Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #7

Excalibur #7

Excalibur #7

"Goblin Morn!"

Postacie
Cytat

Captain Britain: "May I have this dance?"
Shadowcat: "Do I have a choince?"

Streszczenie

[numer jest częścią crossoveru "Inferno", ale rozgrywa się poza główną linią]


Crotus, służący N'Astariha, przemierza ulice zmienionego Nowego Jorku. Jest zły, że jego mistrz skorzystał z jego usług, ale go nie wynagrodził. Demon postanowił zabrać dla siebie księgę Belasco, która i tak już straciła znaczenie dla N'Astriha. Przechodząc koło sklepu z akcesoriami ślubnymi, Crotus natrafia na Rachel. Śmieje się ze swojego mistrza, gdyż tamten poświęcił tak dużo, żeby przeciągnąć na swoją stronę Goblin Queen i uzyskać małą część jej kosmicznych mocy Phoenix, podczas gdy, Crotus przypadkowo trafia na Rachel która posiada pełną moc. Małego demona nie obchodzi to w jaki sposób Ray stała się manekinem. Widząc w tej sytuacji korzyść dla siebie, zaczyna szukać w księdze zaklęcia które da mu dostęp do mocy Phoenix.


W kinie właśnie leci film z Brianem Braddockiem i Katherine Pryde. Dziewczyna próbuje przemówić do swojego przyjaciela, ale on beznamiętnie wypełnia rozkazy i strzela w stronę Shadowcat, która fazując zaczyna walczyć z Britainem wręcz. Nauki Wolverine'a dają o sobie znać i dziewczyna zdobywa przewagę, ale zapomina, że walczy z przyjacielem i prawie go zabija. Gdy oboje zaczynają odzyskiwać świadomość, zmienia się sceneria i Brian staje się potworem przypominającym Freddy'ego Kruegera i Jasona z "Piątku 13", a Kitty cheerlederką.


W innym miejscu, demoniczna śmieciarka połyka właśnie Nightcrawlera. Kurt spotyka w środku pojazdu innych ludzi, którzy biorą go za kolejnego demona i zaczynają bić. Wagner zaczyna się bronić, co doprowadza samochód do wymiotów, dzięki czemu więźniowie są wolni.


W filmie, przerażona Shadowcat ucieka przez ciemne korytarza Szkoły Średniej Xaviera. Z jednej ze szkolnych szafek dobiega jakiś głos. Gdy Kitty ją otwiera, trafia na Douga Ramsey'a który każe jej schować się gdzieś indziej. Pojawia się dozorca którym jest Brian, stylizowany na Freddy'ego. Atakuje Katharine swoimi szponami, ale ranna dziewczyna ucieka.


Nightcrawler, siedząc na jednym z budynków, ocenia sytuacje. Nie wie gdzie podziała się reszta Excalibur, a Nowy Jork został zmieniony przez demony. Nagle jego przemyślenia przerywa kamienny posąg. Wyjaśnia zdziwionemu Niemcowi, że on nie atakuje miasta, gdyż nie jest jakimś tam demonem, lecz gargulcem. Nagle Wagner rusza na pomoc kobiecie atakowanej przez manekiny, która wyjaśnia mu, że w miejscu gdzie pracuje, manekiny ożyły i atakują klientów. W sklepie Kurt razem z kosmicznymi żołnierzami zaczyna niszczyć manekiny.


Kitty dociera do końca korytarza i trafia do pokoju w którym jej przyjaciele z X-Men są związani łańcuchami i przyczepieni do sufitu, a pośrodku stoją Brian i Goblin Princess. Kitty postanawia walczyć i nagle na jej lewym ramieniu pojawia się kawałek srebrnej zbroi. Zaskoczona Meggan szybko zmienia scenerie. Teraz Shadowcat ubrana w piękną suknie tańczy razem z Braddockiem. Tańczą coraz szybciej i szybciej, a wszystkiemu przygląda się zadowolona Meggan.


W innym miejscu, Wagner, niszcząc kolejnego przeciwnika, zauważa manekina w stroju Phoenix, orientuje się, że Ray padła ofiarą zmiany ciał. Próbuje uciec z ciałem przyjaciółki, ale inne manekiny mu nie pozwalają. Nagle ktoś pomaga mu się uwolnić. To gargulec który przyszedł Nightcrawlerowi z przyjacielską pomocą.


Coraz szybciej tańcząca Kitty, myśli jak wydostać się z tej pułapki. Nagle Britain zaczyna się pocić i słabnąc nie może dłużej utrzymać zabójczego tempa. Wściekła Goblin Princess dusi Braddocka łańcuchem i po raz kolejny zmienia scenerie


Tymczasem Crotus przygotował ślubna uroczystość dzięki której chce zdobyć moc Phoenix. Inny demon zaczyna czytać zaklęcia z księgi Belasco. Transfer mocy zaczyna się.


Meggan i Brian znajdują się w zamku Goblin Princess. Nagle pojawia się już w pełni opancerzona Shadowcat z mieczem dusz w ręku. Zastanawia się czy to część filmu, czy coś stało się Illyanie. Tnie atakującego Britaina mieczem tym samym ściągając z niego zaklęcie. Goblin Princess jest dużo potężniejszym wrogiem. Przekształca Kitty w kociopodobna istotę, ale nagle zaczyna słabnąć. Teraz Shadowcat atakuje ją mieczem dusz, dzięki czemu obie kobiety wracaja do swoich normalnych kształtów.


Ceremonię Crotusa przerywa Kurt, który nokautuje "duchownego" i zabiera księgę. Rzuca nią w uwięzioną Rachel. To samo ze znalezionym wcześniej ciałem dziewczyny robi gargulec. Phoenix powoduje ogromny wybuch i znowu staje się sobą. Po wszystkim smutny Nightcrawler znajduje kamienne szczątki swojego przyjaciela, a w jakiejś alejce, Crotus próbuje odszukać swojego mistrza.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Excalibur #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.