Avalon » Serie komiksowe » Excalibur vol. 3 » Excalibur vol. 3 #4

Excalibur vol. 3 #4

Excalibur vol. 3 #4

"Forging The Sword" - part 4: "Hard Rain"

Postacie
Streszczenie

Wicked i Freakshow obserwują lądowanie Egzekutorów. Wygląda na to, że dawni właściciele Genoshy postanowili ją odzyskać i pozbyć się mutantów. Para nie bardzo wie co robić i tylko niespodziewane wkroczenie Callisto ratuje ich od śmierci. Kobieta pozbywa się atakującego ich napastnika i radzi się ukryć. Tymczasem Unus i jego drużyna ruszają do ataku. Przypominający wielkiego gada mutant odgryza głowę jednemu z Egzekutorów. Tymczasem Toad desperackimi skokami dociera do kryjących się w ruinach dzieci i ewakuuje je z pola bitwy. Inny człowiek Unusa razi napastników wiązkami energii. Do walki wkracza Purge, wyraźnie czerpiąc przyjemność z unikania pocisków Egzekutorów i rozbijania ich pancerzy. Callisto i jej towarzysze obserwują walkę, uchylając się tylko przed zabłąkanymi pociskami. Obok nich Hub rozbraja wrogów, teleportując się razem z ich bronią. Nagle odbiera od Hacka wiadomość, że Chimera uznała, iż są bardziej potrzebni gdzie indziej. Razem z Purgem teleportują się w nieznane. Wicked i Freakshow reagują na to zdziwieniem. Callisto oświadcza, że oni też powinni stąd znikać.

 

Pod wodą Magneto i Xavier rozmawiają telepatycznie. Erik uważa, że powinni byli najpierw zająć się Egzekutorami a dopiero potem przeszukać zatokę. Charles boi się, że obiekt w wodzie może być związany z Omega Sentinelem z jego wizji. Magnusa bardziej martwi, że Unus i Callisto nie poradzą sobie z atakiem. Xavier zapewnia go, że monitoruje sytuację. Nie wie, że za nimi skrada się złowieszcza postać.


Callisto, Wicked i Freakshow podążają do miejsca rozbicia się jednej z komór. Na ich drodze staje uzbrojony Egzekutor i zaczyna strzelać. Wicked jest przerażona, ale przywołuje swoje duchy, aby ich osłaniały. Freakshow przybiera postać potwora i powala napastnika. Nagle zauważa komorę, której szukali. W tym momencie uderza w niego rzucony z ogromną siłą mutant-gad. Callisto widzi, jak Egzekutorzy powalają Unusa przy pomocy fal sonicznych. Freakshow przywołuje kobiety do komory, w której jest człowiek. Pytanie tylko, po której będzie stronie jeśli go uwolnią? Egzekutorzy dostrzegają trójkę mutantów i otwierają ogień do pobliskiego wieżowca. Zrujnowany budynek zaczyna się walić wprost na trójkę mutantów. Callisto i Wicked stoją przerażone. Freakshow otwiera komorę, po czym osłania głowę. Nagle spadająca konstrukcja zawisa w powietrzu, po czym powoli wraca na swoje miejsce. Shola wychodzi z komory i staje naprzeciw nadlatujących Egzekutorów.


Magneto i Xavier docierają do drugiej komory. Wita ich wiązka energii - Omega Sentinel opuściła już swoje więzienie i nie ma przyjaznych zamiarów. Magneto, wywołując krótkie spięcie, pozbawia ją przytomności. Ten atak przyprawia go o mdłości, jednak podpływa do Karimy, gotów dokończyć zadanie. Xavier zatrzymuje go, mówiąc że mogą ją ocalić. Erik ostrzega go, że w czasie gdy rozmawiają, ona się regeneruje. Z powodu swojej kondycji może nie być w stanie pokonać ją po raz drugi. Charles wyjaśnia mu, że jego atak zatrzymał transformację i ludzki umysł Karimy nie został całkowicie wymazany. Magneto nazywa go niepoprawnym marzycielem. Profesor odpowiada, że jest zły. Przypomina sobie Onslaughta, Cassandrę, Bastiona i innych wrogów, którzy próbowali odebrać mu duszę by skrzywdzić jego uczniów. Tym razem nie pozwoli na to. Erik decyduje się w końcu pomóc mu. Pochylają się nad ciałem dziewczyny. Specjalne mechaniczne pasożyty odbudowują jej ciało, jednocześnie przeprogramowując umysł i wszczepiając podstawowe funkcje Sentinela. Ciało przeszło zbyt fundamentalną przemianę by mogli je przywrócić do dawnego stanu, ale umysł jest do uratowania. Magneto analizuje impulsy elektryczne i tworzy mapę mózgu Karimy. Impuls elektromagnetyczny powoduje restart całego systemu i powrót do pierwotnych ustawień, czyli ludzkiej osobowości dziewczyny.

Charles telepatycznie zabezpiecza jej mózg przed ponowną infekcją a Magnus przeprogramowuje urządzenia, powstrzymując je przed dalszym zmienianiem ciała Karimy. Operacja wydaje się skończona i obaj uwalniają umysł dziewczyny spod swojej ochrony. Karima budzi się i odruchowo przystawia końcówki swojej broni do ich podbródków. Nagle zdaje sobie sprawę, co Egzekutorzy jej zrobili i wydaje okrzyk rozpaczy.


Wybrzeże. Callisto z trudem odpiera atak Egzekutorów i w myślach wzywa Xaviera. Tymczasem Shola próbuje zrozumieć, co się z nim stało. Cały oddział napastników otacza grupkę mutantów, kiedy następuje potężne wyładowanie elektryczne i wszyscy padają nieprzytomni. Nadlatuje Karima, miotając wściekłe spojrzenia na powalonych wrogów.


Później. Unus żąda, aby Xavier wydał mu więźniów. Charles odmawia, oświadczając że będą traktowani zgodnie z prawem. Angelo przypomina mu, że w Genoshy nie ma praw. Profesor odpiera, że właśnie je ustanowił. Unus patrzy na stojących za Charlesem popleczników i milczy.


Jeszcze później, Xavier i Mageto zauważają, że Unus nie rozpoznał tego drugiego. Co ciekawe, Erik nie jest tym zdziwiony. Ostrzega przyjaciela, że będzie potrzebne dużo wysiłku by wymusić przestrzeganie prawa. Praktycznie obwołał się dyktatorem. Przyznaje jednak, że zazdrości Charlesowi. Sam wzbudzał strach i respekt, ale nigdy nie potrafił tego, co osiągnął Xavier - tworzyć. Profesor odpowiada, że nie może tego zrobić sam. W pojedynkę mógł zabić Karimę i pokonać Egzekutorów, ale razem osiągnęli coś lepszego. Pyta swoich ludzi, czy są zdecydowani dalej mu pomagać? Na twarzach Magneto, Wicked, Karimy, Sholi, Freakshowa i Callisto pojawiają się uśmiechy aprobaty.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Excalibur vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.