Avalon » Serie komiksowe » Emma Frost » Emma Frost #8

Emma Frost #8

Emma Frost #8

"Mind Games" - part 2: "Luck be a Lady"

Postacie
  • * Emma Frost
  • * Troy Killkelly
    * Jung i inni bywalcy kasyna
    * Milo i Stu
Streszczenie

Emma przygląda się siedzącemu przy stole do gry Troyowi. Gra już kilka godzin, ale stracił więcej pieniędzy niż wygrał. Wmawiał jej, że jest świetnym pokerzystą, ale w rzeczywistości tylko blefuje. Na nią to nie działa, bo dokładnie wie, o czym myśli jej przyjaciel. Nie jest tylko pewna, czy on sam wie, co robi. Dziewczyna koncentruje się, i widzi w umyśle karty Troya - ma trójkę siódemek. Jeden z graczy wycofuje się. Czarnoskóry playboy podbija stawkę. Troy stawia większość swoich żetonów. Trójka graczy dobiera karty. Po sprawdzeniu Troy pokonuje gracza z parą trójek, ale Czarny - pan Jung ma małego pokera i zgarnia wszystko. Za radą Emmy Troy kończy grę. Jung żegna go kpiąc, że zawsze będzie dla niego miejsce przy jego stoliku. Troy stwierdza, że przyjście do kasyna było błędem. Spłukał się jeszcze bardziej i nie wie, z czego odda Lucienowi swój dług.

 

Mieszkanie Troya, następnego ranka. Emma prosi przyjaciela, żeby dziś wieczorem pozwolił jej spróbować zagrać. Czuje, że jest w stanie wygrać. Chłopak pyta ją, czy w ogóle kiedyś miała karty w ręku? Dziewczyna odpiera, że dużo się nauczyła obserwując wczoraj grę. Troy mówi, że to o wiele za mało a on ma za mało pieniędzy żeby ryzykować. Emma bierze leżącą na stole talię i podaje ją Troyowi. Mówi, że zaraz mu udowodni co potrafi. Każe mu wybrać jedną kartę z talii, przyjrzeć się jej i odłożyć na miejsce. Dziewczyna bezbłędnie odgaduje pięć kart z kolei. Troy nie może w to uwierzyć, ale następne dwie próby znów wygrywa Emma. Dziewczyna pyta, czy to go przekonuje? Chłopak jest zdumiony i prosi ją, by mu wytłumaczyła, jak to robi. Nagle do umysłu Emmy docierają wrogie myśli. Ludzie Luciena nadchodzą i tym razem mają rozkaz złamać coś Troyowi, jeśli nie odda pieniędzy. Mężczyźni stoją już przed drzwiami. Emma wybiega na schody przeciwpożarowe i każe Troyowi biec za sobą. Chłopak ma dziwne przeczucie, że lepiej jej posłuchać. Oboje zbiegają na dół. Tymczasem Milo i Stu wyważają drzwi i wchodzą do pustego mieszkania. Milo jest pewien, że słyszał głosy i zauważa otwarte okno. Emma i Troy są już na ziemi. Chłopak pyta Frost, skąd wiedziała? Dziewczyna krzyczy, że teraz nie mają czasu na wyjaśnienia. Z góry Stu widzi ich, wybiegających z zaułka. Para biegnie na stację metra. Tam Troy przeskakuje przez szlaban, wołając do Emmy, że nie mają czasu zapłacić za przejście. Dziewczynie nie podoba się to, ale groźba, że Lucien każe połamać im nogi skutkuje. Oboje wsiadają do pociągu, licząc na to, że zgubili pościg.


Dwadzieścia minut później, Emma odprowadza Troya do pracy. Chłopak jest pod wrażeniem jej sztuczek z kartami i obiecuje, że wieczorem da jej szansę w kasynie. Kiedy Troy wchodzi do restauracji, Emma znów wyczuwa nieprzyjazne myśli i dostrzega Stu w stojącym niedaleko samochodzie. Postanawia ostrzec Troya i wbiega do lokalu. Kierownik sali rozpoznaje w niej dziewczynę, która niedawno oszukała kelnerkę i woła, aby natychmiast opuściła restaurację. Emma ignoruje go. Po chwili do sali wchodzą Milo i Stu i powalają na ziemię kierownika, który zastępuje im drogę do kuchni. Emma znajduje Troya równocześnie z nimi. Zbiry podchodzą do niego, kiedy Emma koncentruje swą moc i nagle obaj stwierdzają, że nie mogą się ruszyć. Powstrzymując krwawienie z nosa dziewczyna każe Troyowi uciekać. Ten chwyta patelnię i ogłusza obu napastników, po czym chwyta Emmę za rękę i oboje wybiegają tylnym wyjściem.


Kasyno, wieczór. Emma zapewnia Troya, że krwawiła z nosa jeszcze przed przyjściem do restauracji. Nie chce mu też wyjaśnić, dlaczego. Chłopak stwierdza, że dziwi go nagły bezwład Stu i Milo, zupełnie jakby coś zatrzymało ich w miejscu. Emma pyta, dlaczego podejrzewa ją i jak miałaby to zrobić? Troy odpiera, że to właśnie go ciekawi, tak samo jak jej sztuczka z kartami. Ku uldze dziewczyny zmienia jednak temat. Oboje siadają przy stoliku Junga i dziewczyna zaczyna grę. Brak doświadczenia z nawiązką zastępuje swoimi umiejętnościami. Ta noc należy do niej. Zgarnia większość wygranych, wywołując zdumienie i podziw innych graczy. Kiedy Troy wychwala ją pod niebiosa przy odbiorze wygranej, Emma stwierdza w myślach, że wcale nie było to takie trudne.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Emma Frost #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.