Avalon » Serie komiksowe » Excalibur » Excalibur #71

Excalibur #71

Postacie
Cytat

Cable: "He's being set up, as sure as my name is Cable."
Professor: "Technically, you name is Nathaniel Day Spring Askani."

Streszczenie

Na skalistym wybrzeżu wyspy Muir Nighcrawler walczy ze Spoorem, który skorzystał z zaciemnienia spodowanego przez Magneto i uciekł z więzienia, w kórym był przetrzymywany po przesłuchaniu go przez X-Factor. Spoor wykrzykuje, aby Kurt przejrzał i dołączył do Acolytes jak Colossus. Chełpi się tym, że zabijał dzieci w szpitalu a więzienie nie jest dlań żadną karą. Kurt bije go, orientując się iż ma ochotę go zabić. Ogłusza, go gdy pojawiają się Phoenix i Shadowcat. Razem zabierają go do kompleksu na wyspie, mając dość mutanta który nie przejmuje się żyjącymi. To ostatni z uciekinierów z więzienia Moiry. Ta oznajmia, iż sąd zdecyduje co z nim dalej się stanie, bowiem ona nie zamierza stosować żadnej terapii. Nauczyła się już po lekcji z Magneto, iż każdy ma prawo do własnego wyboru. Wówczas nad nimi pojawia się blackbird, z którego wysiadają Cyclops, Marvel Girl i Profesor. Xavier mówi iż uprzedziłby o swej wizycie, wolał jednak aby nikt nie podsłuchał tego co planują. Plan ten opiera się na szczególnym udziale Kitty.


Shadowcat jest oburzona. Okazuje się, iż Xavier ma zamiar wyleczyć ranę Colossusa, przez którą nie może on powrócić do ludzkiej postaci [odniesioną w Uncanny Annual #17]. W tym celu, Kitty ma umówić się z nim na spotkanie, które będzie pułapką dzięki której Charles go obezwładni. Xavier stwierdza, iż w po ozdrowieniu ma nadzieję że Piotr powróci do X-Men, aby móc uleczyć ranę jego duszy. Shadowcat nie podoba się ten plan. Xavier musi długo ją przekonywać, iż czyni to wszystko dla dobra Piotra, aż wreszcie prosi ją aby zgodziła się mu pomóc.


Wkrótce na Avalon dociera zniekształcony sygnał, w kórym Kitty prosi Colossusa o przybycie na wyspę Muir, gdzie będzie go oczekiwała. Zamierza bowiem dołączyć do Acolytes. Exodus wietrzy podstęp, lecz Piotr stwierdza iż Kitty nigdy by go nie zdradziła. Za zgodą Exodusa zamierza udać się na wyspę Muir. Amelia telepatycznie zwraca się do przywódcy Acolytes, iż nie może ufać X-Men. Exodus tą samą drogą wyjaśnia jej, iż ostatnią więzią łączącą Colossusa z dawnym życiem jest Shadowcat. Dopóki jej nie zerwie pomimo swej cierpiącej duszy nie stanie się Akolitą. Exodus daje Piotrowi jedną godzinę, nakazując potem sprowadzić Amelii Colossusa żywego bądź martwego.


Na wyspie Muir Shadowcat czuje obrzydzenie do siebie po zdradzie, której właśnie dokonała. Rachel pociesza ją, mówiąc iż wszyscy się boją. Tego co będzie jeśli Colossus pomimo wyleczenia duszy nie zmieni swej decyzji. Tymczasem w Camp Verde kierunek lotu Colossusa namierzył Cable. Ma on do wyrównania rachunki z Acolytes, bowiem dopiero teraz pozbierał się po tym co Magneto uczynił na Avalonie z jego ciałem. Nakazuje Profesorowi przesłać się tak blisko Muir jak tylko to możliwe.


W sali ćwiczeń na wyspie Muir Kurt i Scott rozmawiają o Moirze, która tak wiele uczyniła dla homo superior nie będąc jedną z nich. Wspominają Proteusa, a wreszcie Cyclops pyta jak wygląda w tej chwili status Excalibur. Kurt oznajmia, iż grupa praktycznie przestała istnieć, bowiem tworzy ją obecnie jedynie trójka dawnych X-Men. Captain Britain zaginął w strumieniu czasowym, Cerise powróciła do Shi'ar, Meggan znajduje się w katatonii, odeszli także Kylun i Micromax. Scott zapewnia go, że wielokrotnie w przeszłości sądził iż X-Men bądź X-Factor rozpadają się, lecz okazywało się że jest wprost przeciwnie.


Na perymetrze przybycia Colossusa wypatruje Rachel, zastanawiając się czy Kurt obawia się jej od czasu wyprawy w przyszłość, w której utracili Briana [Ecalibur #66-68]. Zbliża się do niej Jean, lecz Rachel nie ma ochoty na rozmowę z kimś kto jednocześnie jest i nie jest jej matką. Jean oznajmia jej iż po jej zmarchwystaniu pojawiła się dość dobra szansa, aby Rachel miała okazję się narodzić w tej rzeczywistości, a jak mówi w zaufaniu wkrótce ta szansa stanie się jeszcze bardziej realna. Rachel początkowo nie pojmuje, w jaki sposób ona i Scott mogliby mieć dzieci, aż jasne staje się co Jean chce jej powiedzieć. Cieszy się z planu Jean, mówiąc aby matka ruszyła zdobyć Scotta. Wowczas kontaktuje się z nimi Xavier uprzedzając, iż zbliża się Colossus.


