Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #3

Excalibur #3

Excalibur #3

"Moving Day"

Postacie
Cytat

Phoenix: "Hi! I'm Phoenix. Guess what I do."
Juggernaut: "Oh, NO!"
Phoenix: "Oh, YES!"

Streszczenie

Brytyjskie superwięzienie w Crossmoor, szefowa tutejszej mafii – Vixen, razem ze swoją strażą, przechodzi przez kolejne poziomy budynku. Napawa się tym, że infiltracja takiego więzienia jest dla nie, aż tak łatwa. Nagle zostaje otoczona przez policje. Zaczyna podejrzewać iż w jej grupie znajduje się zdrajca. Policja próbuje walczyć, ale przestępcy uciekają do podziemi więzienia. Tam natykają się na unieruchomionego Caina Marko. Vixen proponuje Juggernautowi, że mogą pomóc sobie nawzajem. Olbrzym przystaje na tę propozycje.


Cain rozwala ściany i wychodzi na zewnątrz kompleksu, gdzie z łatwością niszczy wojskowe czołgi. Wtedy pojawia się Captain Britain który uderza Marko w twarz. Na kolosie nie robi to jednak wrażenia i jednym ciosem posyła Briana parenaście metrów przed siebie. Rachel oferuje mu swoją pomoc, ale on odmawia po czym znów naciera na Juggernauta.


Kitty i Lockhed siedzą na drodze, czekając na zbiegłych więźniów którzy ukradli jeden z samochodów. Gdy widzi pojazd, staje na środku drogi i fazując przez samochód używa na pojeździe swojej mocy, przez co przeciwnicy lądują na drodze. Niezłomni złoczyńcy zaczynają strzelać do Kitty i w końcu Lockheed przysmaża ich swoim ogniem. Shadowcat prosi uciekinierów o pomoc w dowiezieniu ich do więzienia, gdyż sama jeszcze nie umie prowadzić. Tymczasem Nightcrawler świetnie się bawi niszcząc kolejny zastęp wrogów.


Meggan jest zajęta walką gdy nagle widzi jak Juggernaut bije jej ukochanego Briana i przekształca się w ogromną, umięśnioną kobietę. Jest gotowa do walki, gdy nagle Kitty fazuje razem z nią przez Caina, a Rachel telepatycznie pokonuje przeciwnika [Juggernaut nie założył hełmu - dop. Gamart]


W tym samym czasie w Newcastle, jakiś dziwak szukający UFO zauważ coś na swoim skanerze. Wpada na Widget'a. Biorąc go za kosmitę mówi, że nazywa się Rupert Holloway i jest przyjacielem. Widget słysząc te słowa otwiera portal. Po drugiej stronie Rupert natrafia na kobiete bardzo podobną do Courtney Ross, która nazywa się Opal Lun Sat-Yr-9 [znana z serii Captain Britain - dop. Gamart].


Nazajutrz w latarni morskiej, Kitty kicha. Narzeka, że tu jest zimno. Razem z Kurtem zwiedza latarnie i skarży się, że pokój Braddocka jest najmilszy. Dziewczyna dalej narzeka, a reszta zespołu wnosi już ostatnie rzeczy ze starego domu. Nagle Braddock przez przypadek niszczy pudło z oprogramowaniem komputerowym Kitty. Przeprasza ją, ale dziewczyna płacząc idzie do swojego pokoju.


Cztery dni później Brian nie może zasnąć, ponieważ Kurt urządza sobie ćwiczenia akrobatyczne. Braddock jest zły, bo zabrakło już whisky w butelce którą trzyma koło łóżka. Chce iść do łazienki, ale ta jest zajęta przez Kitty. Nagle słyszy krzyk Meggan i rusz za jej głosem. Na dole widzi jakieś płonące pudła. Meg z Lockhedem chcieli, aby Shadowcat miała cieplej, lecz płomienie wymknęły się spod kontroli. Rachel wyrzuca pudła do morza. Gdy Britain pyta się czy wie co było w tych pudłach, Phoenix spokojnie odpowiada, że jego zapasy whisky. Rachel mówi przyjacielowi, że nie lubi jego nałogu. Obrażony Brian odlatuje, a zasmuconą Meggan pociesza Kurt.


Później, Shadowcat rozpakowuje swój sprzęt komputerowy, ale gdy tylko go podłącza to w całej latarnii siadają bezpieczniki. Razem z Lockheedem idzie włączyć zapasowy generator, gdy nagle w ciemnościach spotyka kobietę bardzo podobną do siebie z identycznym Lockheedem na ramieniu.


W Londynie Brian i Courtney spacerują. Braddock mówi przyjaciółce, że chciałby zrezygnować z superbohaterstwa, ale nie może gdyż raz tak zrobił i jego siostra Psylocke zginęła z X-Men w Dallas (Fall of the Mutants - dop. Gamart]. Zaczynają rozmawiać o Meggan, ale wtedy Britain słyszy głos Phoenix która każe mu wrócić do latarni morskiej. Brian mów Ross, że jest odpowiedzialny za swoich przyjaciół. Pozostawiona samotnie dziewczyna obiecuje czekać.


W domu trwa dyskusja o tym co spotkało Kitty gdy brakło prądu. W drzwiach pojawia się Brian który przeprasza Meggan i mówi, że pójdzie wszędzie tam gdzie oni zdecydują się pójść. Kurt mówi, aby dali szanse swojej nowej przyjaźni. Wszyscy członkowie Excalibura zgadzają się.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Excalibur #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.