Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #10

Excalibur #10

Postacie
Streszczenie

Tower of London. Z jednej strony Hauptmann Englande, dowódca Lightning Force Trzeciej Rzeszy, z drugiej - identyczny pod względami fizycznymi Captain Britain przewodzący eXcaliburowi - jedyna rzecz stojąca między Hauptmannem a zwycięstwem... Ale nie na długo - nazistowskiej wersji Briana udaje się wypchnąć swoje drugie ja poza muzeum. Walka zaczyna się toczyć w powietrzu, a prawdziwy Brian odmawia poddania się. Na ziemi toczy się dyskusja między Nightcrawlerem a Meggan, która ostrzega go przed nadmierną pewnością zwycięstwa, jednak alternatywny Wagner wydaje się mieć rację, gdyż Hauptmann niemal bez wysiłku uzyskuje przewagę nad Captainem.

 

Tymczasem, alternatywnym Moirze i Callisto udało się uciec i wziąć jedną z żołnierzy za zakładniczkę, kiedy zbliżają się do odrzutowca, zostają obrzucone kamieniami i ich jeńcowi udaje się dać nogę - nie na długo jednak, gdyż po chwili Callisto ją odnajduje i prowadzi do Moiry, która wymienia ogień z brytyjskimi policjantami.


Hauptmann już świętuje swoje zwycięstwo, ale jak się okazuje, za wcześnie na radość, gdyż Brian nadal jakoś się trzyma i z wielką siłą ciska Hauptmannem, którego ciało uderza o mur i powoduje następny grad kamieni. Jeden z nich spada prosto na chłopca-jaszczurkę, ale Brianowi udaje się go uratować. Kiedy odstawia chłopca w bezpieczne miejsce, alternatywna Shadowcat fazuje przez jego ciało i Brian zemdlony spada w dół - przed upadkiem "ratuje" go alternatywny Nightcrawler, który teleportuje się z nim kilkukrotnie, powodując wysiłek ponad możliwości Captaina, a następnie rzuca jego bezwładne ciało pod nogi Hauptmanna, jednakże kiedy ten ma zamiar zakończyć walkę na dobre, Captain budzi się i mocnym ciosem posyła go w powietrze. To samo czyni Meggan z nazistowskim Nightcrawlerem - jak się okazuje mutantka użyła mocy kameleona by udawać swoją alternatywną wersję. Meg rozprawia się również z nazistowskimi Moirą i Callisto, teraz jest w niebezpieczeństwie, gdyż alternatywna Shadowcat rzuca się na nią, ale w ostatniej chwili ratuje ją Phoenix. Rachel zastanawia tylko, dlaczego nie spotkała swojej nazistowskiej wersji.


Gdzie indziej, prawdziwa Shadowcat budzi się i widzi nad sobą nieznajomego, przystojnego mężczyznę. Prosi go, żeby mówił po ludzku, a on tłumaczy, że najwyraźniej brytyjski akcent sprawił, że go nie rozumiała. Nagle za ich plecami pojawia się twarz jaszczurki i otwiera portal, taki sam przez który przeszli wcześniej turyści [poprzedni odcinek - Tabbcia]. Mężczyzna widzi po drugiej stronie kobietę, która chce go wciągnąć przez portal, ale Kitty uniemożliwia jej to, fazując Alistaire'a przez jej dłonie, a następnie niszcząc portal. Chwilę później, Kitty i Alistair wchodzą do pomieszczenia, gdzie znajdują się członkowie eXcalibure'a i ich alternatywne wersje, a także grupa przedstawicieli władzy. Kitty rozmawia ze swoim alternatywnym ja i zauważa, że dziewczyna, choć ma mniej niż piętnaście lat, przeżyła tak wiele strasznych rzeczy, że wygląda jak stara kobieta, a zachowuje się jak zjawa. Nazistowska MacTaggert twierdzi, że jest teraz wierna w służbie Trzeciej Rzeszy [pomimo, że jest Żydówką - Tabbcia], a prawdziwa Kitty rzuca się na nią z wściekłością, by pomścić krzywdy jej wyrządzone, jednak Phoenix nie pozwala jej na to i wylatuje z Kitty z pomieszczenia. Chwilę później obie mutantki zastanawiają się, jak ktokolwiek mógł uczynić coś tak strasznego. Ray przypomina, że w swoim świecie była wyszkolona do ścigania innych mutantów. Kitty chce wyzwolić tę inną Shadowcat, ale Kurt, który nagle pojawia się w pobliżu zauważa, że to nie ich świat i nie ich sprawa. Wkrótce nazistowskie wersje mutantów wrócą do siebie, gdyż ich naukowcy jak się wydaje potrafią włączać portale pomiędzy wymiarami. Kitty prosi, by Rachel podrzuciła ją na chwilę do domu, a w czasie lotu Ray stara się wytłumaczyć koleżance, że niekiedy wybory są trudne, a zwycięstwa niepełne.


Dziewczęta nie są świadome, że obserwuje je Courtney Ross, która nie może się doczekać by moc Phoenix i Shadowcat należała do niej...

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Excalibur #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.