Avalon » Serie komiksowe » Emma Frost » Emma Frost #10

Emma Frost #10

Emma Frost #10

"Mind Games" - part 4: "A Simple Plan"

Postacie
Cytat

Lucien: "Want to know the best thing about a box of Cracker Jacks? The secret toy surprised inside."

Streszczenie

Zniecierpliwiony Lucien każe swoim ludziom: Milo i Stu porwać Emmę i Troy'a. Ci przywożą ich w bagażniku swojego samochodu do garażu, w którym już czeka na nich Lucien. Ten chce natychmiast odzyskać od Troya swoje pięć tysięcy odsetek, które narosły od dziesięciu tysięcy długu. Troy odpowiada, że nie ma takiej kasy. Wobec tego faktu Lucien woła Milo. Ten wyciąga prześcieradło i Troy z Emmą już wiedzą, jaki los ich czeka. Przerażony Troy wykrzykujedo L uciena, że może mu załatwić więcej kasy, niż ten jest w stanie sobie wyobrazić, a to dzięki ojcu Emmy - Winstonowi Frostowi. Lucien każe przerwać egzekucję. Wypytuje Emmę, czy to o jej ojcu to prawda. Zastanawia go, dlaczego nie poszła od razu do ojca po forsę, skoro jest taki bogaty. Emma odpowiada, że stosunki pomiędzy nimi nie są najcieplejsze. Te słowa doprowadzają Luciena do wściekłości i egzekucja zostaje przywrócona. Troy jednak nie rezygnuje i w efekcie poszukiwań sposobu na ocalenie życia wpada na kolejny "genialny" pomysł. Stwierdza, że idąc do swojego ojca Emma nie mogłaby liczyć na zbytnią hojność z jego strony. Jednak gdyby zaaranżować jej porwanie, wtedy z pewnością gotów byłby zapłacić dużo więcej za wolność i bezpieczeństwo swojej córki. Gdy Lucien zaczyna się zastanawiać nad takim rozwiązaniem, Milo i Stu stwierdzają, że to nie jest najlepszy plan,gdyż jest on mało konkretny i niezbyt precyzyjny, a w dodatku nigdy wcześniej nie zajmowali się porwaniami, ograniczając się do "biznesowych" działań. Ten wściekły odpowiada, że będą robić cokolwiek im rozkaże. Emma patrzy z wyrzutem na Troya i pyta go, czy już kompletnie postradał zmysły. Ten odpowiada, że póki co to ten plan trzyma ich przy życiu, a poza tym za pieniądze, które dostanie od ojca, mogłaby wyciągnąć brata z zakładu dla umysłowo chorych, w którym ojciec Emmy go umieścił. Ta po zastanowieniu się z oporami dochodzi do wniosku, że być może Troy ma rację.


Jakiś czas później. Lucien za pomocą hakerki Petal sprawdza konto Winstona Frosta, by upewnić się, czy rzeczywiście będzie w stanie zapłacić okup. Przybywa też Bazz, który ma nakręcić krótki film z żądaniem od porywaczy. Emma ma być w nim zmieniona nie do poznania, w poszarpanym ubraniu i umieszczona w brudnej klatce w dodatku zakuta w kajdanki. Troy stara się podtrzymujać ją na duchu mówiąc, że jeżeli dobrze to rozegrają, to być może uda im się wyjść z tego cało. Emma wyraźnie zrezygnowana przystaje na to.


Boston. Frost Technologies. Winston Frost właśnie ostrzega swoją córkę Adrienne, że choćby nie wiadomo jak próbowała to zatuszować i tak się dowie, jeżeli ta jeszcze raz sprzeniewierzy pieniądze firmy. W tym momencie do jego biura wchodzi kurier wraz z nagraną informacją od porywaczy. Ci dają Winstonowi dwie godziny na odpowiedź. Jeśli się nie odezwie, zostanie to potraktowane równoznacznie z podpisaniem zgody na egzekucję dziewczyny. Po obejrzeniu taśmy Winston pyta się Adrienne, czy to jej robota. Ta wyraźnie zaskoczona odpowiada, że nie. Gdy Frost postanawia przedsięwziąć jakieś działania, córka mówi mu, że ma przeczucie, iż może to być przygotowana mistyfikacja. Winston stwierdza, że ma tylko dwie godziny i nie ma czasu na jakieś przeczucia.


Trzy godziny później w garażu porywaczy. Po obejrzeniu taśmy wszyscy są wyraźnie wstrząśnięci. Winston Frost stwierdza, że jego córka nic dla niego nie znaczy i ma nadzieję, że przygotowali wystarczająco długą linę, na której mają zamiar ją powiesić.


Boston. Wbox News Broadcast Studio. Do biuro nowego producenta - Samuela J. Sampata wpada nagle Adrienne. Poirytowany Samuel uprzedza, że nie interesuje go kolejny skandal ani afera. Dziewczyna nie daje się jednak łatwo zbyć. Tym razem ma coś dużo bardziej soczystego, po czym wyciąga kasetę z nagraniem od porywaczy, które dostał jej ojciec.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Emma Frost #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.