężko, gdyż miał nadzieję, że choć raz przypadnie im w udziale ratowanie życia, zamiast jego odbierania. Vision informuje niecierpliwego Spidera, że pozostało dziesięcioro Mutantów: troje na Ziemi i siedmioro na Asteroidzie M. Colossus zdaje się przestraszony na myśl o konfrontacji z Magneto.


Obok. Hyperion zdążył już z powrotem wbić się w kostium, podczas, gdy Carol ma wyraźną ochotę na więcej. On twierdzi, że to obrzydliwe, bo jeszcze niedawno się nie znali, jednak ona z uśmiechem zauważa, że wcześniej mu to nie przeszkadzało. Nagle Hyperion odwraca się i rozkazuje komuś ukrytemu w schowku pokazać się. Po chwili przez drzwi schowka przenika Kitty Pryde. Jest przerażona i brudna, ciągle powtarza, że przyszli Sentinels. Hyperion każe jej natychmiast schować się za sobą.


W tej chwili w drzwiach pojawia się Colossus. Kitty rozpoznaje jego głos, przenika przez Hyperiona i rzuca się Rasputinowi na szyję. On natychmiast tłumaczy, że nie jest Piotrem, którego znała, że pochodzi z innego świata i musi zabić wszystkich Mutantów. Jąkając się, unosi pięść nad przerażoną dziewczyną i prosi Hyperiona, by zrobił to zamiast niego. Ten jednak twierdzi, że nie będą nikogo zabijać. Colossus próbuje tłumaczyć, że tego wymaga misja, ale Hyperion mówi, że wie o zadaniu [słyszał ich rozmowę, dzięki super-zmysłom - Gil], ale nie zamierza go wykonać. Zaskoczony Rasputin pyta, co w takim razie zamierza? Odpowiedź jest oczywista: Zostać na tym świecie i rządzić nim.


Na Asteroidzie M, Forge informuje Magneto o skutkach planu, jaki przedsięwzięli: Wiązka trakcyjna, wystrzelona z Asteroidy M, ściągnie na Ziemię inną pobliską asteroidę. Jej uderzenie uwolni do atmosfery gazy i pyły, które zniszczą na niej całe życie. Następnie Asteroida i jej mieszkańcy odejdą na jedną z planet Imperium Kree. Magneto czuje, że powinien powiedzieć coś doniosłego w przededniu zagłady Ludzkości, a wszystko, co mu przychodzi do głowy to: "witaj wolności".


Na Ziemi, Colossus przedstawia reszcie propozycję Hyperiona. Vision oświadcza, że słyszał ją dzięki swoim elektronicznym zmysłom, rozważył i odrzucił, teraz zaś każe mu zabić Kitty. Hyperion jest zaskoczony umiejętnościami androida, a kiedy ten zaczyna wymieniać inne swoje zdolności, atakuje go promieniem optycznym i rozbija na kawałki. Reszta grupy jest co najmniej zaskoczona, więc Hyperion wyjaśnia, że nie zamierza zabijać wszystkich, ale złożyć im propozycję: Wkrótce nie będzie na tym świecie nikogo, kto mógłby się im przeciwstawić, a ponieważ nie mają do czego wracać, mogą podbić go i rządzić tu jak bogowie. Gambit nie ufa mu, natomiast Spider szybko wyraża swoje poparcie, jeśli tylko będzie mógł zabijać ludzi. W końcu reszta uznaje, że nie ma nic do stracenia i z mniejszymi lub większymi oporami przystaje na ten plan. Ponieważ Vision wciąż funkcjonuje, nie ma ryzyka, że Timebroker przyśle kogoś, kto pokrzyżuje ich zamiary. Pora zabrać się za podbój planety!


Na orbicie, Forge melduje awarię urządzeń wiązki trakcyjnej. Zamierza je naprawić, ale Quicksilver twierdzi, że nie ma takiej potrzeby: Asteroida już została pochwycona przez pole grawitacyjne Ziemi. Za kilka godzin Ludzkość podzieli los dinozaurów.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Exiles #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.