Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #5

Excalibur #5

Excalibur #5

" Send in the Clowns "

Postacie
Cytat

Kremowy Placek: "Alas alack poor Horace. Too creamy to live, too fresh to die! Oh... the humanity!"

Streszczenie

Courtney Ross pojawia się właśnie w nieznanej jeszcze części Murderworld, ubrana w błękitną sukienkę. Jest otoczona przez członków Szalonego Gangu, a stojący nieopodal członkowie Excalibur nawet nie próbują jej pomóc. Kobieta nie wie, że bohaterowie zmienili się ciałami z Gangiem [poprzedni numer-dop. Gamart]. Brian w ciele Tweedle-Dope próbuje jej wszystko wytłumaczyć, ale Nightcrawler każe mu się nie trudzić, ponieważ ona i tak nie uwierzy.

Fałszywy Excalibur atakuje i bohaterowie razem z Courtney muszą salwować się ucieczką.


W tym czasie w sterowni Arcade skarży się Ms. Locke, że chociaż w końcu dopadł Britaina i jego przyjaciół to torturowanie ich go nudzi. W tej samej chwili przez główną konsole sterowniczą fazuje Shadowcat, mówiąc, że pomoże rozkręcić zabawę, po czym wciąga zaskoczonego przeciwnika do Murderworld, a Lockheed zajmuje się pomocnikami Arcade'a.


W innej części Murderworld, Courtney Ross uciekając przed Phoenix/Excutioner barykaduje się w Kościele. Po chwili z krzykiem wbiega tam Arcade którego Kitty zostawiła niedaleko oszalałej Rachel. Nagle przez sufit wpada Meggan, która ogłusza Phoenix. Szczęście Courtney nie trwa jednak długo, ponieważ zaczyna ją dusić fałszywy Nightcrawler.


Tymczasem Kitty siedząc w samym sercu systemu, instaluje program który napisała razem z Cypherem po tym jak została uwięziona w Murderworld razem z Colossusem [Unxanny X-Men #199-dop. Gamart]. Ma on zmienić Świat Mordu w coś w stylu placu zabaw, gdzie będzie większa szansa na przeżycie. Gdy fazuje przez ściany, trafia na uzbrojonego już Arcade który jest wściekły ponieważ nie może jej trafić


Fałszywy Nightcrawler przywiązał właśnie Courtney do linii montażowej. Dziewczyna nie rozumie czemu Kurt tak się zachowuje i w jaki sposób stracił niemiecki akcent. W tej chwili pojawia się prawdziwy Wagner (w ciele członka Szalonego Gangu) który zaczyna walczyć na miecze z przeciwnikiem. Ross w końcu zaczyna rozumieć, że Excalibur zmienili się ciałami z Szalonym Gangiem. Obaj mężczyźni są tak zajęci walką, że zapominają o Courtney która zaraz zostanie przecięta przez piłe. Na szczęście w ostatniej chwili ratuje ją... Arcade, który w zamian otrzymuje cios w twarz. Niestety kobieta wywraca się na rozrzuconych kulkach i wpada na startującą właśnie rakietę [nie ja projektowałem Murderworld :)-dop. Gamart]


W pokoju kontrolnym Lockheed swoim ogniem, zmusza strażnika do ucieczki. Poirytowana Ms. Locke uwodzicielsko woła małego smoka.


Courtney lecąc na rakiecie trafia na Tweedle-Dope który kontroluje ciało Braddocka. Zostaje ocalona przez prawdziwego Britaina, ale wypadając z pojazdu, wpada do czarnej dziury, po czym... trafia na scenę, gdzie daje właśnie występ zespół Cat Lighting, a na widowni siedzą kremowe placki (efekt działania programu Shadowcat). Właśnie wtedy przez sufit wpadają Brian i Tweedle. Braddock ściąga ze swoich placów, urządzenie które służyło do zamiany ciał, po czym obaj uderzają w przerażone placki. Po chwili dołączają do nich inni walczący członkowie Excalibur i Arcade.


Courtney trafia na Briana który daje jej urządzenie służące do zmiany ciał, po czym zostaje zaatakowany przez swoje własne. Pojawia się Shadowcat która każe Ross pomóc reszcie zespołu odzyskać swoje oryginalne ciała. Sama nie może tego zrobić, gdyż jej szwankujące moce mogą zniszczyć mechanizm. Meggan znajduje się najbliżej kobiety, więc to ona pierwsza staje się sobą i natychmiast wyładowuje swoją złaść na przeciwniku.

Ross udaje się uratować reszte Excalibura, lecz założenie urządzenia na plecy Rachel nie daje żadnych efektów. Kitty ratuje Courtney przed atakiem Phoenix, po czym fazuje w jej ciało i daje przyjaciółce skorzystać ze swojego umysłu. Ray uwalnia swoją kosmiczna moc i na powrót staje się sobą.

Policja zajmuje się przestępcami. Rachel jest zła na Katherine gdyż ta pomagając jej mogła usmażyć swój mózg. Kitty mówi, że kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje, po czym idzie zganić Lockheeda, który uległ wdziękom Locke i pozwolił jej uciec. Captain Britain czule zajmuje się Courtney co denerwuje Meggan.


Pare dni później, Courtney Ross szczęśliwa tańczy w swoim apartamencie, ponieważ ma randkę z Brianem. W pewnym momencie zauważa uchylone drzwi i w pokoju pojawia się łudząco do nie podobna kobieta - Opal Lun Sat-Yr9. Nagle całe pomieszczenie rozbłyska bardzo jasnym światłem.


Wewnątrz Flying Finish Pub w Londynie, Brian i Kurt rozmawiają o życiu uczuciowym tego pierwszego. Braddock mówi przyjacielowi, że Courtney jest bardziej niezależna w przeciwieństwie do Meggan która rozpaczliwie go potrzebuje, po czym bierze bukiet róż i odlatuje. Obserwujący go Wagner powtarza w myślach, że Braddock powinien być ostrożny, bo prędzej czy później będzie musiał zająć się konsekwencjami swoich decyzji.

Britain wchodzi do apartamentu Courtney. Spotyka Ross która namiętnie go całuje. Brian upuszcza na ziemię bukiet róż w miejsce gdzie znajduje się wypalony kształt przypominający ludzkie ciało.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Excalibur #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.