Avalon » Serie komiksowe » Emma Frost » Emma Frost #15

Emma Frost #15

Emma Frost #15

"Bloom" - part 3

Postacie
Cytat

Emma do Christie: "It's relevant Astrid, because I wanted to show you what conniving a strumpetmy roommate has turned out to be..."

Streszczenie

Uniwersytet stanowy. Emma pozostaje w szoku po tym, jak Astrid telepatycznie do niej przemówiła. Frost powoli uświadamia sobie, że nowo poznana dziewczyna też jest mutantem. Ta natomiast ma pełną świadomość tego, kim jest Emma, w co Frost trudno uwierzyć. Astrid postanawia jej udowodnić, że zna skrywany przez nią sekret, po czym opowiada o przyczynie wyczekiwania pod pokojem Iana, byłego nauczyciela Emmy, którą są obawy związane z posiadaniem nadprzyrodzonych zdolności. Poza tym cała ta historia z antymutanckimi demostracjami i pikietami wyraźnie ją przeraża. Frost niepewnie pyta Bloom, czego od niej chce. Ta uśmiechając się odpowiada, że chciałaby, żeby zostały przyjaciółkami. Kontynuując rozmowę telepatycznie Emma zwierza się ze swoich lęków, że w okolicy tylko ona jedna posiada te niezwykłe zdolności, aż tu nagle pojawia się ktoś jeszcze. Pyta Astrid, jak ją znalazła. Ta odpowiada, że to właściwie Emma znalazła ją sama. Bloom ciągle słyszała jej płacz w swej głowie. Dla własnego spokoju postanowiła odnaleźć źródło tego płaczu. Emma pyta, co jest przyczyną tego, że niektórzy rodzą się tak wyposażeni w nadludzkie zdolności. Bloom nie ma pewności, ale słyszała, że jest to wynik ewolucji, ale jej zdaniem nikt tak naprawdę nie wie, co jest źródłem wykształcenia się mutacyjnuch zdolności. Ma jednak pewność co do tego, że osoby potrafiące czytać w myślach innych to telepaci. Frost zaskoczona wiedzą nowej przyjaciółki pyta ją, skąd tyle wie na ten temat. Astrid odpowiada, że przeczytała kilka artykułów jakiegoś Xaviera i coś w magazynie naukowym. Dziwi ją, że Emma sama się tym nie zainteresowała. Frost jest zaintrygowana faktem, że nie może czytać myśli Bloom, podczas gdy sama ma wrażenie, że Astrid skanuje ją bez żadnych problemów. Rozmyślania te przerywają kolejne protesty przeciwko mutantom zorganizowane przed uczelnią. Emma pyta, dlaczego tak ich nienawidzą. Bloom ogródkowo odpowiada pytaniem, któż nie zazdrości ptakom ich skrzydeł. Słowa te jako pierwsze wypowiedziała bez pomocy telepatii. Zaprasza teraz Frost na obiad.


