Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #82

Excalibur #82

Excalibur #82

"Lifesigns: The Light of Tainted Dawn"

Postacie
Cytat

Warpath: "Heh, just thought we'd ask."
Havok: "Kids!"

Streszczenie

Przed Douglockiem, Forge'm, Cannonballem i Wolfsbane staje Shinar oznajmiając, iż rozpoczyna się wiek Falangi. Babel wezwie gwiezdne imperium stworzone przez ewolucyjnych następców rasy, z której wywodził się Warlock. Doulock zaś przysłużył się Falandze, nie podejrzewając iż od początku był jedynie marionetką i spełnił swe zadanie. Zakodowany rozkaz sprawił, iż przywiódł tu Forge'a. Wkrótce Falanga przybędzie z gwiazd na Ziemię i zmieni jej oblicze na zawsze. Cannonball podejmuje jedyną słuszną decyzję. Widząc mieszkańców miasteczka, którzy nie zostali jeszcze zasymilowani rusza im na pomoc. W locie niszczy macki Falangi, krzycząc do ludzi aby uciekali. Na pomoc rusza mu Wolfsbane, lecz homo sapiens zachowują się apatycznie, nie reagując na ich słowa. Zaskoczoną Rahne powala Douglock mówiąc iż stanie się to, co powinno być zrobione. Douglock klęka przed Shinarem, prosząc aby przebaczył mu jego ucieczkę, lecz ten zadaje mu cios mówiąc iż spełnił już swe zadanie. Jedyną rolą jaka pozostała mu do odegrania w Falandze, jest byciem częścią konstrukcji Babel. Nakazuje wrzucić go do konstrukcji i ponownie zasymilować, a także przyśpieszyć wchłanianie ludzi, aby Babel mogła sięgnąć jak najszybciej gwiazd.


W Normandii Havok zastanawia się nad przewrotnością losu. Wszystkie x-grupy stają w obronie ludzkiego życia, zaś w podzięce dostają jedynie kolejne plany jak zniszczyć homo superior. Tak było z Falangą, którą tworzono z myślą o stworzeniu generacji żywych sentineli zaś w efekcie przerosła ona plany twórców i zagroziła pochłonięciem całego życia na Ziemi. Rozmyślania Alexa przerywają podchodzący doń Shatterstar i Warpath. Shatty żąda odpowiedzi, czemu nic nie robią, gdy całemu światu grozi zagłada. Havok cierpliwie tłumaczy iż są odwodem, pozostawionym z myślą o wsparciu pozostałych. Shatterstar nie może jednak pojąć, czemu w tak ciężkich chwilach są bezczynni. Havok przypomina, iż w tej chwili jednocześnie Falangę atakują trzy grupy: Banshee i White Queen walczący o ocalenie młodych mutantów, Wolverine i Summersowie walczący z Langiem oraz grupa posłana do Babel. Ta ostatnia misja wymaga dyskrecji, a nie kowbojskich popisów, stąd też nadgorliwi pozostali w odwodzie. Po tych wyjaśnieniach Warpath odchodzi z wściekłym Shatterstarem.


Shinar prowadzi Forge'a do miejsca, w którym wyrastają nowe człony Falangi. Oznajmia, iż jako jedyny może dzięki swemu mutacyjnemu darowi zobaczyć ich matematyczną doskonałość, dlatego też pragnie powierzyć je mu w opiekę. Forge protestuje, mówiąc iż rozwój Falangi wymaże inne istnienia na ziemi, lecz Shinar prostuje mówiąc iż w ten sposób rodzi się nowe życie. Shinar wskazując na przypominające jaja odrosty, mówi iż Forge wie dobrze, że rozwijająca się w postępie geometrycznym Falanga będzie ostatecznym zwycięzcą. Jaja dostarczają energii, której poziom w chwili obecnej jest niewystarczający do dalszego rozwoju technoorganizmu. Zadaniem Forge'a będzie wykorzystanie mutacyjnych mocy aby rozwiązać ten problem. W oczach Indianina Shinar wyczytuje, iż pragnie on pomóc Falandze i już szuka rozwiązania.