Kitty oczekuje jego przybycia, w w ukryciu czeka reszta X-Men i Excalibur. Jean prosi Charlesa aby uważał, bowiem wciąż jest osłabiony po użyciu egzoszkieletu. Pojawia się teleportowany Colossus w stroju Acolytes. Oznajmia, iż cieszy się że Katia doszła tych samych wniosków co on, iż ludzie muszą zacząć płacić za zbrodnie, takie jak ta popełniona na jego rodzicach.


Po drugiej stronie wyspy wspina się Cable przybyły w poszukiwaiu Acolytes. Profesor ostrzega go przed bardzo potężną skądś mu znaną siłą psychiczną a Nathan zostaje pochwycony przez Phoenix. Profesor rozpoznaje jej wzór energii, a Nathan zostaje mocno zaskoczony gdy dowiaduje się, iż stojąca przed nim dziewczyna nazywa się Rachel Summers.


Colossus rozmawia z Kitty, mówiąc jej iż jasne stało się dlań że droga Xaviera donikąd nie prowadzi. To Magneto jest prawdziwym zbawcą, bowiem nie dopuszcza do tragedii mutantów. W trakcie tej rozmowy Xavier domaga się od Jean, aby obezwładniła Piotra telepatycznie. Marvel Girl stwierdza, iż jest zbyt wcześnie aby to uczynić. Kitty oznajmia Colossusowi iż nie zamierza z nim odejść, lecz nie może go także jeszcze wypuścić. Piotr orientuje się iż został wrobiony i chwyta Kitty, lecz Nightcrawle teleportuje się za jego plecy i obezwładnia go jednym z urządzeń Moiry. Kitty kryje twarz w dłoniach wiedząc iż zdradziła mężczyznę, kórego niegdyś kochała.


Cable zaczyna walczyć z Phoenix, która nie chce mu pozwolić aby zaatakował Colossusa. Dayspring nie słucha ostrzeżeń Profesora, iż stanął na wprost Phoenix i otwiera ogień z karabimu. Na Rachel nie robi to wrażenia, tym bardziej iż ku zdziwieniu Dayspringa słyszy ona jego rozmowę z Profesorem odbywającą się przez jego wewnątrzne łącza. Jak zauważa Phoenix, jest nieprzewidywalna.


Obezwładniony Colossus znajduje się wewnątrz kompleksu. X-Men rozpoczynają pomoc mu od uleczenia rany głowy odniesionej niedawno. Cyclops używa swego promienia jak skalpela, lecz Moira uprzedza iż na wyspie pojawiła się Voight. Nighcrawler teleportuje się, aby stawić jej czoła.


Skan Profesora wykazuje, iż Rachel podobnie jak Cable jest niestabilnością czasoprzestrzenną. Prócz tego nosi w sobie coś więcej. Rachel zwraca się nagle doń znajomym dlań głosem założycielki jego zakonu, prosząc aby syn Askani odnalazł ją i jej pomógł. Chwilę później Rachel ogłusza go telepatycznie. Mówi do Profesora, iż nie ma czasu na walkę, bowiem na wyspie pojawili się Acolytes. Prosi go o wyjawienie, czemu czuje iż z Dayspringiem łączy ją dziwna więź. Profesor odpowiada, iż musi jeszcze przeanalizować dane, lecz najwyraźniej wie więcej niż chce powiedzieć.


Nightcrawler staje na wprost Amelii, Unuscione i Katu. Tymczasem Colossus odzyskuje przytomność i słuchając słów Xaviera powraca do swej ludzkiej postaci. Szepcze, iż jego serce nie ulegnie tak łatwo naprawie, bowiem zawiósł Ilyanę. Kitty przekonuje go iż nie mógł pokonać wirusa, lecz on tylko tuli się w jej ramionach.


Nightcrawler zaczyna walczyć z Acolytes, a z pomocą przychodzi mu Cyclops. Walkę powstrzymuje jednak Colossus, który wychodzi z kompleksu. Oznajmia iż dobrowolnie powróci na Avalon. Całuje Kitty na pożegnanie i znika w błysku teleportacji Amelii. X-Men i Excalibur wpatrują się smutno w rozwiewający się dym.


X-Men opuszczają wyspę Muir, a żegnając ich Kurt oznajmia iż doszedł do porozumienia ze swą grupą. Postanowili zostać na wyspie Muir i pomagać Moirze w znalezieniu leku na wirusa spuścizny. Świat potrzebuje nadziei, a tę od tej chwili dadzą im nowi Excalibur.

Autor: Fatal Kumos

Galeria numeru

Excalibur #71

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.