Avalon » Serie komiksowe » Excalibur vol. 3 » Excalibur vol. 3 #3

Excalibur vol. 3 #3

Excalibur vol. 3 #3

"Forging The Sword" - part 3: "Wild Things"

Postacie
Streszczenie

Genosha. Profesor X skończył właśnie posiłek i chwali kuchnię Magneto. Nagle, bez ostrzeżenia talerz wypada mu z ręki. Za oknem widzi kobietę-cyborga, szykującą się do ataku. Strzela do niego wiązką energii i Charles zasłania się odruchowo, rozpaczliwie krzycząc. Erik widzi swego przyjaciela, osłaniającego się przed jakimś niewidocznym zgrożeniem i pyta, co się dzieje? Xavier nadal widzi zabijającego go Omega Sentinela i nie rozumie, czemu Magneto nie chce mu pomóc. Znowu pojawia się zjawa Moiry McTaggert i przekonuje go, że nie ma żadnego zagrożenia, że napastniczka to wytwór jego wyobraźni. Patrzy mu w oczy i woła, że Omega Sentinel jest takim samym wytworem jego mocy jak ona sama. To zabójca umysłu, który skrzywdzi go tylko wtedy, jeśli na to pozwoli. Zwraca jego uwagę na to, że Magneto nic nie widzi. Magnus podchodzi bliżej, i pyta, czy może jakoś pomóc. Widmo Sentinela znika i Charles odpowiada mu, że już to zrobił. Moira klepie go po ramieniu. Xavier pyta Erika, czy widzi kogoś oprócz niego, ale ten zaprzecza. Profesor mówi mu o widmie, które chciało go zabić.

 

Później, Charles wyjaśnia Magnusowi i Callisto, że musiał nieświadomie połączyć się z innym telepatą, który wywołał u niego tę halucynację. Była tak potężna, że nie potrafił jej przełamać, pogrążając się w agonii. Czuł się jak przykuty do skały Prometeusz. Magnus pyta go, czy był to wypadek czy też świadomy atak, ale Xavier nie jest w stanie sprawdzić. Ktokolwiek to był, nie ma go w zasięgu. Zostało tylko złowieszcze przeczucie. Profesor jest pewny, że ten atak zwiastuje rychłe zagrożenie.


Głowa pomnika Magneto chwilę wcześniej. Młody telepata Hack doznaje wizji podobnej do tej Xaviera, jednak jego towarzyszka Hub wyrywa go z transu. Chłopak oznajmia, że muszą ruszać natychmiast, albo są zgubieni. Nawet za cenę wykrycia przez Unusa, że są szpiegami. Hub teleportuje ich na dolną kondygnację pomnika, gdzie dołącza do nich trzeci młody mutant - Purge. Hub przekonuje Hacka, że potrzebują Chimery, ale ten stwierdza, że zanim ją znajdą, może stracić połączenie. Następuje błysk i cała trójka znika. Pojawiają się chwilę później na pokładzie indyjskiego samolotu transportowego. Hack wyciągnął z umysłów pilotów tylko tyle, że jest wypożyczony z Aerofłotu. Spoglądają na dwie spoczywające w ładowni komory. Ich cenna zawartość to dwoje pogrążonych we śnie ludzi - mężczyzna to Shola, Genoshańczyk z mocą telekinezy. Kobieta to Karima Shapandar z indyjskich służb specjalnych - Omega Sentinel. Mutanci zastanawiają się, co zrobić? Nie mogą ich stąd teleportować, bo komory są zabezpieczone. Purge proponuje porwać samolot. Niestety, kiedy wyglądają ze schodów na wyższy pokład, okazuje się że maszynę chroni cały oddział egzekutorów. Trójka wycofuje się na dół, aby się naradzić. Purge i Hack tłumaczą Hub, że przed erą Magneto egzekutorzy byli policją Genoshy, pilnującą ustroju opartego na niewolnictwie mutantów. Byli wyszkoleni do walki z wszelkimi homo superior. Hub stwierdza, że potrzebują wsparcia. Proponuje, żeby Purge został na pokładzie a Hack wróci z nią po posiłki. Niestety, egzekutorzy właśnie odkryli ich obecność i wiązka energii powala dziewczynę. Hack kryje się w cieniu, podczas gdy Purge trafia jednago z napastników laserem. Chłopak wbiega na górę i zręcznie lawiruje między egzekutorami. Tymczasem ranna Hub z wolna dochodzi do siebie. Jeden z egzekutorów otwiera drzwi ładowni i dziewczyna zostaje wyssana na zewnątrz.


