Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #6

Excalibur #6

Excalibur #6

"Goblin Night"

Postacie
Cytat

Meggan: "Kitty has a rather urgent problem"
Captain Britain: "Why didn't you..uh..before we left?"
Shadowcat: "I did, that was four hours ago!"
Captain Britain: "Well, couldn't you phase??"
Shadowcat: "Captain, that's disgusting!"

Streszczenie

[numer jest częścią crossoveru "Inferno", ale rozgrywa się poza główną linią]


Latarnia morska. Rachel Summers przeżywa właśnie koszmar w którym widzi Jean Grey, Goblin Queen i demona N'astiriha, który atakuje Nathana Christophera. Demonstrując pełnie swojej mocy, wykrzykuje imię swojego brata, po czym, niszcząc kolejne pietra budynku, leci dziecku na pomoc.


Dość brutalnie obudzeni Excalibur schodzą do pokoju Shadowcat i widzą dziewczynę która jest ubrana jak niemowlak, ponieważ Rachel podświadomie zmieniła cząsteczkową budowę jej ubrania. Kitty tłumaczy drużynie, że gdy narodził się Nathan, Ray została z nim połączona więzią telepatyczną, dlatego teraz ruszyła do Nowego Jorku, aby mu pomóc. Wagner każe wszystkim się przebrać, ponieważ muszą lecieć za Phoenix.


Londyńska stacja kolejowa. Dai Thomas został wezwany, aby zbadać dziwne zjawisko. Na miejscu poznaje Alysande Stuart, szefową Weird Happenings Organization. Jej brat bliźniak Dr Alistaire Stuart bada właśnie pociąg który przyjechał zamiast Britrail Highland Flyera. Nazistowski parowóz który stoi na stacji, pochodzi z innego wymiaru w którym III Rzesza wygrała II Wojnę Światową. Ze środka wychodzą pasażerowie którzy byli w pociągu gdy ten zniknął [Excalibur #4 - dop. Gamart] - Moira MacTaggart i jej ochroniarz Callisto. Teraz obie kobiety mają na sobie nazistowskie mundury i grożą zebranym. Alistaire wspomina jeszcze, że pociąg ma niezwykłe źródło zasilania.


W tym czasie Phoenix dostaje się do Nowego Jorku. Jest zaskoczona ponieważ nie pamięta aby Empire State Building był tak ogromny i dziwny. Zbliżając się do budynku, zauważa latające wokół demony i rozpoznaje kierującą nimi rudowłosą kobietę. Myśląc, że to jej matka, Jean Grey, dziewczyna zbliża się do kobiety. Goblin Queen wita ją potężnym wyładowaniem energii. Rachel zostaje złapana przez demony i wciągnięta w ściany budynku.


Captain Britain z Nightcrawlerem na plecach i Meggan trzymająca Kitty, lecą właśnie przez Ocean Atlantycki. Podróżują już od paru godzin i Kitty musi skorzystać z toalety. Zespół zatrzymuje się na jednym ze statków, gdzie Shadowcat jest zmuszona wejść do okropnej ubikacji. W tym czasie Meggan która jest ignorowana przez Braddocka zaczyna flirtować z marynarzami. Kurt, widząc, że dziewczyna się nie kontroluje, postanawia interweniować. Po chwili Excalibur rusza w dalszą drogę do Nowego Jorku.


Znajdująca się w ścianie Empire State Bulding, Ray zaczyna zamieniać się w demona. Widząc swoją pazurzastą rękę, dziewczyna ostatkiem sił uwalnia się. Niestety nie ma już energii, żeby odlecieć i z całym impetem wpada do sklepu z akcesoriami ślubnymi. Tam jeden z manekinów wyciąga rękę w jej stronę.


Reszta Excalibur trafia w końcu do Nowego Jorku. Meggan jest bardzo zawstydzona z powodu tego, jak jej ciało zareagowało na marynarzy i podziwia Kurta za jego pewność. Po chwili zmienia się w jego żeńską wersje. Rozmowa zostaje przerwana, gdy wszyscy trafiają w pobliże przekształconego Empire State. Zespół decyduje się rozdzielić. Kitty i Brian sprawdzą ulice, a Kurt i Meggan rozejrzą się w budynku.


Na jego szczycie, empatia Meg poddaje ją działaniu demonów. Z szerokim uśmiechem na ustach rzuca przyjaciela wprost łapy potworów i dołącza do N'Astiriha który ugryzieniem przeistacza ja w Goblin Princess. Namawia Meg, żeby to samo zrobiła z Wagnerem, ale niemiec już uwolnił się z demonicznych szponów. Widząc, że nie ma najmniejszych szans, Nightcrawler rzuca się ze szczytu Empire State, po drodze odbijając się od demonów dla złagodzenia upadku. Uderzenie i tak jest bardzo bolesne. Ostatnim obrazem jaki widzi przed utratą prztomności jest uśmiechająca się nienaturalnie Rachel, ubrana w strój panny młodej, stojąca na wystawie obok niego.


Na ulicach, Kitty i Captain Britain ratują ludzi przed demonicznym samochodem. Nagle pojawia się Goblin Princess, która otwiera drzwi kina, a zaskoczony Braddock zostaje wciągnięty do środka przez taśmę filmową. Katherine chce przefazować do środka przez ścianę, ale gdy tylko ją dotyka, traci przytomność. Gdy odzyskuje świadomość, zauważa, że jest ubrana jak komandos. Przed nią pojawia się tak samo ubrany, dobrze uzbrojony Brian, który mówi, że został wynajęty, aby zabić Shadowcat.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Excalibur #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.