Avalon » Serie komiksowe » Emma Frost » Emma Frost #17

Emma Frost #17

Emma Frost #17

"Bloom" - part 5: "Better Days"

Postacie
Cytat

Astrid: "Some of this athlete-types think of woman as trophies to be attained (...)"

Streszczenie

Uniwersytet. Pokój Emmy i Christie. Ian jest wyraźnie zakłopotany pytaniem Frost. Ta jednak stanowczo domaga się odpowiedzi, czy jest uwiązany w romans z McDermott. Ten tłumaczy, że spotykają się regularnie od dwu tygodni. Emma jest w lekkim szoku, gdyż powiedział jej prawdę. Ian zaraz też pyta, skąd wie o ich spotkaniach. Dziewczyna wymijająco odpowiada, że po prostu wie. Kendall pyta ją także, czy ta cała sytuacja nie jest przypadkiem dla niej kłopotliwa ze względu na uczucie, jakie niegdyś do niego żywiła. Z przerażeniem odkrywa teraz patrząc na Emmę, że to uczucie nadal w niej żyje. Frost rozpaczliwie pyta go, co stało się z jego uczuciem do niej, czy jeszcze coś z niego zostało. Ian odpowiada, że nigdy nie była mu obojętna. Frost podchodzi do niego. Stwierdza, że to nie jest nic złego, po czym całuje go.


Park waszyngtoński następnego ranka. Emma i Astrid wybrały się na mały jogging. Frost cała podekscytowana opowiada o wydarzeniach poprzedniego dnia. Podsumowując stwierdza, że fakt spotykania się z Christie był tylko sprytnym wybiegiem, który miał pomóc Ianowi zbliżenie się do Frost. Bloom przestrzega koleżankę, przed zbytnim popadaniem w pychę. Ostatecznie stwierdza jednak, że nie ma nic przeciwko takiemu układowi. Zmieniając temat Emma pyta o konsekwencje dla Maxa, który zaatakował ją na ostatniej randce. Astrid słyszała, że wyrzucili go za to z uczelni. Frost martwi jedynie fakt, że w tamtej chwili nie była w stanie przeskanować myśli Devrauxa.


Po zajęciach wchodząc do swojego pokoju Emma zastaje swą współlokatorkę siedzącą na łóżku. Ta myśli nad czymś niezwykle intensywnie. Frost podejrzewa, że dziewczyna dowiedziała się o tym, co zaszło pomiędzy nią a Ianem. Gdy zagaduje do McDermott, ta natychmiast atakuje Emmę. Dowiedziała się o wszystkim od Iana. Oskarża teraz współlokatorkę, że ta podprowadziła jej faceta. Emma udając zaskoczenie stwierdza, że nie wiedziała, iż są parą. Sama zresztą próbowała się czegoś dowiedzieć o ich wzajemnych stosunkach, jednak Christie zawsze zbywała jej pytania. Wybucha kłótnia, w efekcie której Christie wyprowadza się z pokoju, a jej miejsce zajmuje teraz Astrid. Gdy Emma żali się nowej współlokatorce na zachowanie byłej koleżanki, ta sugeruje, że być może Emma wpłynęła w jakiś sposób na Iana, tak by ten zwrócił na nią uwagę. Frost uznaje to za niedorzeczne. Jednak sugestia Bloom zasiała ziarno niepewności. Cały następny dzień Emma walczy ze sprzecznymi myślami. Z czasem ma coraz większe wątpliwości co do całej sytuacji i swojego w niej udziału.


Central Park tydzień później. Ian i Emma spacerują wieczorową porą. Kendall informuję Frost o rozstaniu z Christie. Nagle przed nimi pojawia się młody mężczyzna z wycelowanym w ich stronę pistoletem. Jednak za chwilę odkłada go na ziemię i zaczyna się rozbierać. W samych bokserkach żegna się z nimi i biegnie w swoją stronę. Ledwo napastnik zdążył się ulotnić, dzwoni telefon. To Christie. Prosi Iana o jak najszbysze spotkanie. Pomimo niezadowolenia Frost McDermott odchodzi zostawiając ją samą.


Pokój Christie. Dziewczyna oznajmia Ianowi, że poinformowała władze uczelni o jego romansie z Emmą. Każe mu zerwać z Frost. Kendall widząc bezskuteczność swoich próśb wykrzykuje, że bez względu na wszystko będzie z Frost i że nie pozwoli się szantażować. Gdy Christie próbuję wyjść z pokoju zarzuca jej ręce na szyję i zaczyna ją dusić. Oprzytomniawszy puszcza ją. Patrzy teraz przerażony na swe dłonie. Sili się na przeprosiny, jednak McDermott wybiega z pokoju z płaczem. Na korytarzu krzyczy, że ten wypadek nie przejdzie bez echa na uczelni. Stojąca na korytarzu za załomem ściany Astrid uśmiecha się złowieszczo. Wszystko przebiega zgodnie z jej planem.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Emma Frost #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.