Hack wchodzi do kabiny pilotów i rozkazuje im przerwać walkę. Mężczyźni chwytają za broń, ale chłopak powala ich psycho-atakiem. Ku jego przerażeniu ich osłony spowodowały, że zamiast przejąć kontrolę, usmażył ich mózgi. Pozbawiony kontroli samolot zaczyna spadać. Karabin wylatuje z rąk jednego z egzekutorów walczących z Purge'm i wypala. Na ziemi Xavier, Magneto i Callisto słyszą potężny wybuch. Hack wyskakuje z płonącego pojazdu i w powietrzu łapie go Hub. Dziewczyna każe mu rozłożyć ręce i szybować, podczas gdy ona wraca na pokład. Tam odnajduje Purge'a i razem przedzierają się do ładowni. Ponieważ nie można wyteleportować komór, Purge odrywa od podłoża tę z mężczyzną. W tym momencie samolot rozpada się wokół nich i zaczynają spadać w kierunku ziemi. Hub łapie szybującego Hacka i w trójkę chwytają się lecącej komory niczym szybowca. Okazuje się, że pod nimi jest pomnik Magneto i Hub teleportuje całą trójkę na sekundę przed zderzeniem.


Xavier obserwuje przez lornetkę spadające szczątki samolotu. Nagle dostrzega drugą komorę, której kurczowo trzyma się egzekutor. Ma psychotarcze, więc jego myśli są sekretem. Magneto stwierdza, że komora wykonana jest z tworzywa sztucznego, którego nie może kontrolować. Obaj są zaniepokojeni. Nie widzą, że tuż przed wpadnięciem komory do zatoki, egzekutor wklepuje otwierający ją kod. Nie zamierzają jednak tak tego pozostawić. Charles prosi Callisto o odpowiedni sprzęt i za pomocą uprzęży przypina się do jej pleców. Magneto odradza mu tą akcję, ale zgadza się pomóc. Callisto rusza, za pomocą macek sprawnie pokonując zaściełające powiuerzchnię wyspy rumowiska. Wiszący na jej plecach Xavier nie jest dużym ciężarem. Kiedy docierają na nabrzeże, Magneto czeka już na nich. Profesor odpina się od Callisto i otwiera swój plecak, wyjmując sprzęt do nurkowania. Oznajmia towarzyszom, że wyczuł śmierć mężczyzny, który leciał na komorze, ale kobieta w środku żyje. To mówiąc wskakuje do wody. Magneto zakłada aparat tlenowy i zamierza podążyć za nim. Callisto oznajmia, że zostanie na brzegu. Prosi Magnusa, żeby nie zawiódł zaufania Xaviera. Wskakując do wody, Erik mówi, że nawet po tym wszystkim Charles ciągle jest jego przyjacielem.


Trochę wcześniej niedaleko portu Freakshow i Wicked widzą Callisto, przedzierającą się na wybrzeże z Xavierem na plecach. Postanawiają ich dogonić. Nagle Freakshow dostrzega niebezpieczeństwo i odciąga Wicked z miejsca, w które sekundę później spada płonący kawał metalu. Mutanci nie rozumieją co się dzieje. Nagle przed nimi spada koło samolotu i, odbijając się, leci gdzieś dalej. Kiedy przyjaciołom wydaje się, że to już koniec niebezpieczeństw, tuż przy nich ląduje wyposażony w jet-packi oddział egzekutorów. Przybysze oznajmiają, że to misja poszukiwawcza - chcą odnaleźć swoje komory i odejść. Ale jeśli jakiś mutant wejdzie im w drogę, zginie.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Excalibur vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.