Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #9

Excalibur #9

Excalibur #9

"The two-edged sword!"

Postacie
Streszczenie

Lockheed siedzi samotnie w latarni morskiej będącej siedzibą eXcalibura i pilnuje go pod nieobecność jego ludzi. Nagle oczekiwanie kończy się - spod ziemi wyłaniają się dłonie Kitty Pryde i zaciskają się na szyi smoka. W pokoju pojawiają się też Brian, Meggan i Kurt - jednak wszyscy wyglądają zupełnie inaczej niż zwykle. To najwspanialsi bohaterowie Rzeszy, spieszący na ratunek Minister Genetyki Rzeszy - Moirze MacTaggert.

 

Tymczasem w podziemiach zdemolowanego Instytutu Xaviera - jedynej części rezydencji, która pozostała nienaruszona - Kitty Pryde od wielu godzin bada możliwości Briana, które od ostatniego razu najwyraźniej się zmniejszyły. Ciężar, który niegdyś podnosił bez trudu, teraz wymaga od niego wielkiego wysiłku, jego refleks też pozostawia wiele do życzenia - co udowadniają kolejne - według obserwującej z zaniepokojeniem wyczyny ukochanego Meggan - złośliwe, próby Kitty. Do pokoju kontrolnego wsuwa się Kurt i pyta Shadowcat, jak idzie Brianowi. Kitty nie musi odpowiadać, przekleństwa Captaina mówią same za siebie, a jego kiepska forma nie jest ich jedynym problemem. Kiedy Pryde i Wagner kolejno podchodzą do Meggan, kobieta nieświadomie dostosowuje swój wygląd do nich - zupełnie jak kameleon. Sprawa komplikuje się, gdy do pomieszczenia wchodzi Rachel - gdy Meggan przejmuje jej cechy, dochodzi do bolesnego dla nich obu telekinetycznego odrzutu. W pokoju pojawia sie też niezwykle poirytowany Captain, od stóp do głów pokryty farbą. Prosi Kitty o wyjaśnienia, a ta mówi, że moce zarówno jego jak i Meggan nie działają jak powinny. Brian pyta, czy to znaczy, ze umrą, a Shadowcat szybko zaprzecza i dodaje, że to, iż ona nie zna lekarstwa na ich problemy nie oznacza, że takowe nie istnieje. Nagle Kurt odbiera telefon od znajomego policjanta i oznajmia, że eXcalibur musi wracać do Londynu, gdzie Moira MacTaggert wpadła w tarapaty.


Tymczasem, w siedzibie Hellfire Club, Nigel Frobisher rozmawia ze swoimi znajomymi o Courtney Ross [była dziewczyna Briana Braddocka - dop. Tabbcia], kiedy kobieta podchodzi do nich i po krótkiej wymianie słów proponuje Nigelowi grę w karty. Mężczyzna wydaje się nieustannie wygrywać, ale los zmienia się, gdy stawka dochodzi do ostatecznego miliona. Niestety, Nigel nie dysponuje taką kwotą, ale Courtney jest pewna, że jest w stanie jej zapłacić.


W Tower of London pewna rodzina zwiedza wystawę poświęconą różnym wcieleniom Captaina Britain. W pewnym momencie przechodzą przez portal i zostają zmienieni w jaszczurko-podobne stwory!


Przed wejściem do Wieży, Captain Britain - a właściwie Hauptmann England [ten sam, który pojawił się na początku odcinka] - zagaduje strażników i a następnie odchodzi by spotkać się z resztą swojej grupy. Wita ich słowami "Heil Hitler", po czym wyznacza im zadanie - uwolnić Dr. MacTaggert wraz z jej ochroniarzami, oraz dowiedzieć się, w jaki sposób zostali oni przeniesieni to tego świata. Chwilę później, w podziemiach, gdzie znajduje się Reichminister MacTaggert, Callisto i dwie umundurowane kobiety wypytujące Moirę o jej pozycję, rozmowa zostaje przerwana przez nazistowską Shadowcat, która obezwładnia jedną z żołnierzy. Z drugą z nich radzi sobie Callisto, informująca mimochodem, że Shadowcat już jest duchem, więc kule nie mogą jej skrzywdzić.


Do pomieszczenia, w którym znajdują się oburzeni, przemienieni w jaszczury turyści, wkracza Hauptmann England, jak się jednak okazuje, nie przyszedł on na pomoc. Zanim zdążył jednak zaatakować policjanta starającego się wyjaśnić sprawę, uniemożliwiła mu to prawdziwa Shadowcat. Alternatywny Brian zostaje unieruchomiony przez Rachel. W międzyczasie Nightcrawler nakazuje prawdziwym Meggan i Brianowi zostać w Blakbirdzie z uwagi na ich kiepską formę.

Kitty przechadzając się po tunelach spotyka swoją alternatywną wersję, która z niejakim żalem obezwładnia ją, co łamie koncentrację Rachel. Wykorzystuje to Hauptmann, by wyrzucić mutantkę daleko poza budynek muzeum. Ten bodziec zmusza prawdziwych Meggan i Briana do działania - kiedy oryginalny Nightcrawler zostaje pokonany i alternatywni członkowie eXcalibur już mają uciekać, Hauptmann England w końcu poznaje swoją - jego zdaniem mało imponującą - wersję z tego świata.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Excalibur #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.