Wewnątrz Babel Sam i Rahne usiłują uwolnić się z asymilujących ich zwojów technoorganizmu. Douglock nakazuje im przestać, wyjaśniając że cały czas udawał bowiem zamierza zniszczyć Babel. Falanga nie jest w stanie zasymilować mutantów, zaś on mógł im przekazać transmodalnego wirusa jedynie na krótką chwilę. Teraz jeśli przedostaną się do szczytu Babel ich mutacyjne engramy zniszczą konstrukcję uniemożliwiając wysłanie sygnału w kosmos. Cannonball oznajmia, iż nie pozwoli uczynić tego Douglockowi samemu. Jeśli ma się udać, muszą działać jako grupa. Douglock po chwili wahania przystaje na takie rozwiązanie.


Niesiony magnetyczną mocą w stronę Babel podążą pojazd z Polaris, Daytripper, Siryn, Boomer, Rictorem, Shadowcat i Nightcrawlerem na pokładzie. Wiedzą że zbliżają się do Falangi, lecz wciąż nie udało im się jej namierzyć. Tabitha rozmawia z Kitty, która wyznaje jak bardzo wstrząsnął nią powrót Douga, zwłaszcza teraz, po śmierci Ilyany. Radar namierza Falangę, lecz mutanci nie mogą jej dostrzec. Nie wiedzą iż pod pojazdem technorganizm przesuwa się asymilując kolejne drzewa i ukrywając pod ich postacią. Kurt stwierdza, iż działająca logicznie Falanga zapewne czeka na ich przybycie, więc muszą uderzyć. Gdy tylko pojazd ląduje następuje atak.


Shinar wyczuwa iż rozpoczął się atak na Babel i stwierdza, iż musi ruszyć go odeprzeć. Pyta Forge'a badającego przekaźniki energii, jak szybko zdoła im pomóc. Ten przeklina, czując iż jest manipulowany i kuszony możliwością zostania dawcą życia.


Przez Babel przebiega energia, gdy przygotowuje się ona do przesłania transmisji. DOug stwierdza, że moga ją zakłócić i skierować w inną stronę, lecz potrzebna będzie do tego energia życiowa jednej osoby, bowiem mieszkańcy wioski zostali użyci do stworzenia konstruktu i przygotowania transmisji. Cannoball zgłasza się na ochotnika.


Przed Polaris i Shadowcat pędzących w stronę Babel z Falangi wyrasta Shinar. Powala kobiety, oznajmiając iż wybiła godzina w której technoorganizm zstąpi z gwiazd pochłaniając planetę. Na szczycie wieży Douglock oznajmia, iż nie pozwoli Samowi zginąć, bowiem z posiadanych wspomnień Douglasa Ramseya wie, iż on by tak postąpił. Poświęca swą energię życiową, zaś przerażona Rahne widzi iż tracą go znowu.


Nightcrawler odnajduje Forge'a, kóry wyjaśnia iż poprzez jego mechaniczne kończyny Falanga wywarła na niego wpływ i zmusza go do korzystania z mutacyjnych mocy, a on wbrew sobie rozwija przekaźniki energii. Nie ma sił walczyć ze sobą, lecz z pomocą Kurta wpada na pomysł iż spróbuje stworzyć blokadę na przekaźnikach. Wówczas nastepuje eksplozja Babel. Technoorganizm się rozpada, a zasymilowani ludzie zostają uwolnieni. Shinar rozpada się na strzępy wykrzykując iż wszystko zostało stracone. Z prochu i pyłu wynurza się Douglock, oznajmiając iż jedynie on pozostał z technoorganizmu. Pragnie dołączyć do Excalibur.


W lesie Forge'owi udaje się zainicjować destrukcję przekaźników Falangi na całym świecie, jako że są ze sobą połączone łancuchowi. Oddychając ciężko mówi Kurtowi, iż nie jest pewien czy to on walczył ze swym człowieczeństwem, czy też to ono walczyło z nim.

Autor: Assimilated Kumos

Galeria numeru

Excalibur #82

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.