Avalon » Serie komiksowe » Emma Frost » Emma Frost #1

Emma Frost #1

Emma Frost #1

"Higher Learning" - part 1: "Growing Pains"

Postacie
Cytat

Adrienne: "So what'd I miss, Cordelia?"
Cordelia: "Dinner fell apart before anyone could ask how my day went. Hail Satan."

Streszczenie

Szkoła Dla Dziewcząt Snow Valley. Nauczyciel, pan Kendall, rozdaje oceny na koniec semestru. Jak zwykle najlepsza jest Matilda Brant - najwyższe oceny ze wszystkich przedmiotów. Siedząca z tyłu Emma Frost patrzy na nią z zazdrością. Ona, jak zwykle, jest tylko przyzwoita. Rozbrzmiewa dzwonek na przerwę i Kendall opuszcza klasę, przypominając podopiecznym, że mają szansę poprawić oceny na koniec roku szkolnego. Dziewczęta wychodzą na korytarz. Matilda i jej koleżanki zaczepiają samotną jak zwykle Emmę. Brant szyderczo pyta ją, czemu jest taka przybita. Emma mówi, że spodziewała się lepszych ocen. Matilda oferuje jej pomoc w nauce, co Frost bierze za dobrą monetę. Matilda rozwiewa jej złudzenia, stwierdzając że ona nie może jej pomóc, ale od czego ma się bajecznie bogatego ojca. Wszyscy wiedzą, że przyjęto ją do tej szkoły tylko dlatego, że Winston Frost jest najbogatszym człowiekiem w stanie Massahusetts. Ktoś, kto nawet nie mieszka w akademiku, tylko ma własnego szofera i wielką posiadłość ze wszystkimi luksusami, nie ma co liczyć na ich współczucie. Dziewczęta odwracają się i odchodzą, zostawiając zmieszaną Emmę. Dziewczyna wychodzi ze szkoły i kieruje się do czekającej już limuzyny. Bardzo boli ją głowa. Tak mocno, że boi się, iż jej mózg eksploduje.


Dom rodziny Frost, przedmieścia Bostonu. Wchodząc do środka, Emma stwierdza, że nie obchodzi jej, co myśli o niej Matilda. To nie na niej chce zrobić wrażenie, tylko na nich - swojej rodzinie. Wieczorem wszyscy zasiadają do wspólnej kolacji. Podczas gdy służba podaje jedzenie, pani Frost pyta, jak przebiegł dzień. Winston sucho oświadcza, że ich syn prawie ujawnił ich strategię handlową jednemu z głównych konkurentów. Christian pyta, ile jeszcze razy ma przepraszać? Ojciec oświadcza, że tak długo, dopóki nie zmęczy go słuchanie tego, po czym nazywa syna idiotą. Hazel prosi Adrienne, żeby skończyła rozmawiać przez komórkę przy stole. Dziewczyna wyjaśnia, że dostała propozycję z agencji modelek, choć oczywiście odrzuci ją, bo po zakończeniu nauki chce pracować z ojcem. Przychodzi kolej na Emmę. Ta kłamie, mówiąc że poznała dziś wielu nowych przyjaciół. Prosi ojca, by pozwolił jej iść na bal, o którym mówiła ostatnio. Winston surowo oznajmia, że to zależy od jej stopni. Pełna nadziei Emma podaje mu kartkę z ocenami za semestr, mówiąc że bardzo się poprawiła od ostatniego. Podczas gdy Adrienne odbiera kolejny telefon, ojciec krytycznie przygląda się stopniom córki. W końcu oświadcza, że są one nie do zaakceptowania. Wprawdzie obiecał jej bal, jeśli będzie miała same "dobre", ale nosząc nazwisko Frost powinna mieć najwyższe noty. Emma wybiega z płaczem. Christian staje w obronie siostry, mówiąc ojcu, że krzywdzi ją wystarczająco nie pozwalając jej mieszkać w akademiku, a teraz nie pozwala zaznać jej choć odrobiny rozrywki. Winston stwierdza, że póki Emma nie będzie wkładała wystarczająco dużo wysiłku w naukę, jego decyzja będzie niezmienna. Christian ironicznie stwierdza, że może siostra miałaby więcej czasu na naukę gdyby mieszkała przy szkole, zamiast przez większość dnia jeździć tam i z powrotem. Winston odpiera, że może uczyć się w samochodzie. Christian wstaje i wychodzi. Cordelia oznajmia odkładającej telefon Adrienne, że kolacja skończyła się zanim ktoś zdążył zapytać jak poszedł jej dzień.


Pokój Emmy, później. Christian pociesza siostrę, mówiąc że przynajmniej on docenia jej postępy w nauce. Emma stwierdza, że stać ją na najwyższe stopnie, ale ostatnie ataki migreny przeszkadzają jej w nauce. Christian pyta, dlaczego nie powiedziała o tym rodzicom. Siostra prosi go, by im o tym nie mówił. Christian zgadza się, pod warunkiem że Emma zgłosi się do szkolnego lekarza.


