Avalon » Serie komiksowe » Emma Frost » Emma Frost #16

Emma Frost #16

Emma Frost #16

"Bloom" - part 4

Postacie
Streszczenie

Akademik. Emmę nawiedzają myśli przedstawiające jej współlokatorkę Christie McDermott w objęciach swego byłego nauczyciela Iana. Christie pyta Frost, czy wszystko z nią w porządku. Ta mając już jasność sytuacji promiennie odpowiada, że nigdy nie czuła się lepiej. Zwraca się jednak do swej współlokatorki z nutką żalu, że ta coś przed nią ukrywa. Nie wróciła na noc do akademika, a na dodatek nie potrafi określić, gdzie ją spędziła. Emma wyczuwa tu jakiś romans. Christie szybko jednak stara się wytłumaczyć i opowiada, jak to niespodziewanie pojawili się jej rodzice i zabrali ją na miasto, a ponieważ wycieczka ta trochę się przedłużyła, postanowiła przenocować w pokoju hotelowym, którzy wynajęli jej rodzice na czas pobytu w mieście. Po złożeniu relacji Christie pośpiesznie opuszcza pokój. Emma w myślach nazywa ją zdrajczynią.

 

Na Astrid, z którą Emma podzieliła sie tą rewelacją, większego wrażenia ona nie robi. Frost stosując niewyszukanych inwektyw komentuje zachowanie współlokatorki. Bloom szybko ucina rozmowę stwierdzeniem, że jej koleżanka jest tylko człowiekiem. Proponuje też, by przeszły do zaplanowanej lekcji. W tym momencie pojawia się Profesor Pinter, który jak co środę spaceruje ze swym psem, a ten zgodnie ze swym zwyczajem wyrywa się swemu właścicielowi i zaczyna gonić gołębie. Tym razem jednak ptaki nie mają zamiaru bezmyślnie uciekać. Zamiast tego atakują swego agresora i jego pana. Emma będąc pod wrażeniem pokazu Astrid też chce się nauczyć kontrolowania cudzych zachowań, by dopiec Christie. Bloom spogląda na nią przerażona, a Frost szybko tłumaczy, że tylko żartowała.


Dziewczyny udają się do uczelnianej biblioteki. Na miejscu Emma wije się z bólu spowodowanego skondensowaną dawką myśli studentów pochłoniętych przyswajaniem treści przeglądanych woluminów. Gdy już zdążyła uporać się z paraliżem Astrid objaśnia jej, że myśli skoncentrowanych na nauce studentów jako lepiej zorganizowane i dużo bardziej dostępne stanowią znaczne obciążenie dla zmysłów telepatów. W ten sposób jednak jest w stanie przyswoić wiedzę wszystkich znajdujących się w jej pobliżu.


Dwa dni później. Emma po zajęciach popisuje się przed wykładowcą swą wiedzą. Przedstawienie przerywa pojawienie się Astrid. Pojawia się też Max. Bloom informuje Frost o propozycji, jaką chłopak planuje jej złożyć. Emma zastanawia się, jak mu odmówić, by go nie zranić. Astrid stara się ją przekonać, żeby jednak przyjęła zaproszenie na randkę. Sama odchodzi i zostawia ich samych. Frost uprzedza pytanie Devrauxa i zgadza się wyjść z nim wieczorem do kina. Ten zaskoczony tylko przytakuje.


Wieczorem w akademiku. Emma maluje się przed randką. Christie cieszy ta zmiana w stosunkach z Maxem. Frost pyta ją, co robiła przez ostatnie kilka dni. McDermott odpowiada, że była zajęta pracą, podczas gdy w jej myślach widać ją i Iana bawiących się wspólnie. Emma z udawaną troską rzuca jej na odchodnym uwagę, żeby tylko się nie przepracowała.


Noc. Po wyjściu z kina Emma i Max idą coś zjeść. Frost pyta Devrauxa, czy ten jest mutantem. Max odpowiada, że nie, i że tak naprawdę, to mutanci nie są nikomu do niczego potrzebni.


Później. Devraux pyta, czy naprawdę było tak źle, że nie zgodziła się wcześniej nigdzie z nim wyjść. Emma przyznaje, że spotkanie było całkiem sympatyczne. Max odprowadza dziewczynę, a ta walczy ze sprzecznymi myślami, czy dać się pocałować na dobranoc, czy też nie. Gdy moment rozstania się zbliża, Emma proponuje, żeby się z niczym nie śpieszyli. Po tych słowach Max wpada w szał. Oskarża ją o traktowanie go jak jakiegoś niedouczonego troglodyty, który nie jest w stanie prowadzić dyskusji na jej poziomie ze względu na ograniczone możliwości swego intelektu. Frost zarzeka się, że nigdy nic takiego nie mówiła. Niespodziewanie Max atakuje Emmę. Ta w panice zaczyna krzyczeć, że się pali. Stojąc pod drzewem i nie widząc żadnej drogi ucieczki postanawia wykorzystać swe telepatyczne zdolności. Ku swojemu przerażeniu odkrywa, że jej moce nie działają. Stojący przed nią Devraux zostaje powstrzymany przez chłopaków z akademika.


Piętnaście minut później. Podczas gdy policja przesłuchuje Emmę, pojawia się Astrid. Obie padają sobie w objęcia. Dziewczyny podejrzewają, że Max mógł odkryć, że Frost jest mutantem.


Dzień następny. W pokoju Emmy i Christie pojawia się Ian. Przebudzona Frost oznajmia mu, że nie zastał jej współlokatorki. Ten odpowiada, że tak właściwie to przyszedł do Emmy, a nie do Christie. Usłyszał o zajściu, jakie miało miejsce poprzedniej nocy i chciał się upewnić, że z nią wszystko w porządku. Frost znudzona zmienia temat i zadaje Ianowi pytanie, co tak naprawdę jest między nim a Christie.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Emma Frost #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.