Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #4

Excalibur #4

Excalibur #4

"Still Crazy After All These Years"

Postacie
Cytat

Woźny: "Cover? You mean with huge muscular heroic males and beautifully erotic females engaging in gratuitous violence against sinister criminal super brains and their ugly stupid chenchmen in exotic moody hi-tech subterranean bases in the eternal struggle to prevent the good being washed away in a tide of chaotic evil mayhem"

Streszczenie

Wieczorem w swoim gabinecie, Courtney Ross przygląda się fotografii na której całuje Captaina Britain. Była zakochana w Braddocku do czasu, aż ten został uznany za zmarłego. Kobieta cierpiała długo i boleśnie, ale życie musiało toczyć się dalej. W końcu została znanym bankierem. Gdy zbiera się do wyjścia zostaje zaskoczona przez Szalony Gang. Po kolei rozprawia się ze wszystkimi napastnikami i wybiegając na zewnątrz, wsiada do radiowozu, rozkazując policjantom wezwać Captaina Britain. Niestety na jej nieszczęście kierowcą okazuje się być Arcade, a jego pomocnica-android Ms. Locke strzela do kobiety z pistoletu ogłuszającego.


Następnego dnia Kitty odbiera z bankomatu pieniądze które Brian zostawił dla zespołu w banku Courtney. Idzie do sklepu odzieżowego gdzie jest już elegancko ubrana Rachel, która uznaje, że męczy się w takich ciuchach i skoro sama musi cierpieć to Shadowcat też może. Jednym ruchem ręki zmienia psionicznie ubranie koleżanki w coś bardziej krzykliwego. Podczas płacenia kasjerka zwraca dziewczyną uwagę, że pieniądze są fałszywe. Na wszystkich banknotach znajduje się podobizna Red Queen z Szalonego Gangu.


W latarni morskiej, Kurt składa właśnie przyrządy do ćwiczeń akrobatycznych. Nagle zjawia się Meggan przed którą Wagner popisuje się swoimi umiejętnościami. Oboje spadają na ziemię. Meg morfuje w żeńską wersje Nightcrawlera i prawie dochodzi między nimi do pocałunku, który zostaje przerwany przez głos przybyłego właśnie Braddocka. Dziewczyna leci przywitać ukochanego, a Wagner wypomina sobie to co przed chwila zrobił.


Na górze, Shadowcat i Ray pokazują Brianowi fałszywe pieniądze. Kitty domyśla się, że Szalony Gang porwał Courtney, a Arcade przetrzymuje ją w roli zakładnika. Poruszony tą informacją Brian rusza na pomoc swojej dawnej ukochanej, ale zostaje telekinetycznie zatrzymany przez Phoenix, która jest poirytowana jego zachowaniem i każe mu w końcu zacząć działać zespołowo. Excalibur dokładnie przyglądają się banknotom. Na każdym z nich znajduje się scena z torturowaną w jakiś sposób Ross, a na odwrocie ten sam budynek.


W starym magazynie, który naprawdę jest nowym Murderworldem Arcade'a, Courtney budzi się ubrana w strój króliczka z Playboya i przywiązana jest do wózka inwalidzkiego. Patrzy na znajdujące się w pomieszczeniu monitory i widzi jak na scenie mężczyzna ubrany tak jak ona, zostaje zgnieciony przez ogromną stopę. Arcade tłumaczy kobiecie, że ten człowiek był mało śmieszny, po czym wypycha Courtney na tę samą scenę. Wystraszona Ross zaczyna opowiadać dowcipy.


W tym samym czasie pociąg wiozący Moirę MacTaggart i Callisto w roli jej ochroniarza wpada w portal Widgeta który poszukuje swoich przyjaciół.


Z powrotem w Murderworld, znudzony Arcade czeka na przybycie Excalibur. Nagle zauważa, że Locke robi coś czego nie powinna robić... śmieje się oglądając występ Courtney.


Na zewnątrz magazynu, Szalony Gang również oczekuje przybycia Excalibur. Wściekły Britain psuje element zaskoczenia, atakując Gang. Pyta się gdzie jest Courtney, a wtedy Tweedle-Dope przyczepia mu do pleców jakieś urządzenie, które zmienia ich ciałami. Dope przyczepia podobne urządzenia Meggan i Nightcrawlerowi którzy zmieniają się ciałami z resztą Szalonego Gangu. Kitty ucieka fazując przez ściany, a Phoenix słyszy nagle w głowie płacz swojego brata Nathana i zostaje zaskoczona przez Tweedle-Dope. Nie zmienią się jednak ciałami z Executioner, ale się z nią scala.


Arcade z Ms. Locke obserwuje wydarzenia dziejące się na zewnątrz. Zauważa brak Shadowcat i każe swojej pomocnicy ją odszukać. Uruchamiając zapadnie wysyła Courtney Ross w inną część Murderworld, po czym przełączając się na monitory zwraca się do schowanej za filarem Kitty, że i tak zdobędzie jej ciało.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Excalibur #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.