Avalon » Serie komiksowe » Excalibur vol. 3 » Excalibur vol. 3 #7

Excalibur vol. 3 #7

Excalibur vol. 3 #7

"Food Fight" - part 3: "Bad Moon Rising!"

Postacie
Cytat

Dark Beast, szykując się do badania Karimy: "I always like music while I work, so what do you say, Karima? Shall we start with some Schubert?"

Streszczenie

Shola z ogromnym wysiłkiem próbuje wstać, ale potężne ramię jeszcze raz ciska nim o ziemię, pozbawiając przytomności. Piraci w osłupieniu patrzą na jego pogromcę, który przedstawia się jako "Doc" McCoy. Chwilę później Dark Beast przykuwa Sholę obok wciąż skrępowanej Karimy. Zdezorientowany Stripmine pyta go, kim jest. McCoy radośnie oświadcza, że może być ich najgorszym wrogiem lub najlepszym przyjacielem. Ku jego rozbawieniu bezsilna Karima oznajmia, że cały gang jest aresztowany. Beast mówi piratom, że jest zadowolony z ich akcji. Choć o tym nie wiedzieli, to on był zleceniodawcą. Teraz skacze po całym pomieszczeniu, zachwycony stanem Genoshy, która będzie jego nowym polem badań. Uważnie ogląda też Karimę, która nie umie powstrzymać płaczu. Piraci wykorzystują moment nieuwagi dziwnego gościa i wyciągają broń, ale ten jednym zręcznym ciosem powala całą trójkę. Przypomina im, że mieli za zadanie schwytać wszystkich ludzi Xaviera. Stripmine mówi, że trolle już się tym zajmują. McCoy ostrzega go, że nannites u zbiegów wkrótce przestaną działać. Uruchamia specjalny skalpel w okularach i podchodzi do przerażonej Karimy. Jako że lubi pracować przy muzyce, proponuje jej Schuberta.


Xavier, Callisto i Magneto przeszukują powalonego trolla. Nagle do uszu Magnusa dochodzą odległe dźwięki muzyki. Nie słyszał Schuberta od bardzo dawna. Od Oświęcimia, gdzie słuchał go jeden z pomocników doktora Mengele. Nazywali go Nosferatu, bo był wielki i blady i rozdawał dzieciom słodycze w zamian za próbki krwi. Często wybierał przypadkowych więźniów i brał ich do swojej kliniki. Erik poznał ich los, kiedy by uniknąć zabrania przez dziwnego mężczyznę zgłosił się do pracy przy krematoriach. Widział tam ich zdeformowane eksperymentami zwłoki. Po wojnie długo bezskutecznie szukał tego potwora a dźwięki Schuberta zawsze mu o nim przypominały.


Do przyjaciół dowleka się ranny Freakshow. Erik magnetycznie wyjmuje mu z ciała pocisk i neutralizuje zawarte w nim nannites. Jego moce powróciły. Profesor zaczyna wydawać rozkazy. Freakshow przybiera postać trolla. Razem z Xavierem i Callisto ruszają rozprawić się z trollami. Magneto ma czekać w rezerwie i zająć się nieprzytomną Wicked. Kiedy przyjaciele znikają z pola widzenia, przytula dziewczynę i rozmyśla nad tym, co stało się z jego krajem. Niemal wpada we wściekłość, ale pamiętając do czego to zawsze doprowadzało, powstrzymuje się. Dochodząca do siebie dziewczyna pyta go, czemu jest dla niej taki dobry. Magnus przypomina sobie dzień, kiedy jego córka zginęła w płomieniach. Tymczasem Wicked myśli o swojej kłótni z rodzicami na chwilę przed ich śmiercią z rąk Sentinels. Nagle Magnus zatyka jej usta. Nad ich kryjówką są dwa trolle. Siedząca na czyimś ciele kawałek dalej Callisto zwraca na siebie uwagę wrogów, jednak nie potrafi na czas wystrzelić z trzymanego stopami pistoletu. Jeden z trolli odrzuca ją na bok. Nieruchome ciało ożywa i Xavier rzuca w niego zdobytym przez Erika pociskiem. Mikromechanizmy pozbawiają agresora przytomności. Freakshow i Callisto wspólnie pozbywają się drugiego trolla. Xavier ponownie przypina się do pleców jednookiej i cała trójka rusza w drogę. Po chwili nieprzytomny troll wlatuje do kryjówki piratów a zaraz za nim Callisto i Xavier. Appriser pada jako pierwsza. Charles ponownie rzuca pociskiem, jednak towarzyszący hersztom troll odbija go nożem. Zostaje powalony przez Freakshowa, który udwał jego nieprzytomnego pobratymcę. Stripmine chce się poddać. Niestety, kiedy Freakshow podchodzi by uwolnić Karimę i Sholę, chwyta go Dark Beast. Stripmine unosi nóż na chłopaka i Xavier z Callisto unoszą ręce do góry. McCoy zaskoczony tak łatwym zwycięstwem i podejrzewa podstęp. Rzeczywiście, za jego plecami duchy Wicked otwierają okowy Karimy. Kiedy doktor się odwraca, dziewczyna stoi już z wycelowaną w niego bronią.


Później, Charles i Erik wznoszą toast za zwycięstwo. Zgodnie z jego planem Magnus zneutralizował nannites blokujące moc Wicked aby ta mogła uwolnić Sentinelkę. Erik stwierdza, że mają już policję i więzienie, Republice Genoshy brakuje tylko rządu. Xavier pyta go, czy chce się tym zająć?

Autor: Christoff

Galeria numeru

Excalibur vol. 3 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.