Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #2

Excalibur #2

Excalibur #2

"A Warwolf Possessed"

Postacie
Cytat

Phoenix: "I still think we should've killed them."
Shadowcat: "Too quick, too easy, too kind."

Streszczenie

W opuszczonym magazynie nad jeziorem demona, jakieś dziecko bawi się ze swoim mechanicznym przyjacielem. Został on uprowadzony z domu, ponieważ jest mutantem, lecz jakoś udało mu się uciec. Ludzie odpowiedzialni za jego porwanie przeszukują magazyn. Widget, bo tak nazywa się przyjaciel chłopca tworzy międzywymiarowy portal i pomaga uciec dzieciakowi, zostawiając kidnaperów z pustymi rękami, przez co ci muszą się tłumaczyć swojej szefowej – Vixen. Gdy przeciwnicy odchodzą, pojawia się Widget, mówiąc, że jego przyjaciel Colin jest bezpieczny.


W innym miejscu, Excalibur ściga Warwolves którzy porwali Kitty do podziemnego metra. Captain Britain ratuje jakąś kobiete przed śmiercią pod kołami pociągu. Drużyna zostaje zatrzymana przez policjanta, pod którego podszywa się jeden z Warwolves i który swoimi działaniami daje przyjaciołom dużo czasu na ucieczkę. W swojej kryjówce potwory orientują się, że Phoenix którą porwali jest fałszywa i decydują się wziąć jej skórę, ale po użyciu swojej mocy Warwolves znajdują tylko ubranie, a po skórze nie ma ani śladu. Prawdziwa Ray w tym czasie doznaje kolejnego gwałtownego ataku i niszcząc strop metra wzlatuje wysoko do nieba. W czasie gdy Braddock zapewnia pracownika metra, że wszystkie szkody zostaną naprawione, Kurt zauważa, że policjant który ich zatrzymał zachowuje się bardzo dziwnie.


Nigel Frobisher właśnie całuje się w swoim domu z jakąś kobietą gdy nagle przerywa swoje miłosne uniesienia i zauroczony przygląda się Phoenix która właśnie pojawiła się na niebie. Courtney Ross też zauważa Rachel i zaczyna wspominać swoją przeszłość związaną z Brianem Braddockiem.


Phoenix telepatycznie powiadamia zespół, by dać im znać, że ma kontakt z psyche Shadowcat, ale ma kłopot z utrzymaniem połączenia. Kurt zaczyna śledzić policjanta (którym jest Warwolf) przez tunele metra. Nagle gubi jego ślad, lecz gdy nachyla się by sprawdzić coś na ziemi, zostaje zaatakowany przez Warwolfa (teraz w swojej własnej postaci). Rachel natychmiast telepatycznie informuje Briana i Meggan o tym, że Kurt ma kłopoty. Meg przyjmuje zwierzęce kształty, by wykorzystując zmysły szybciej znaleźć przyjaciela.


W innym miejscu Ducks [Warwolf który połknął Kitty - dop. Gamart] zaczyna się dziwnie zachowywać i przyjmuje kobiecy kształt. Inny potwór z Nightcrawlerem na plecach zjawia się właśnie w kryjówce Warwolves. Wagner ma stać się nową skórą dla Ducks'a, ale ten nie jest zdolny by wyssać z niego życie i zamiast tego atakuje swoich towarzyszy. Ducks coraz bardziej zaczyna przypominać kobietę i wdaje się w bójkę z innym Warewolfem któremu zniszczył przebranie. Nightcrawler próbuje uciekać, a z pomocą przychodzą mu Brian i Meggan. Excalibur zdobywają przewagę i pokonują Warwolves. Rachel która się właśnie pojawiła chce zabić przeciwników za to co zrobili niewinnym ludziom i Shadowcat, lecz zostaje zatrzymana przez Wagnera. Nagle z ust Ducksa wychodzi naga Kitty. Na szczęście jej moc fazowania zadziałała i właśnie dlatego ona w przeciwieństwie do innych ofiar, nadal żyje. Na pytanie co zrobić ze schwytanymi potworami, Shadowcat odpowiada, że ma doskonały pomysł.


Wreszcie Warwolves trafiają do londyńskiego ZOO i stają się dość dużą atrakcją. Chociaż jeszcze nic nie jest do końca wyjaśnione. Excalibur zastanawiają się czy aby na pewno zostali złapani wszyscy Warwolves?

Autor: Gamart

Galeria numeru

Excalibur #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.