Avalon » Serie komiksowe » Emma Frost » Emma Frost #11

Emma Frost #11

Emma Frost #11

"Mind Games" - part 5: "Dirty Laundry"

Postacie
Cytat

Lieutenant Church: "Can...can any of you identify the...the...remaining contents?"

Streszczenie

Boston. WBOX News Broadcast Studio. Godzina 4.07. Wiadomości właśnie podają informację o uprowadzeniu Emmy Frost wraz z prezentacją kasety dostarczonej przez porywaczy. Tymczasem w studiu Adrienne rozmawia z Samuelem. Stwierdza, że jej siostra świetnie prezentuje się przed kamerami, na co Samuel odpowiada, że tą informacją podpisała wyrok śmierci na swoją siostrę. Widząc jego niepewność Adrienne przypomina mu, że to właśnie on zaakceptował materiał do emisji, więc teraz nie ma prawa, by czuć się winnym z tego powodu. Na koniec pyta, kiedy może liczyć na czek za dostarczony materiał.


Południowy Boston. Godzina 4.29. Widząc wściekłego Luciena Emma wie, że tym razem nic nie jest w stanie uratować ich od pewnej śmierci. Tymczasem nie zrażony zupełnie zaistniałą sytuacją Troy próbuje zaprezentować porywaczom nowy, genialny w swym mniemaniu pomysł. Nie dane mu jest go jednak dokończyć, gdyż uwagę wszystkich skupiła próba ucieczki Emmy. Lucien rusza za nią w pościg. Gdy dopada dziewczynę, ta zostaje przytłoczona wspomnieniami Luciena, które przez moment wypełniły jej głowę. Następnie wymierza jej policzek. Troy mówi Lucienowi, by przestał, gdyż to jest jego dług, a nie dziewczyny. Znajdzie sposób, by oddać mu pieniądze. Lucien każe mu się zamknąć, po czym zwraca się do Stu, by ten zakuł dziewczynę, tym razem na poważnie. Nagle zauważa u siebie brak pistoletu. Odwraca się i widzi Troya celującego do niego z jego własnej broni. Lucien każe mu ją odłożyć, po czym rzuca się na niego. Obaj wpadają do pokoju obok, gdzie po chwili przepychanek pada strzał. Z pokoju wychodzi Lucien z dymiącym rewolwerem.


Boston. Dom Frostów. Godzina 7.15. Wracająca do domu Adrienne mija się z Cordelią, która własnie idzie na śniadanie. W jadalni jest już jej matka, która ogląda telewizję. Na pytanie Cordelii, co ogląda, słyszy w odpowiedzi, że sama nie jest pewna. Wiadomości podają tymczasem informację o porwaniu Emmy Frost. Pani Frost ma nadzieję, że rodzice porwanej dziewczyny będą w stanie zapłacić tak wysoki okup. Natomiast przerażona Cordelia woła ojca. Ten po obejrzeniu wiadomości pyta Adrienne, czy to ona przekazała taśmę mediom. Gdy ta odpowiada, że ją sprzedała, Winston wymierza jej policzek. Natomiast stojąca z boku Cordelia pyta, czy oboje wiedzieli o tym wcześniej. Nie zważając na pytanie wściekły Frost mówi do córki, że teraz będzie musiał zapłacić okup, gdyż w przeciwnym razie jego reputacja ległaby w gruzach.


Stojąc nad Emmą Lucien informuje ją, że teraz, kiedy jej super bohater stracił mózg, będzie musiała dalej grać swoją rolę. Ta odpowiada, że wszystko jej jedno, gdyż zajrzała w jego umysł. Na potwierdzenie przypomina mu jego własne wspomnienia. Kończy imieniem Gina, co wprawia Luciena w tępę osłupienie. Petal pyta, kto to jest Gina, na co Lu odpowiada, że dziewczyna kompletnie oszalała, po czym każe Bazzowi zakleić jej usta. Na powtórne pytanie Pet Emma odpowiada, że to była Luciena... Bazz zakleja jej usta, nie pozwalając dokończyć. Lucien natomiast cały zdezorientowany zastanawia się nad wydarzeniami ostatnich godzin. Nie wie, co ma myśleć o nadaniu informacji o porwaniu przez telewizję. Bierze od Stu nóż. Zbliża się do Emmy ze słowami, że pora wysłać następną wiadomość.


Dom Frostów. Teraz oblegany przez policję i tłum dziennikarzy. Porucznicy Church i Pascal przesłuchują zgromadzoną w salonie rodzinę. Na pytanie o to, kiedy ostatni raz widzieli córkę, jej matka zaczyna się zastanawiać, jednak Winston szybko odpowiada, że jakieś trzy, cztery, może nawet pięć miesięcy temu. W tym czasie nie próbował jej odszukać, gdyż był zbyt zapracowany, by jakiekolwiek przedsięwziąć. Nie kontaktował się też w żaden sposób z porywaczami. Gdy pytają o przyczynę, dla której nie wezwał policji odpowiada, że dostał ostrzeżenie, iż dziewczyna zginie, przy jakiejkolwiek próbie skontaktowania się z funkcjonariuszami. Serce mu stanęło, gdy się zorientował, że kaseta została skradziona. Teraz przesłuchanie przenosi się na Adrienne. Church pyta, co jej się stało w oko. Ta odpowiada, że grała w badmintona. W tym momencie do salonu wchodzi lokaj wraz z paczką. Była wśród porannej poczty wraz z oznaczeniem, iż zawartość szybko się psuje. Porucznik Church bierze paczkę i otwiera ją. W środku znajduje się kosmyk brązowych włosów i... ucho. Adrienne rozpoznaje włosy siostry, natomiast nikt nie jest w stanie zidentyfikować pozostałej zawartości paczki i tym samym przypisać jej do konkretnej osoby.


Kryjówka porywaczy. Godzina 2.02. Lucien każe swym zbirom wyrzucić zwłoki Troya, które zaczęły się już rozkładać. Następnie podchodzi do Emmy i pyta, czemu jest smutna, po czym stwierdza, że powinna się cieszyć, że wykorzystał tylko jej włosy, ucho pożyczając od Troya. Zapewnia ją też, że to tylko biznes i na chwilę obecną nie zamierza jej skrzywdzić. Emma odpowiada, że i tak nie ma szans, na co Lucien odpowiada po wysłuchaniu wiadomości, w których Winston Frost publicznie oświadcza, iż spełni wszelkie żądania porywaczy, żeby się zastanowiła nad tym co mówi, gdyż jej tatuś najwyraźniej zmądrzał. Mając zaklejone usta Emma w myślach odpowiada, że szans nie ma nie przeciwko jej ojcu, ale przeciwko niej samej.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Emma Frost #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.