Po wyjściu z restauracji Astrid pyta Emmę, dlaczego ta nigdy nie wychodziła poza teren uczelni. Spacerując po mieście dziewczyny poznają życiorysy spotkanych ludzi. Bill, oficer policji, nigdy nie chciał pracować w drogówce. Miał marzenie wspiąć się na Everest, ale ktoś wmówił mu, że to się nigdy nie spełni. Janice jest bezdomna od piętnastu lat. Po angielsku nie zna nawet słowa. Jej mąż miał własny sklep. Po jego śmierci poddała się i odtąd wiedzie życie na ulicy. Larry cierpi na schizofrenię, przez co podejrzewa swą kobietę o zdradę ze swym najlepszym przyjacielem. Ponadto wierzy, że w przyszłym tygodniu będzie miał miejsce koniec świata, dlatego stara się więcej pracować, by dodać sobie sił przed jego nadejściem. Emma jest pod wrażeniem umiejętności Astrid. Ta natomiast jest zaskoczona tym, w jak niewielkim stopniu Frost potrafi korzystać ze swych mocy. Emma odpowiada, że dla niej czytanie cudzych myśli nie jest w porządku. Astrid ripostuje, że skanowanie cudzej pamięci na egzaminach na pewno nie jest bardziej etyczne. Dochodzi do małej sprzeczki, w której obie starają się usprawiedliwić swe działanie. Emma konkluduje, że Bloom nie ma prawa jej oceniać . Poza tym nic o niej nie wie, gdyż nie może przebić się przez blokadę w jej umyśle. Astrid postanawia ją wpuścić. Emma dowiaduje się, że kiedy Astrid miała siedem lat, jej ojciec zmarł w wyniku choroby wieńcowej. Zostały z mamą same. Ta jej wtedy obiecała, że bez względu na wszystko zawsze będzie ją kochać. Jedenaście miesięcy później poznała niejakiego Aubrey'a Chiltona. Niedługo później pobrali się. Astrid tęskniła za ojcem, ale ci oboje byli tak szczęśliwi. Po pewnym czasie urodziła im się córka Yvonne. Od tego czasu wszystko uległo zmianie. To wokół nowego członka rodziny kręciło się teraz życie w domu. Zmienił się też stosunek matki do niej samej i to zmienił się drastycznie. W głębi serca mała Astrid łudziła się, że jej matka jeszcze ją kocha, jednak szybko pozbyła się tych złudzeń. W wieku trzynastu lat jej mutacyjne zdolności ujawniły się po raz pierwszy. Zwierzyła się z tego rodzinie, jednak nie znalazła tam zrozumienia i akceptacji. Musiała natomiast uciekać z domu. Od tego dnia zaczęła baczniej obserować swe zdolności i skupiać nad ich rozwojem. Emma pyta Astrid, czy nauczy ją jak wykorzystywać swe umiejętności. Bloom zgadza się ochoczo.


Akademik. Godzina 1 rano. Emma analizuje wydarzenia całego dnia. Zastanawia ją także nieobecność współlokatorki.


Rano. Do stojących razem Astrid i Emmy podchodzi Max. Frost poznaje go z koleżanką. Devreaux gdzieś ją już widział wcześniej, jednak teraz nie może sobie przypomnieć gdzie. Emma pyta go, co się działo po ostatniej imprezie, kiedy to policja wkroczyłą do mieszkania. Max relacjonuje wizytę na komisariacie i przesłuchania. Za wszczęcie bójki dziekan zagroził mu odebraniem stypendium, jak też wydaleniem na wypadek, gdyby taka sytuacja powtórzyła się w przyszłości. Astrid telepatycznie przekazuje jej, że Max sprowokował tę bójkę, żeby popisać się przed Emmą. Ta wściekła każe jej przestać skanować jej myśli i myśli Devreauxa. Ten żegna się z nimi i odchodzi w swoją stronę.


Godzina 11.00. Dziewczyny wchodzą na dach budynku, z którego obserwują ludzi przechodzących poniżej. Astrid każe wybrać Emmie jedną osobę, na której ma skupić swoją uwagę i spróbować wysondować jej myśli. Na swój pierszy cel wybiera Deana Irvine'a, akademickiego konsultanta. Początkowo nie może się skoncetrować pod natłokiem myśli wszystkich znajdujących się w pobliżu, jednak po chwili udaje jej się wyizolować myśli tylko tej jednej osoby, która ją interesuje. Z przerażeniem uświadamia sobie, że Dean Irvine planuje przejście na emeryturę. Astrid każe jej zapomnieć o Irvinie i jego problemach. Kiedy te stają się dla Frost odległe, uświadamia sobie, jak łatwo było jej skupić się na konkretnej jednostce i jej myślach. Zupełnie jakby ustawiała odpowiednie fale radiowe.


Godzina 7.00. Po powrocie do domu Emma zastaje Christie. Na jej pytanie, gdzie była cały dzień, Emma zdenerwowana odpowiada, że zamartwiała się o nią. Gdy pyta współlokatorkę, dlaczego ta nie wróciła na noc i gdzie wtedy była. McDermott czerwieniąc się odpowiada, że nigdzie, jednak skanując jej myśli Emma już wie, że spędziła ją z najcudowniejszym facetem na ziemi, Ianem.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Emma Frost #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.