Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #1

Excalibur #1

Excalibur #1

"Warwolves of London"

Postacie
Cytat

Nightcrawler: "Meggan, dear girl, a gentleman prefers some privacy in his bath!"
Meggan: "Oh, how strange, on Dynasty, Joan Collins never seems to mind being interrupied in her bubble-bath"
Nightcrawler: "Unlike you, She doesn't have a very big, very powerful, very hot-tempered boy-friend."

Streszczenie

Jezioro Demona. W jednym z opuszczonych magazynów istota zwana Tweedle-Dope siedząc na stercie rupieci miesza w jakimś metalowym hełmie miksture złożoną ze różnych śmieci i zniszczonego radia. Widząc, że z przedmiotem nic się nie dzieje, Tweedle wyrzuca go i odchodzi, patrząc jeszcze na plakat ze zdjęciem Szalonego Gangu do którego on sam należy. Pozostawiony hełm nagle otwiera oczy.

Tymczasem w Londynie tajemnicze istoty, Warwolves, przyglądają się jak Excalibur pomagają policji uratować przetrzymywanych zakładników. Po rozmowie z policjantem Kitty i Rachel fazują przez dach do środka budynku. Gdy dziewczyny znikają, stróż prawa zostaje zaatakowany przez jednego z Warwolves, który demonstruje swoje moce wysysając wnętrzności policjanta. Pozostała tylko skóra którą zakłada na siebie wyraźnie uszczęśliwiony napastnik.


W tym samym czasie wewnątrz budynku Phoenix przeżywa właśnie bolesny, psychiczny wstrząs. Kitty chowa nieprzytomną koleżankę do jakiegoś schowka, ale przestępcy którzy słyszeli krzyk Ray szybko ją odnajdują. Shadowcat postanawia improwizować i nakładając na siebie znalezione, białe płótno, próbuje przestraszyć napastników udając ducha. Na zewnątrz Captain Britain słyszy wystrzały i rzuca się na pomoc przyjaciółką. W tym czasie Rachel zdążyła już dojść do siebie i używając telekinezy rozkłada przestępców na łopatki. Zanim policjanci razem z Brianem docierają na miejsce dziewczyny mają już wszystko pod kontrolą. Nigel Frobisher, jeden z zakładników próbuje flirtować z Phoenix, ale Braddock każe mu odejść. Rachel wyjaśnia przyjaciołom, że to co czuła podczas akcji było psychicznym wrzaskiem kogoś umierającego.


Później. Warwolves korzystając ze skóry policjanta zdobywają kolejne przebrania, a w Merlin Mews [mieszkanie członków Excalibur - dop.Gamart], Ray przeżywa kolejny mentalny atak. Znowu czuje psychiczny wrzask ofiar Warwolves.


Kilka dni później Kitty w swoim pokoju, płacząc, wspomina zmarłych X-Men i Douga Ramsey'a [Fall of the Mutants - dop.Gamart]. Jej rozmyślania przerywa Brian który zaprasza ją do miasta. On ma jakieś sprawy do załatwienia w banku, a Rachel wybiera się do kina. Kitty odmawia, ponieważ woli zostać i zajmować się jakimś tajemniczym projektem.


Meggan zabiera Kurta do latarni morskiej, która ma być nową bazą Excalibur, przy okazji oboje flirtują ze sobą. Wagner schodzi na dół, żeby zobaczyć piwnice. Otwiera drzwi i nagle trafia do innego wymiaru, otoczony przez wiele dziwnych stworzeń. Gdy nieznajomi atakują, Nightcrawler teleportuje się do kuchni i ostrzega Meg przed stworzeniami które przed chwilą zobaczył, ale kiedy oboje schodzą do piwnicy, nie znajdują w niej niczego.


Tymczasem w Londynie Phoenix czeka w banku na Braddocka, przy okazji telepatycznie rozmawia z Kurtem i Meggan. Nigel Frobisher znowu ją zauważa i po raz kolejny próbuje ją poderwać. Rachel używa telepatii, żeby odstraszyć natręta. W innym pokoju Brian spotyka się z Courtney Ross, swoją koleżanką z czasów szkolnych która teraz pracuje w banku.


W Merlin Mews, Kitty właśnie skończyła projekt nad którym pracowała. Jest to urządzenie które naśladuje i wzmacnia wzorzec energetyczny Rachel. Ubierając się w kostium Phoenix wyrusza na poszukiwania Warwolves. Meggan i Nightcrawler przyjeżdżają z powrotem do Merlin Mews. Meg przynosi kakao Kurtowi, który właśnie bierze kąpiel. Dziwi ją zachowanie zawstydzonego Wagnera.


Później. Kurt przechadza się po domu, trafiając na notatki Kitty zawiązane m.in. z Cerebro. Gdy widzi na jednym z monitorów dwa sygnały lokalizujące Phoenix, przewidując niebezpieczeństwo, natychmiast kontaktuje się z Ray i mówi jej co zrobiła Shadowcat. Phoenix od razu rusza na pomoc koleżance przy okazji kontaktując się z nią telepatycznie.


Przy Kitty pojawiają się właśnie Warwolves. Dziewczyna próbuje się fazować, ale przeciwnicy ogłuszają ją. W tym momencie pojawia się reszta Excalibur. Niestety Warwolves zbiegli z Shadowcat w roli jeńca.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Excalibur #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.