Snow Valley, kilka dni później, lekcja szermierki. Trenerka wybiera Emmę i Matildę do prezentacji ostatnio ćwiczonych pchnięć. Dziewczęta zakładają maski i krzyżują szpady. Brant, jako jedna z lepszych sportsmenek, ma dużą przewagę nad Frost. Emma odbija dwa pierwsze pchnięcia, ale trzecie trafia ją w pierś. Ku zdumieniu wszystkich, na kombinezonie pojawia się krew i dziewczyna pada na ziemię. Po zdjęciu maski okazuje się, że Emma obficie krwawi z nosa.


Gabinet lekarski. Dr Davenport wypytuje Frost, czy zdarzały się jej wcześniej takie krwotoki. Dziewczyna zaprzecza, dodając jednak, że ostatnio ma częste bóle głowy. Lekarka stwierdza, że to chyba nic poważnego. Mimo to każe się jej zgłosić do kontroli za dwa tygodnie i wręcza słoiczek tabletek przeciwbólowych.


Następny dzień, koniec lekcji z panem Kendallem. Dziewczęta są podekscytowane wieczornym balem. Nauczyciel prosi wychodzącą Emmę, żeby została na chwilę. Mówi jej, że rozumie kłopoty związane z nie mieszkaniem w akademiku i słyszał o wypadku podczas lekcji fechtunku. Oświadcza, że jeśli uczennica potrzebuje pomocy w nauce albo wsparcia, zawsze może się do niego zgłosić. Dziewczyna pyta, czy mogą zacząć od dzisiaj. Kendall przypomina, że wieczorem jest bal i pyta dziewczynę czy się wybiera. Emma przytakuje.


Dom Frostów, wieczór. Emma przymierza przed lustrem suknię balową. Asystujący jej Christian nie może ukryć podziwu. Siostra prosi go, żeby zachowywał się ciszej. Ojciec nie może ich usłyszeć. Christian każe jej usiąść i z wprawą pomaga zrobić makijaż. Po chwili kończy i oboje stwierdzają, że efekt jest bombowy. Emma pyta, jak wymkną się z posiadłości bez wiedzy rodziców. Brat oświadcza, że robił to już wiele razy. Jedynym problemem może być wścibska Cordelia, która zawsze wsadza nos tam, gdzie nie powinna.


Później. Christian wysadza siostrę przed miejscem balu i obiecuje przyjechać po nią za kilka godzin. Emma wchodzi do środka, od razu przyciągając uwagę wszystkich. Będący w towarzystwie koleżanki Kendall wita ją z sympatią. Najpopularniejszy wśród dziewcząt Josh Nixon zaprasza Emmę do tańca, co budzi zawiść stojącej z boku Matildy. Dziewczyna bezczelnie chwyta sukienkę Emmy i rozrywa ją, wygłaszając szyderczy komentarz. Rozwścieczona Frost radzi się jej mniej przejmować innymi a bardziej nadchodzącym bankructwem firmy jej ojca. Matilda rzuca się na nią z pięściami i paznokciami, kompletnie niszcząc suknię i krzycząc "Kto ci to powiedział?!". Klęcząca w podartej sukni, ku ogólnemu pośmiewisku Emma sama nie wie skąd to wiedziała. W końcu podrywa się i wybiega z płaczem. Przy wyjściu potyka się i gubi pantofelek, co budzi jeszcze większe rozbawienie.


Gdy Christian wiezie siostrę do domu, ta nie chce mu powiedzieć co się stało. To jeszcze nie koniec kłopotów. W drzwiach wita ją rozwścieczony ojciec. Nie dość, że złamała jego zakaz, to jeszcze ośmieszyła się, wszczynając żałosną bójkę. I przegrywając ją. Zaskoczona Emma pyta, czy to Cordelia doniosła na nią. Winston zaprzecza. To Kendall zadzwonił do niego i opowiedział o wszystkim.


Snow Valley, następnego dnia po lekcjach. Pan Kendall pyta Emmę o co dokładnie poszło na balu. Dziewczyna z wyrzutem mówi mu, że przecież widział. Nie dość, że Matilda upokorzyła ją, on musiał zadzwonić do jej ojca i wszystko mu powiedzieć. Myślała, że może mu zaufać. Kendall dopiero teraz zdaje sobie sprawę jak wyglądają stosunki Emy z ojcem. Przeprasza ją. W odpowiedzi dziewczyna wyjąkuje, że nienawidzi swojego życia i chce umrzeć. Nauczyciel radzi jej pomyśleć o ludziach, który cierpieliby, gdyby tak się stało. Emma każe mu wymienić choć jednego. Kendall wskazuje na siebie. Mówi jej, że całe życie przed nią i uważa, że ma wielki potencjał. Radzi przestać się oglądać za siebie i spojrzeć w przyszłość. Widząc przez okno czekającą limuzynę Emma zmierza do wyjścia. Na pożegnanie pyta, czy może mówić do niego Ian. Nauczyciel zgadza się.


Następny dzień, klasa Emmy zmierza na test z całego półrocza. Frost czuje się dziwnie, kręci się jej w głowie i z trudem utrzymuje równowagę. W swojej głowie słyszy dziesiątki głosów, dziesiątki rozmaitych myśli. Ku niepokojowi otwierającego klasę Kendalla, osuwa się na podłogę. Nie wiedząc co się dzieje, prosi głosy, by przestały. Z nosa zaczyna jej lecieć krew i w końcu traci przytomność, padając w ramiona przerażonego nauczyciela.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Emma Frost #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.