Avalon » Serie komiksowe » Excalibur vol. 3 » Excalibur vol. 3 #2

Excalibur vol. 3 #2

Excalibur vol. 3 #2

"Forging the Sword" - part 2: "With A Little Help From My Friends"

Postacie
Cytat

Rozmowa o kłopotach z mocą Magneto:
Erik: "You'd think Nature would take it into consideration when she designed us?"
Charles: "Unless we truly are evolutionary work-in-progress."
Erik: "'Homo Sapiens Not-quite-superior?' That's a bit cruel, even for her."

Streszczenie

Jeszcze kilka lat temu stolica Genoshy - Hammer Bay - uznawana była za jedno z najpiękniejszych miast świata. Dzisiaj w jej ruinach kręcą się młodzi mutanci, pozostawieni własnemu losowi, biedacy ryzykują życiem dla zdobycia pożywienia, a grupka silniejszych mutantów kombinuje, jak poradzić sobie bez chwilowo nieobecnego szefa.


W metalowym domu na uboczu, dwaj starzy przyjaciele rozgrywają partyjkę szachów, w międzyczasie rozmawiając o obecnej sytuacji. Charles wyraża ubolewanie, że udało mu się przemycić tak niewiele potrzebnych produktów. Erik jest ciekaw, czyje zwłoki znajdują się w trumnie, a w odpowiedzi słyszy, że chyba jego. Kimkolwiek był tajemniczy naśladowca, wiadomo o nim tylko tyle ile sam powiedział: że zawsze wraca. Magnus żartuje, że to raczej w stylu Jean Grey, ale w tej chwili dowiaduje się o jej śmierci. Wydaje się być równie zaskoczony, co zasmucony, lecz Charles informuje, że zginęło także pięć tysięcy niewinnych ludzi. Erik z niedowierzaniem pyta przyjaciela, czy naprawdę sądził, że byłby zdolny do czegoś takiego, a kiedy w odpowiedzi słyszy, że pasuj eto do ogólnie przyjętej opinii o nim, wpada w złość. Przez chwilę przedmioty w pomieszczeniu unoszą się, ale opadają nagle, gdy Mistrz Magnetyzmu chwyta się za głowę. Zaniepokojonemu Xavierowi wyjaśnia, że takie bóle zdarzają się od dawna i prawdopodobnie w ten sposób własny organizm próbuje powstrzymać go przed nadużywaniem mocy. Charles wspomina, że pracował kiedyś nad rozwiązaniem tego problemu razem z Moirą MacTaggert, ale Erik ucina rozmowę, kiedy tylko słyszy to nazwisko. Żartuje sobie, że natura popełniła błąd przy projektowaniu go i stąd te problemy. A może cała rasa mutantów to jeszcze nie ukończony projekt i stąd bierze się tak duża zmienność, duży przyrost liczebny i wtórne mutacje. Magnus spodziewa się także, że Charles chciałby dowiedzieć się, jak udało mu się przeżyć, jednak on sam nie ma na to odpowiedzi. Kiedy poznał prawdę o Genoshy i wykorzystał swoją opinię terrorysty, żeby przejąć władzę nad krajem, zamierzał zmienić go w bezpieczną przystań i zbudować coś, co będzie dumą całej rasy. Wtedy pojawił się ktoś, kto zmienił jego sen w koszmar. A kiedy widział jak Sentinels mordowały jego ludzi, modlił się o śmierć, która nie nadeszła. Ponieważ nie może odmienić przeszłości, zamierza zrobić wszystko, żeby zapewnić temu krajowi lepszą przyszłość, ale do tego potrzeba środków i ludzi.


To mówiąc, wychodzi na chwilę do kuchni, gdzie trafia prosto w macki Callisto. Kobieta tłumaczy zaskoczonemu Xavierowi, że przybyła tu na prośbę Storm, żeby mieć na niego oko, a następnie pyta, czy zastanawiał się, jaki wpływ będą miały jego obecne działania na przyszłość X-Men i studentów Instytutu. Magneto próbuje ją uspokoić, ale ona nie zamierza słuchać, grożąc mu ceramicznymi ostrzami. Nagle w pokoju pojawia się tuzin zjaw, które chwytają Callisto i wynoszą na zewnątrz. Charles rozpoznaje w tym robotę Wicked, ale wie także, że to nie wystarczy, by pokonać Callisto, która jest mistrzynią w walce wręcz. Po krótkim pojedynku ze zjawami, kobita odkrywa, kto stoi za tym atakiem. Okazuje się bowiem, że Wicked jest empatycznie sprzężona ze swoimi duchami i odczuwa wszystkie ich cielesne obrażenia. Kiedy próbuje zbliżyć się do dziewczyny, żeby jej pomóc, zjawia się Freakshow, który zamierza jej bronić. Zanim jednak zdołają wyjaśnić sytuację, robi mu się niedobrze i wymiotuje, po czym wraca do ludzkiej postaci. Okazuje się, że powodem jego niestrawności był Unus, którego połknął przy ostatnim starciu [poprzedni numer - Gil], a który teraz wydostał się z jego brzucha, cały i zdrowy, dzięki swojemu polu siłowemu. Freakshow próbuje go przeprosić, ale Unuscione bierze nogi za pas, rzucając wsześniej kilka gróźb.


Teraz Callisto zabiera osłabioną Wicked do środka i prosi Charlesa, żeby zrobił coś z psychicznym urazem, jakiego doznała. Magnus interesuje się jej nowym wyglądem, więc wyjaśnia w skrócie pochodzenie swoich macek. Dopiero teraz dwójka młodych mutantów zauważa obecność Magneto. Wicked próbuje obwiniać go za to, że nie zrobił nic, aby zapobiec masakrze, Erik zaś częściowo przyznaje jej rację, ale obiecuje, że dopilnuje, by nigdy więcej nie stało się nic podobnego. Xavier dla odmiany jest przekonany, że razem mogą zatroszczyć się o lepszą przyszłość.


Tymczasem Unus wrócił do siedziby swojej bandy, która znajduje się w głowie pomnika Magneto. Dając pokaz siły, odzyskuje miejsce przywódcy i ogłasza, że zamierza zemścić się na Xavierze i jego poplecznikach. Z boku jego przemówieniu przygląda się czarnoskóra Hub, która przyłączyła się do tej bandy, aby ją szpiegować. Nagle kontaktuje się z nią telepatycznie chłopak imieniem Hack. Dziewczyna mówi mu, że to nie jest dobra chwila, ale on ma do przekazania ważną wiadomość: właśnie odkrył, że do Genoshy zbliża się Omega Sentinel.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Excalibur vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.