Avalon » Serie komiksowe » Excalibur vol. 3 » Excalibur vol. 3 #6

Excalibur vol. 3 #6

Excalibur vol. 3 #6

"Food Fight" - part 2: "Who's Better, Who's Best!"

Postacie
Streszczenie

Dwójka piratów - Stripmine i Appriser przyglądają się swoim więźniom. Xavier, Callisto, Shola, Wicked i nieznany mężczyzna otrzymali solidną dawkę nannites - mikroskopijnych maszyn, które na długi czas zablokują ich moce. Trolle przywlekają też skrępowaną Karimę. Magneto staje w jej obronie, ale Stripmine pod groźbą noża każe mu siedzieć cicho. Appriser, wytatuowana piratka, używa swojej mocy by zbadać cyborga. Wbudowane w Karimę systemy obronne robią na niej wrażenie, krzyczy jednak na dziewczynę, że dla nich jest tylko kupą złomu, który można dobrze sprzedać. Zirytowana, otwiera piwo. Dzięki swej mocy wie, że warunki panujące na wyspie szybko uszkadzają każdą technologię, więc ich nannites też wkrótce przestaną działać. Co ciekawe, Karima wydaje się być odporna na entropię.

 

Callisto zauważa, że napastnicy nie są zbyt zadowoleni. Najwyraźniej nie przewidzieli niektórych problemów. Xavier i Magnus wymieniają kilka zdań, które każą Callisto przypuszczać, że mają plan.


Stripmine pyta Appriser, co ją tak niepokoi? Piratka wyjaśnia hersztowi, że Karima nie jest typowym Omega Sentinelem. W jakiś sposób przywrócono jej ludzkie cechy i zamiast polować na mutantów, pomaga im, co wydaje się niewyobrażalne. Mają już kupców na wszystkich więźniów, ale ją kobieta proponuje sprzedać w częściach. Stripmine zastanawia się, kim jest siwy mężczyzna przedstawiający się jako Michael Xavier. Naradę piratów przerywa przybycie Unusa. Okazuje się, że Angelo dogadał się z najeźdźcami - nie zamierza im przeszkadzać w pozbyciu się jego konkurentów do władania wyspą. Usus podejrzliwie patrzy na Magneto, którego twarz wydaje mu się dziwnie znajoma. Nagle z przerażeniem zauważa, że wśród więźniów brak Freakshowa.


Po chwili dwójka trolli ściga Freakshowa wśród rumowisk. Trafiają go pociskiem z nannites w momencie, gdy morfuje w smoka. Za późno by powstrzymać przemianę. Potężny stwór zieje w nich ogniem i z łatwością niszczy rzucony w niego samochód. Trolle uciekają w przerażeniu, kiedy bestia rozkłada skrzydła i wzlatuje w powietrze. Nie mogą uwierzyć, że pomiatający nimi potwór jeszcze przed chwilą był słabym chłopakiem. Na swoje szczęście jeden z trolli trafia go po raz drugi i Freakshow wraca do ludzkiej formy. Jednak zanim są go w stanie dopaść, zmienia się znowu, tym razem w bezwłosą, potężną bestię. Jest jednak osłabiony i po odrzuceniu przeciwników rzuca się do ucieczki. Trolle są pewne, że mikromechanizmy wkrótce zaczną działać i chłopak będzie ich. Nagle zauważają obserwującą ich z ukrycia Hub. Dziewczyna natychmiast znika a trolle bagatelizują zdarzenie. W końcu Unus jest po ich stronie.


Hub pojawia się przy Hacku i Purge'u. Odkryła, że piraci chcą złupić Genoshę i proponuje ich powstrzymać. Hack oznajmia, że Chimera zakazuje im działania. Najważniejszy jest ich plan a obecność Xaviera nie jest dla niego pożądana.


Pojmani mutanci zagłębiają się w świecie marzeń. Magneto żyje szczęśliwie z Magdą i Anją, która nie zginęła. Xavier jest ze swoją pierwszą miłością - Moirą, nie widząc że jej duch nawołuje go by się obudził. Callisto pozuje Rasputinowi, który jest artystą malarzem. Wicked spokojnie zasypia ze swoją lalką, jest przy niej kochający ojciec. Appriser szykuje się do założenia hipnotyzującego naszyjnika Sholi. Nagle chłopak zrywa się na nogi i powala piratów telekinetycznym ciosem. Nannites właśnie przestały działać. Unus, który stał dalej, rzuca się na niego i obaj wpadają do basenu. Tymczasem kawał gruzu z naruszonego przez Sholę muru spada na głowę Appriser i kobieta traci przytomność. Naszyjniki przestają działać, jednak moce pozostałych mutantów jeszcze nie działają. Xavier wspólnie z Magneto powalają stojącego w pobliżu trolla. Magneto bierze na ręce Wicked i rzuca się do ucieczki. Callisto biegnie z profesorem, ale przewraca ich następny troll. Cal powala go używając tylko nóg i głowy. Magnus pomaga jej i Charlesowi się pozbierać. Tymczasem z basenu dobiegają odgłosy walki Sholi z Unusem. Pojedynek jest wyrównany, jednak nagle dołącza do nich trzecia, owłosiona postać i kilkoma szybkimi ciosami pozbawia Sholę przytomności. To Dark Beast, który zirytowany nieudolnością innych, postanowił wyjść z ukrycia.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Excalibur vol. 3 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.