Avalon » Serie komiksowe » Excalibur vol. 3 » Excalibur vol. 3 #5

Excalibur vol. 3 #5

Excalibur vol. 3 #5

"Food Fight" - part 1

Postacie
Streszczenie

Mumbaj. Ciężarówka prowadzona przez groteskowego stwora podjeżdża pod budynek X-Korporacji. Kierowca melduje przez radio, że zajął pozycję a ładunki są gotowe do detonacji. Prosi o ewakuację. Chwilę później cały budynek wylatuje w powietrze.

 

Nad Hammer Bay przechodzi burza z piorunami. Profesor budzi się w środku nocy, nękany przez uczucie niepokoju. Specyficzne warunki Genoshy znacznie wzmocniły jego moc, dzięki czemu natychmiast wyczuł nieszczęście. Jego mentalna projekcja pojawia się w Mumbaju. Tutaj Sabra i M pomagają usuwać szkody. Atak był precyzyjnie zaplanowany i zniszczył zupełnie tę część budynku, w której była Cerebra. Na szczęście straty w ludziach są minimalne. Oprócz tego ataku były jeszcze dwa. W tym samym czasie zniszczono Cerebry w Singapurze i Nairobi, pozbawiając X-Men nasłuchu nad całym Oceanem Indyjskim i Genoshą. Xavier patrzy, jak Thunderbird poszukuje w ruinach Lifeguard. Heather wyczuła nadchodzący atak i próbowała mu zapobiec. Teraz leży gdzieś, przysypana gruzami. Nie bez wysiłku Charles naprowadza Neala na jej pozycję. Po chwili Hindus uwalnia nieprzytomną dziewczynę. Niosąc ją, opowiada Xavierowi o wzrastającej nienawiści do mutantów. Jego ucieczka do Genoshy nie poprawia sytuacji. Charles zapewnia go, że ma ważne powody. Shara odpowiada mu, że jeśli dalej będzie je ukrywał, może szybko stracić swoich byłych uczniów. Profesor zastanawia się nad jego słowami. Wie, że Thunderbird ma rację, ale nie może ujawnić światu, że współpracuje z uważanym za zbrodniarza Magneto. A od powodzenia ich współpracy zależy los całego świata. Jednak osobowość istoty, która uosabia to zagrożenie, jest dla niego niejasna. Xavier widzi tylko wielkie płonące oczy a później zimną, bladą twarz. Cały obraz rozpada się nagle na kawałki i Charles spada z fotela. Nad nim unosi się demoniczny ptak i profesor zaczyna krzyczeć coś o morderstwie. Po chwili wszystko znika. Zmieszany Xavier leży przy swoim fotelu, na mokrym od deszczu tarasie. Nad nim stoi zatroskana Callisto. Ostrożnie podnosi go i sadza na fotel, mówiąc że okropnie krzyczał. Profesor mówi jej o atakach na X-Korporację. Próbował wyczuć, kto jest za nie odpowiedzialny i był już blisko, kiedy połączenie zostało brutalnie przerwane. Wtedy zobaczył przed sobą ptaka - szarą wronę. Callisto przypomina mu, że Szara Wrona to nazwisko Scalphuntera, jednego z morderców Morlocków. Zastanawia się, czy może Marauders znowu działają? Za pomocą macek rzuca w ścianę kilkoma nożami, tak że tworzą symbol głowy. Kiedy spotka Scalphuntera, nie zawaha się ani chwili by go zabić. Xavier mówi jej, że rozumie pragnienie zemsty, nawet jeśli go nie podziela. Sam mógłby za pomocą umysłu zabić na odległość zarówno Wronę jak i jego mocodawcę Sinistera. Jednak nie ma zamiaru tego robić. Dla ludzi takich jak Sinister czy sobowtór Magneto, którego przywiózł tu w trumnie, moc jest wszystkim. Są zdolni do największej zbrodni tylko dlatego, że mogą. Nie można dopuścić by takich ludzi było więcej, zwłaszcza gdy mutanci stają się coraz potężniejsi. Jeśli odrzucą prawa cywilizacji, wkrótce życie na ziemi może przestać istnieć. Rzecz jasna jego pokojowa droga jest trudniejsza a ciemność tylko czeka na ich potknięcie.


Shola biegnie zrujnowanymi ulicami Hammer Bay. Myśli profesora podążają za nim, odtwarzając po drodze wygląd miasta w dniu katastrofy. Jednego dnia zginęły tu miliony. Coś połączyło umysł Sholi z tymi ofiarami i widzi ich przerażone twarze na moment przed śmiercią. Widzi je zawsze gdy zamknie oczy, więc nie sypia. Do tej pory Xavier nie potrafił mu pomóc. Teraz Shola zbliża się do pomnika i widzi gigantycznego Sentinela palącego miasto śmiercionośnymi promieniami. Nie jest w stanie znieść tego widoku. Unosi więc ręce i strzela ładunkiem energii w monument, który kiedyś był narzędziem zagłady. Jego mieszkańcy budzą się wystraszeni. Wiązka przebija olbrzyma na wylot i wylatuje tak wysoko, że jest widoczna z samolotów. Tymczasem wypalony Shola pada bezsilnie na kolana, łkając i traci przytomność. Po chwili znajduje go patrolująca miasto Wicked. Dziewczyna podchodzi i próbuje ocucić towarzysza. Asystuje jej stado duchów. Nagle czyjeś pazurzaste łapska chwytają ją od tyłu i powalają na ziemię. Wstrętna ręka robi jej szybko zastrzyk w szyję i duchy znikają razem ze świadomością dziewczyny. Napastnik robi drugi zastrzyk Sholi.


Xavier alarmuje Callisto o intruzach na wyspie. Kobieta nagle oplata go mackami i całuje, niepostrzeżenie wkładając mu do bokserek niewielkie zawiniątko. Sekundę później oboje zostają trafieni paraliżującymi strzałkami.


Gdzie indziej Magneto czyta zasłuchanej Karimie fragmenty książki Kiplinga. Niespodziewany wybuch rozsadza ścianę ich pokoju i do środka wkraczają pokraczne, czterorękie stwory. Za nimi wchodzi ich przywódca, człowiek w stroju stylizowanym na piracki. Oznajmia Magnusowi, że przybyli tu by złupić Genoshę z jej skarbów.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Excalibur vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.